Nejočekávanější exkluzivní hry pro Switch v roce 2018

Nejočekávanější exkluzivní hry pro Switch v roce 2018

Na tyhle exkluzivní tituly pro konzoli Nintendo Switch se momentálně těšíme nejvíce

10. 1. 2018

Switch není na trhu ještě ani rok, ale byly to prave exkluzivní hry, díky kterým si rychle získal miliony fanoušků. I když se po nezpichybnitelnem úspěchu nové hybridníh konzole vrhli na výboj titulů pro Nintendo i další velcí vydavatele a vývojáři, budou to s největší pravděpodobnosti opět first party tituly a exkluzivity, které si získají největší pozornost v tomto roce. Nemůžeme vám slíbit, ze vyjdou stoprocentně už letos, šle tohle jsou tři hry, na které se my těším nejvíc.

YOSHI

Zatímco loňský rok patřil na Switchi Mariovi, ten letošní přinese nové dobrodružství Yoshiho. Stejnojmenný prozatímní titul nese hra, kterou pro Nintendo vyvíjí japonské studio Good-Feel. Tento tým na kontě i předchozí Yoshiho plošinovku s podtitulem Woolly World z roku 2015 nebo podobně vizuálně originální Kirby’s Epic Yarn z roku 2010. Namísto bavlnek si však tentokrát budeme hrát se světem stylizovaným do podoby diorama.

Možností nahlížet za obvyklou perspektivu dvourozměrných plošinovek Yoshi připomene Paper Maria, estetikou vystřihovánek se pro změnu blíží PlayStation exkluzivitě Tearaway od Tarsier Studios a Media Molecule, která debutovala v roce 2013 na Vitě a v roce 2015 se dočkala vylepšené a rozšířené verze pro PS4.

Trojrozměrné postavy se ve hře pohybují zdánlivě dvourozměrným světem, jehož perspektivu je však možné obrátit a nahlédnout za kulisy běžných objektů, což skýtá spoustu možností pro hledače skrytých cestiček i pokladů. Jinak se má hra vyznačovat standardní hratelností typickou pro tuto sérii. Nintendo ale slibuje, že díky základní premise převrátí Yoshi celý koncept plošinovek naruby.

Novinka byla představena loni v červnu na veletrhu E3 v Los Angeles a pohání ji Unreal Engine 4. Yoshi nabídne také multiplayer pro dva hráče

METROID PRIME 4

Doufejme, že už letos se dočkáme i nového Metroidu. Tato značka patří už od roku 1986 mezi to nejlepší na konzolích od Nintenda. Série Prime pak Samus Aran vytáhla z původně dvourozměrného světa a díky šikovnosti vývojářů z Retro Studios se hlavní hrdinka začala seznamovat s plně trojrozměrným prostředím z perspektivy první osoby a osvojila si rovněž mechanismy FPS.

Trilogie Prime vycházela na konzolích GameCube a později Wii v letech 2002 až 2007, ale kromě pozdější kompilace se od té doby musei její fanoušci spokojit s menšími příspěvky v podobě titulů Pinball, Hunters a Federation Force. Nyní se konečně máme dočkat vytouženého pokračování. Metroid Prime 4 byl odhalen na loňské E3, ovšem nepracují na něm překvapivě původní autoři z Retro Studios, ale nový talentovaný tým. Kontinuitu by však měl zachovat producent předchozích dílů, který vývoj novinky vede.

O hře samotné toho zatím mnoho nevíme a neviděli jsme z ní vlastně vůbec nic, ale to naděje fanoušků nijak neumenšuje. Právě naopak. Po desetiletém čekání na pokračování není divu. Hratelností se má novinka vrátit ke kořenům prvního dílu a hlavní designér hry už dříve naznačil, že by se ve čtvrtém dílu mohla objevit manipulace s časem. Opakovaně se také spekulovalo, že se na vývoji hry spolu s Nintendem podílí společnost Bandai Namco.

BAYONETTA 3

Podobně skromné jsou naše informace, i pokud jde o titul Bayonetta 3. Akce od japonského studia PlatinumGames, které má kromě této série na svědomí i povedené kousky jako MadWorld, Vanquish, Metal Gear Rising: Revengeance, loňský Nier: Automata, ale také nepříliš podařený Star Fox Zero nebo zrušený Scalebound, byla oznámena docela nedávno. Premiéru si konkrétně odbyla v prosinci na akci The Game Awards 2017 společně s oznámením portů předchozích dvou dílů na Switch.

První Bayonetta se objevila postupně na řade platforem, ale dvojka byla dosud k dispozici jen na Wii U. A třetí díl má být doma výhradně na Switchi. Zaručených zpráv je poskrovnu, ale o to více se spekuluje. Jeden z nejšťavnatějších dohadů se opírá o tweety vývojářů, které naznačují, že by se snad mohl ve hře objevit Dante ze série Devil May Cry. Přání otcem myšlenky? Nechme se překvapit.

Mezitím fanouškům nezbývá než čekat na první záběry ze hry a do té doby se nechat alespoň trochu rozptýlit zmíněnými porty. První i druhý díl vyjdou na Switchi už v polovině února.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru