Nejočekávanější hry roku 2022, část třetí

Předposlední část našeho výběru se zaměřuje na hry, které nemají přesné datum vydání

Zdroj: koláž/Vortex

Po prvních dvou dílech našeho seriálu o nejočekávanějších hrách roku 2022 se z vod konkrétních potvrzených termínů přesouváme k titulům, které letos pravděpodobně vyjdou, ale s jistotou to ještě vývojáři neřekli. Při výběru jsme se opět ptali sami sebe, zda všechny ty zajímavé a ambiciózní hry opravdu považujeme za všeobecně nejočekávanější, takže určitě znovu neváhejte podělit se s námi i ostatními o své další tipy. První osmička her, které by letos mohly dorazit a s největší pravděpodobností si podle nás našla místa v seznamech přání, je následující.

A Plague Tale: Requiem

Zatímco A Plague Tale: Innocence od francouzského studia Asobo snad ještě vstupoval na trh jako nečekaný černý kůň roku 2019, jeho pokračování A Plague Tale: Requiem už je v roli jednoho z favoritů. Hra míří na PC, konzole nové generace i Switch v cloudové verzi. Sourozenci Amicia a Hugo se vydají na další středověké dobrodružství a tentokrát zamíří spolu s hráči na jih. Ani tady ale nenajdou klid, protože je bude pronásledovat tajemná kletba. Autoři říkají, že poznáme cenu za záchranu našich bližních a neustálý zoufalý boj o přežití. Kromě boje a plížení nás tým láká především na dojemný příběh a vynikající technické zpracování.

Zdroj: Asobo

Baldur’s Gate III

Pokračování slavné RPG série Baldur’s Gate mají na svědomí vývojáři ze studia Larian. Už v roce 2020 uvedli hru po vzoru svých předchozích projektů do programu předběžného přístupu a poskytují hráčům velkorysou možnost, jak se s Baldur’s Gate III seznámit. Hra je totiž v mnoha ohledech jiná, než jak byste si možná bez přemýšlení představovali přímé pokračování. Ale všechno, co Swen Vincke a jeho tým dosud řekl, dávalo smysl. Třetí díl téhle série lze totiž chápat jako absolutní poctu pravidlům Dungeons & Dragons a skoro se zdá, že si budeme moci ve hře hodit takřka na cokoliv. Třeba i hod botou na nepřítele. Jinak se zatím třetí Baldur’s Gate prezentuje líbivým grafickým zpracováním, vtipným, ale přesto vážným příběhem a hráči jsou spokojeni i díky péči, které se hře v předběžném přístupu dostává. Vše nasvědčuje tomu, že půjde o obrovský hit, férově ale musíme dodat, že ne všichni veteráni jsou spokojeni zejména s tahovými souboji, které významným způsobem vstupují do tempa hry.

Zdroj: Larian Studios

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol, duchovní nástupce sci-fi survival hororu Dead Space vzniká ve studiu Striking Distance, které založil Glen Schofield, a míří na PC a nové konzole. Hra má být nějak propojena s PUBG, ale je zasazena do vzdálené budoucnosti roku 2320. Vydáme se do vězeňské kolonie Black Iron, která se nachází na Jupiterově měsíci Callisto. Hráč se ujme vězně, který se ocitne uprostřed mnohem většího nebezpečí, než představuje samotné vězení. Musíme odsud uniknout a odhalit zdejší tajemství. Vývojáři lákají na příběhový singl a survival horor nové generace. Hra vzniká od roku 2019 a pracuje na ní řada bývalých vývojářů série Dead Space. Chtějí prý udělat tu nejstrašidelnější hru téhle generace.

Zdroj: Striking Distance

Company of Heroes 3

Před chvílí jsme pro vás měli návrat slavného RPG, a teď se budeme bavit o neméně slavné strategii. Třetího dílu by se v letošním roce měla dočkat série Company of Heroes, stejně jako v případě Baldur’s Gate III se ale připravte na mnoho změn. Hodně zjednodušeně by šlo říci, že se z Company of Heroes stane druhoválečný Total War, protože hra uplatní jak strategickou, tak bojovou mapu. Titul jsme si mohli vyzkoušet a k dispozici byl i veřejný test, který soudě podle ohlasů nedopadl úplně špatně. Hra ale měla značné rezervy v chování umělé inteligence či pathfindingu a je zjevné, že vývojářům z Relicu, kteří na hře pracují, zbývá ujít ještě velký kus cesty. Co se týče zasazení, Company of Heroes 3 nás vezme do Středozemí, takže se bude bojovat v Itálii, stejně jako v Africe. Autoři slibují spoustu taktických možností a velmi propracovanou hru pro jednoho hráče. Právě sem spadají kampaně a události na taktické mapě, které přirozeně ovlivní vše, co se bude dít na jednotlivých bojištích. Slíbeny jsou i speciální jednotky či plně sandboxový přístup, umožňující zavírat a otevírat nové cesty pro pohyb celé fronty.

Zdroj: Relic Entertainment

Dune: Spice Wars

Dune: Spice Wars je nová nedávno představená real-time strategie s prvky 4X od studia Shiro Games. Hra je pochopitelně zasazená do vesmíru Franka Herberta a pokusíme se v ní ovládnout pouštní planetu Arrakis, kde se nachází cenné koření. Na výběr bude řada rodů a stran včetně Atreidů a Harkonnenů. Vítězství bude možné dosáhnout různými způsoby, nejen na bojišti, ale také lstí, ekonomikou nebo politikou. Narazíme rovněž na známé postavy, gigantické písečné červy a budeme používat špehy k sabotování plánů našich soupeřů. Nová Duna vyjde ještě letos na PC, ale nejprve vstoupí do programu předběžného přístupu, kde má strávit přibližně 9 až 12 měsíců v závislosti na tom, jak rychle se autorům povede doplňovat další funkce a obsah. Plná verze tak skoro jistě vyjde až příští rok.

Zdroj: Funcom

Ghostwire: Tokyo

Už loni v červenci odložili vývojáři ze studia Tango Gameworks svoji připravovanou hororovou akci Ghostwire: Tokyo. Čekání na rok 2022 je ale u konce a pevně doufáme, že žádné další odklady už nenastanou. Šindži Mikami slibuje akční adventuru zasazenou do moderního Japonska, ve které začnou za záhadných okolností mizet obyvatelé hlavního města. Úkolem bude samozřejmě přijít záhadě na kloub a postavit se silám tajuplného zla, které na sebe může vzít všelijakou formu. Vypořádat se s ním budeme moci za pomoci magie a karate, jak dříve popisovali sami vývojáři a následně svá tvrzení potvrdili výmluvnými ukázkami. Akce bude povážlivě zběsilá, přesto by ale mělo dojít i na děsivé chvíle plné úzkosti a nejistoty. Nebudou však dominovat, jako tomu bylo u série The Evil Within, na jejímž prvním díle Mikami přímo pracoval. Hra by měla dorazit na PC a PlayStation 5 v průběhu roku, přičemž vydání je v tomto případě téměř jisté.

Zdroj: Tango Gameworks

God of War Ragnarök

Santa Monica Studio se vrací a s ním i Kratos a Atreus v akci God of War Ragnarök. Čeká nás výprava do mýtických krajů, v nichž budeme čelit nebezpečným protivníkům a chystat se na bitvu, která může ukončit svět tak, jak ho známe. Exkluzivní titul pro konzole PlayStation 4 a 5 slibuje nové zajímavé schopnosti. Tři roky po událostech předchozí hry musí ústřední dvojice najít nové spojence, pochopit proroctví a vyjasnit si svůj vztah. Vývojáři nás lákají na ohromující krajiny, obří monstra i samotné severské bohy. Hra měla původně vyjít už loni, ale nabrala zpoždění kvůli pandemii a také zranění představitele hlavní role, kterým je Christopher Judge.

Zdroj: Sony

Gotham Knights

Kam zmizel Bruce Wayne? Jedna z nejdůležitějších otázek, která provází hru Gotham Knights už od svého oznámení na akci DC FanDome v roce 2020. Vývojáři z WB Games Montreal se rozhodli, že udělají Batmana bez Batmana a návrat do Gothamu zprostředkují skrze akční adventuru zaměřenou na kooperaci. O hře toho víme spoustu – ať už jde o čtveřici hrdinů, výtvarný styl nebo soubojový systém. Vše působí přesně tak, jak byste si moderní superhrdinskou hru představili, a přesto nás stále dráždí představa, že by do příběhu neměl promluvit samotný Batman. Ten je ale podle všeho mrtvý a jeho povinnosti na sebe nakládají Batgirl, Nightwing, Red Hood a Robin. Společnými silami musí ochránit Gotham a přinést naději všem jeho obyvatelům. Autoři hry chtějí podle svých slov zjistit, co by se stalo, kdyby nechvalně proslulé město přišlo o svého netopýřího ochránce a nechají skrze hráče povstat nového temného rytíře. Hru bude bez ohledu na možnost dvoučlenné kooperaci možné hrát úplně sólo – tedy bez parťáka řízeného umělou inteligencí – a postavy měnit v libovolném bodě hry. Hra míří na PC a obě generace PlayStationu, respektive Xboxu s tím, že vydání v letošním roce je i s ohledem na dřívější smělé plány rovněž téměř zaručené.

Zdroj: WB Games

Máme za sebou předposlední část našeho seriálu o nejočekávanějších hrách letošního roku. Protože jde o tituly bez přesného data vydání, musíme si držet palce, aby skutečně stačily vyjít ještě letos. A pokud vám přeci jen nějaký kousek v našem výčtu chyběl, dost možná se objeví příště v posledním dílu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím