Nejočekávanější hry roku 2021, část třetí

Nejočekávanější hry roku 2021, část třetí

Ty možná největší letošní pecky zatím přesné datum nemají. A právě na ně jsme se zaměřili

Zdroj: koláž/Vortex

Po dvou dílech, v nichž jsme se věnovali nejočekávanějších hrám roku 2021 s přesným datem vydáním, přišla konečně řada na netrpělivě vyhlížené tituly, které by měly také vyjít ještě letos, ale nevíme kdy přesně. A navíc samozřejmě nemůžeme vyloučit i s ohledem na aktuální situace ve světě, že je nepostihne nějaký odklad. V každém případě jsme pro vás vytipovali hry, které nám přijdou nejvýraznější. Jejich pořadí přitom nereflektuje míru očekávání ani předpokládané datum vydání.

Hogwarts Legacy

O nové hře z kouzelnického světa spisovatelky J. K. Rowlingové se spekulovalo několik let. Nejsilnějším vodítkem bylo uniklé video z roku 2018, které jsme si sice nemohli dlouhou dobu dosadit do přesného kontextu, ale vzbuzovalo naději, že se na hře skutečně pracuje. Potvrzení přišlo až loni v září, o to sladší ale pohled na oficiální trailer od vývojářů z Avalanche Software byl. Hra Hogwarts Legacy se díky obrovské popularitě Harryho Pottera začala probírat úplně všude, podstatné je však dodat, že v chystané novince na obrýleného kouzelníka s jizvou na čele nenarazíme. Hogwarts Legacy vypráví vlastní příběh, na kterém nepracovala původní autorka knižní ságy, a vezme nás na konec 19. století. Hráč se vžije do role studenta školy čar a kouzel v Bradavicích, která bude zpracována v duchu open world her. Přístupné tak budou i školní pozemky, včetně Zapovězeného lesa či Prasinek a podle náznaků je možné, že v určitém bodě Bradavice opustíme. Do té doby je ale nutné školu vystudovat, naučit se nejen kouzlit, ale také připravovat lektvary, případně rozpoznávat magická zvířata a vycvičit se v boji. Hra nabídne také systém morálky a je pravděpodobné, že ne z každého se musí zákonitě stát ušlechtilý kouzelník. Pokud půjde všechno podle plánu, hry bychom se měli dočkat v průběhu letošního roku na PC a obou generací konzolí PlayStation a Xbox.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Víc než 10 let po svém původním oznámení může letos konečně vyjít S.T.A.L.K.E.R. 2. Hra míří na PC a konzole Xbox Series, hlavním hrdinou je Skif a titul pohání technologie Unreal Engine od Epicu. Autoři slibují obrovský otevřený svět plný radiace, mutantů a anomálií. Nelineární příběh se bude větvit a na základě našich rozhodnutí také dospějeme k různým koncům. Vypravíme se na známá místa i do úplně nových lokací a vývojáři slibují uspokojit veterány série i úplné nováčky. Důležitou roli má hrát jako v případě předchozích her podpora modifikací, které budou vytvářet samotní fanoušci. Zóna se má neustále proměňovat a věci v ní se budou podle autorů dít organicky i bez přičinění hráče.

Gotham Knights

Podobně jako v případě Hogwarts Legacy, také o nové hře s Batmanem v hlavní roli se v souvislosti se studii Rocksteady a Warner Bros. Games mluvilo dlouhé roky. Výsledek nakonec nepotěšil všechny fanoušky arkhamské série, ale přesto řadíme Gotham Knights k tomu nejzajímavějšímu, co se pro letošní rok chystá. Vývojáři z WB Games Montréal připravují superhrdinskou hru s Batgirl, Nightwingem, Red Hoodem a Robinem, přičemž Bruce Wayne se v prvním traileru mihne jen na samém začátku. Temný rytíř totiž zmizel, možná je po smrti, a na vyjmenovaných hrdinech teď leží celý osud Gothamu. Musí se spojit, začít spolupracovat a potírat zločin se stejnou vervou, s jakou k téhle nekonečné dřině přistupoval jejich vzor a učitel. Hra je koncipována jako příběhová akční adventura s důrazem na kooperaci, ta však nebude vyžadována a vývojáři následně slíbili, že Gotham Knights bude možné hrát i sólo. Přesto by měla spolupráce dvou hráčů – a podotýkáme výhradně on-line – přinést nejrůznější výhody a odemykat nové možnosti. Uvidíme také, do jaké míry promluví do příběhu zločinecké syndikáty a nejrůznější skupiny operující v Gothamu. Nic veselého a rozverného však rozhodně nečekáme.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West míří exkluzivně na konzole PlayStation 4 a 5. Vývojáři z nizozemského studia Guerrilla Games budou pokračovat v příběhu Aloy, hrdinky Horizon Zero Dawn. Ta se vydá na dalekou cestu na západ ve snaze objevit zdroj tajemné nákazy, která ohrožuje zdejší svět. Na své cestě nezmapovaným územím, které sužují rozmary extrémního počasí, Aloy narazí na nové kmeny, nepřátele i nebezpečné stroje. Během putování jejím prostřednictvím okusíme pestrou směs přírody od vyprahlých pouští, přes zasněžené hory až po tropické pláže a ruiny dřívějších měst. Mapa pokrývající postypokalyptické území států Kalifornie, Utah a Nevada bude větší než v předchozí hře. Svět ale budeme zkoumat také z nového úhlu, protože Aloy se naučí potápět a opakovaně se s ní vydáme pod hladinu. Na PS5 má hra nejen skvěle vypadat, ale díky SSD se také bleskurychle nahrávat.

Halo Infinite

Někdo by sice mohl namítnout, že Halo Infinite od vývojářů z 343 industries je pro nový Xbox symbolem zklamání, tento postoj by ale nebyl příliš férový. Ano, zamýšlený launchový titul Xboxu Series X a S byl odložen na letošní podzim, z posledních informací od vývojářů je ale patrné, že dělají maximum, aby pošramocenou reputaci z první herní ukázky napravili. Středobodem celého zážitku má být další propracovaná kampaň, která bude rozvíjet známý příběh i charakter Master Chiefa. Chybět však nebude ani robustní free-to-play multiplayer, který by neměl být podle prohlášení autorů zatížen mikrotransakcemi, dávajícími hráčům nějakou výhodu. Veškerý bonusový obsah má mít kosmetický charakter a kompetitivní počínání tak bude závislé jen na vašich schopnostech. Po nezdařené prezentaci z loňského roku jsme už navíc měli šanci prohlédnout si hrstku nových obrázků, z nichž je patrná mírná úprava celkové stylizace, ovšem při zachování barevných tónů a prvků typických pro celou sérii. Momentálně pracují lidé z 343 Industriess na dalším vylepšování grafiky, animací či stínů, a to vše s příslibem 60 fps ve vysokém rozlišení. Pokud se tedy má Microsoft, byť opožděně, vykoupit z mírného launchového faux pas, právě skrze Halo Infinite by toho mohl dosáhnout.

Sherlock Holmes: Chapter One

Ukrajinské studio Frogwares se vrací k detektivní adventurní sérii Sherlock Holmes, která jej proslavila. Chapter One nebude epizodický titul, jak by se mohlo na první pohled možná někomu zdát, ale prequel předchozích her. Mladý Sherlock v tomto thrilleru vyřeší svůj první velký případ. I když leccos bude tentokrát jinak. Z deštivého Londýna se přesuneme na tropický středomořský ostrov, chybět má doktor Watson a Holmes bude možná ještě náladovější než obvykle. V tomto otevřeném světě budeme řešit záhadu úmrtí vlastní matky. Mladý arogantní Sherlock se má teprve proslavit, už se ale projevuje jeho pověstná schopnost dedukce. Sbíráte stopy, důkazy i vodítka a sestavujete z nich nejrůznější teorie a hypotézy. I tentokrát se ale můžete zmýlit a vyhodnotit vše nesprávným způsobem. Kromě vyšetřování se občas poperete, budete převlékat kostýmy, které vám umožní vplížit se na zakázaná místa, a společnost vám bude dělat tak trochu jiný Jon. Podle vývojářů je to váš nejlepší a jediný přítel. Sami ale říkají, že není tak úplně jasné, kdo to vlastně je.

The Lord of the Rings: Gollum

Nenápadná, ale mezi fanoušky horlivě očekávaná. Přesně tak by se dala popsat akční adventura The Lord of the Rings: Gollum od vývojářů ze studia Daedalic Entertainment. Výrazně stylizovaný titul byl oznámen loni v březnu a začal lákat na další výpravu do Tolkienovy Středozemě. Jak ale prozrazuje název, žádný vznešený úkol nás zřejmě nečeká – vžijeme se totiž do role Gluma, nuzného stvoření, které zcela pohltil prsten moci. Příběh hry se bude odehrávat ještě před známými událostmi z trilogie Pán prstenů, abychom mohli sledovat postupný přerod Sméagola ve značně rozpolcenou bytost, která možná i nevědomky ovlivnila osudy mnoha hrdinů. Magazín IGN v minulém roce přirovnal hru k sérii Prince of Persia, ovšem s menším důrazem na souboj a rozsáhlejším větvením příběhu. Časté mají být okamžiky vlastní schizofrenické války obou Glumových osobností, stejně jako parkourové sekvence, stealth nebo útok ze zálohy. Poselstvím hry pak má být snaha zmapovat nepříliš známé události a nabídnout fanouškům další pohled na celou Středozemi. Hra by měla být připravena k vydání v průběhu letošního roku a vedle PC míří na next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series.

Far Cry 6

Open world akce Far Cry 6 od Ubisoftu měla původně vyjít už 18. února, ale byla odložena. Tentokrát nás vývojáři vezmou na fiktivní karibský ostrov Yara, jemuž vládne tvrdou rukou diktátor Antón Castillo, kterého hraje Giancarlo Esposito. On a jeho syn Diego jsou vašimi úhlavními nepřáteli. Hlavním hrdinou je Dani Rojas, který se snaží tyrany a jejich režim sesadit. Myšlenka revoluce v tropickém ráji přitom není zcela fiktivní, autoři se inspirovali ostrovem Kuba. Slibují přitom dosud největší otevřený svět, jaký jsme kdy v rámci série Far Cry navštívili, nebo důležitou městskou zástavbu. Jinak ale předpokládáme, že se nebudou paradoxně snažit o žádnou velkou revoluci na poli hratelnosti. Důležitou roli ale má hrát možnost najímat si nejrůznější pomocníky. Koneckonců státní převrat stěží uskuteční jediný muž.

Třetí díl našeho seriálu o nejočekávanějších hrách máme zdárně za sebou a možná si říkáte, kde jsou další tituly. Na řadu z nich se dostane v závěrečné části, některé jsme ale po zralé úvaze nezařadili proto, že o nich v tuto chvíli skutečně nevíme mnoho. Patří k nim hry jako Elden Ring, Breath of the Wild 2, Skull & Bones a další, které mají významný potenciál v letošním ruce vyjít. Nebojte proto – máme je stále v hledáčku, a pokud by se jejich autoři rozhoupali k něčemu konkrétnímu, nepochybně na takové zprávy narazíte na našem webu, případně v novinkových souhrnech.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru