Nedočkaví fanoušci se sami pustili do výroby Elden Ring

Studio FromSoftware dlouhodobě mlčí, proto komunita převzala otěže do svých rukou

Zdroj: Spriteblood
28. 8. 2020
Název hry: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 2. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

K oznámení hry Elden Ring z dílny japonského studia FromSoftware došlo již minulý rok v létě, od té doby ale platí, že její autoři utáhli všechny informační kohouty a drží fanoušky v nepříjemném napětí. Telegraficky lze připomenout, že navzdory dřívějším spekulacím za příběhem hry nestojí autor Hry o trůny George R. R. Martin, ale Hidetaka Mijazaki. Slavný spisovatel má na svědomí pouze mytologii nového světa. Dále víme, že má jít o dosud nejrozsáhlejší hru zmíněného studia, jde však o to poslední, s čím se zástupci FromSfotware na konto hry pochlubili. Není proto divu, že současný stav probouzí komunitu hráčů k aktivitě, když v minulosti začali vytvářet vlastní příběhové pozadí, aby k tomuaktuálně přidali vývoj neoficiální demoverze.

Jde o další z kroků netrpělivých fanoušků, kteří se tímto vyrovnávají i s faktem, že žádné novinky nepřišly ani včera během Opening Night Live. Už před měsícem se proto na Redditu objevil příspěvek vyzývající hráče k akci: „Se všemi skvělými falešnými příběhy a koncepty, které zde byly v minulých týdnech zveřejněny, jsem se zamyslel nad tím, zda přeci jen nevytvoříme hru. O této myšlence jsem četl hned několikrát a sám se na hru nesmírně těším.“  Uživatel s přezdívkou SpriteBlood pak na Redditu popisuje, že mají mezi sebou hudebníky, vývojáře a designéry a prý už zahlédl nabídky od lidí zdatných psaní v příběhů a další. Mezi odpověďmi na původní příspěvek lze nalézt reakce fanoušků hlásících se například o tvorbu zvukového designu, hudebního doprovodu i o pokračování v sepisování neoficiální verze herního lore. Ovšem jen u oddělených činností nezůstalo a světlo světa spatřila první videa z neoficiální demoverze.

Ta zjevně neoplývá pokročilým technickým zpracováním, mějme ale na paměti, že první zmínka o začátku tvorby je měsíc stará a na současnou podobu bylo málo času. Jak uvádí magazín USGamer, současná situace a četná tvorba fanoušků, kteří kromě lore vytváří například i doslova profesionální skici bossů a smyšlených lokací, začala pouze jako forma nadsazené reakce na mlčenlivost FromSoftware. To už je ale dávno minulostí a v současnosti platí, že pro mnohé z aktivních uživatelů je to o nadšení a o odhodlání něčím přispět. Někde se navíc dokonce objevuje názor, že FromSoftware tyto aktivity po očku sledují a kdoví, třeba se zrovna některý z artworků nakonec objeví i jako zhmotněný prvek přímo ve hře.

Zapálení vývojáři se rekrutující z řad samotných hráčů a jejich primárním komunikačním kanálem je Discord.

Současný projekt navazuje na dřívější tvorbu vlastní verze herní mytologie a SpriteBlood uvádí, že jím nastartovaný projekt navazuje na příběh napsaný jiným fanouškem vystupujícím pod přezdívkou Stray_demon. Toho on sám považuje za prvního, kdo celkově tuto vlnu fanouškovské tvorby nastartoval. „Uživatelé mne oslovují a žádají mne, aby se mohli do tvorby hry postavené na vytvořeném lore Elden Ring zapojit,“ popisuje pro USgamer Spriteblood nadšení, které ukázkou demoverze nastartoval. Zapálení vývojáři se rekrutující z řad samotných hráčů a jejich primárním komunikačním kanálem je Discord. Tam se nachází už celá řada aktivních uživatelů, mezi něž spadají mimo vývojářů například i testeři.

Nadšení z projektu by ale zjevně nemuselo po odhalení oficiálních detailů o hře odpadnout. „Myslím, že to jen přejmenujeme a budeme pokračovat. […] Možná z toho někdo nakonec vytvoří kompletní hru,“ spekuluje Spriteblood a naznačuje, že jen u falešné mytologie by to v tomto případě zůstat nemuselo. Ostatně fanouškovská tvorba ve volném čase je startovní pozicí mnoha profesionálních tvůrců, takže myšlenka na pokračování se z toho důvodu určitě vybízí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru