Call of Duty: Modern Warfare III (2023), Activision, Nejhůře hodnocené velké Call of Duty v historii

Nejhůře hodnocené velké Call of Duty v historii

Recenzenti i hráči tvrdě kritizují Modern Warfare III. Značka si ještě nikdy nevedla tak špatně

Zdroj: Vortex/DALL·E 3
13. 11. 2023
Název: Call of Duty: Modern Warfare III (2023) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2023

Letošní Call of Duty: Modern Warfare III dostává pořádně naloženo. Po dojmech ze singleplayerové kampaně dorazily už také první recenze a není to lichotivý pohled. Průměr od kritiků se na Metacriticu se u verze pro PS5 pohybuje okolo 50 procent. Skóre od hráčů je dokonce jen 1,4 z 10. Na Steamu aktuální díl chválí jen 28 procent hráčů z víc než tří tisíc recenzí.

To v tuto chvíli dělá z Modern Warfare III nejhůře hodnocený hlavní díl v sérii. Lépe si v recenzích vedly i vedlejší díly jako Call of Duty: Finest Hour, Call of Duty 2: Big Red One, Call of Duty: Roads to Victory pro PSP, Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized pro DS. Hůř je na tom snad jen Call of Duty: Black Ops: Declassified pro Vitu, které má průměr okolo 33 procent.

Jedna z nejhorších velkých her roku

Recenze MWIII jsou nejen horší, ale výrazně horší, a to dokonce i ve srovnání s díly, které byly všeobecně považované za méně populární jako třeba Vanguard. Ten má jen pro srovnání na PS5 průměrné hodnocení 73 procent a podobně je na tom na PC i na Xboxu. Ve skutečnosti to z aktuálního Call of Duty činí jednu z nejhůře hodnocených velkých her tohoto roku. Hůře si podle Metacriticu vedly jen tituly jako Quantum Error nebo The Lord of the Rings – Gollum.

Bez ohledu na to, zda věříte neoficiálním anonymním výpovědím, které ve svém článku přinesl novinář Jason Schreier, anebo vývojářům, většina kritiky se dál nese v tom duchu, že MWIII nepůsobí jako plnohodnotné pokračování, ale přinejlepším jako nedodělané DLC s velkými mezerami v obsahu pro jednoho hráče i multiplayer.

Novinku nešetří ani recenzenti. V už vydaných testech se kromě kampaně kritizuje například obecně minimum inovací oproti loňskému roku. Novináři si stěžují na odpudivý interface nebo zrecyklované mapy z Modern Warfare 2. Režim DMZ se zase podle některých kritiků jen vydává za Zombies. Multiplayer podle mnoha postřehů připomíná spíš špatně naceněný map pack.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru