Ne, BioWare se nechystá odhalit Dragon Age 4

Ne, BioWare se nechystá odhalit Dragon Age 4

Neoficiální komunitní akce Dragon 4ge Day proběhla už loni, letos zavzpomínají i vývojáři

4. 11. 2019

Už jste četli tu senzační zprávu, že se vývojáři z BioWare chystají 4. prosince odhalit detaily o Dragon Age 4? Ne? Objevila se na oficiálním twitterovém účtu vývojářů a jasně se v ní píše, že se vývojáři užuž těší na oslavy deseti let od vydání prvního dílu a celá akce se jmenuje Dragon 4ge Day, takže to musí být pravda, že ano? No, nechceme vás hned při pondělku zklamat, ale pravděpodobnost, že se bude mluvit o loni oficiálně odhaleném pokračování oblíbené RPG série je malá, možná až mizivá. Neměli byste totiž přehlížet, že sami lidé z BioWare upozorňují na „komunitní party“, která – s dovolením – není zrovna vhodným místem na oznámení hry, k němuž nejvěrnější fanoušci vzhlíží s nemalými nadějemi. A stranou nemůže zůstat skutečnost, že podle posledních informací přímo od EA se s Dragon Age 4 nepočítá dřív než v roce 2022, čili vidina toho, jak nám BioWare servírují informace o hře pro nové konzole je tím pádem zcela mimo realitu.

Nejsilnějším argumentem, proč nechat šampaňské v lednici, je ale samotná povaha Dragon 4ge Day, který vznikl v loňském roce jako již zmiňovaná komunitní oslava slavné série. Ostatně není nic složitého, vyhledat si tento pojem a kliknout na první odkaz, vedoucí přímo na oficiální stránky chystané akce. Skutečně proběhne 4. prosince, ovšem hlavním posláním není odhalit nový díl Dragon Age, ale přivést k sobě na jeden den všechny fanoušky a potěšit se vzpomínkami, případně jakoukoliv tvorbou, vycházející z této série. „Chceme spojit fanoušky a bez zbytečných nadávek a toxicity oslavit svět Dragon Age. Doufáme, že se k nám připojíte a vzdáte hold talentovaným lidem z BioWare, kteří se tvrdou prací podíleli na všech třech hrách,“ píší organizátoři. Uvádí také, že oslavy proběhnou za doprovodu fanouškovských povídek, kreseb, streamů, videí a nejrůznějších soutěží, prostřednictvím čehož chtějí organizátoři vybrat peníze na charitu. Loni to bylo 7000 dolarů pro nadaci Child’s Play, letos se zaměří na projekt The AbleGamers, který podporuje hendikepované hráče a vybavuje je vhodnými ovladači a dalším vybavením.

Co se týče napojení na vývojáře, organizátoři Dragon 4ge Day chystají video, prostřednictvím kterého chtějí tým v BioWare pozdravit a poděkovat jim za práci na milované hře. Nabízí rovněž fanouškům, aby se do zdravice připojili zasláním svého vlastního příběhu na téma, jak jim Dragon Age změnil život. A k radosti organizátorů si BioWare akce všimli a rozhodli se ji v letošním roce podpořit. Neznamená to ale, že by samotní vývojáři měli s akcí cokoliv společného, což se nakonec píše i v patičce webu Dragonageday.com: „Kromě lásky k Dragon Age nemá nikdo z výše uvedených lidí žádnou spojitost s BioWare.“ A pokud by ani tohle nestačilo k přijetí, že si na informace o Dragon Age 4 ještě nějakou dobu počkáme, můžeme vás odkázat na jednoho z členů organizačního štábu, který na svém Twitteru reagoval na novinku magazínu PC Gamer: „Tohle není pravda. Jde o stoprocentní výmysl. Coby člen #DragonAgeDay můžu s určitostí potvrdit, že BioWare nic nenaznačují.“

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru