Bayonetta 3, Nintendo, Sega, Ne, Bayonetta 3 nebyla zrušena, uklidňují vývojáři

Ne, Bayonetta 3 nebyla zrušena, uklidňují vývojáři

PlatinumGames na hře stále tvrdě pracuje. Vaše obavy vyhoďte z okna, říká Hideki Kamija

Zdroj: Sega/Nintendo
25. 5. 2020
Název: Bayonetta 3 Vývojář: Vydavatel: , Datum vydání: 28. 10. 2022 Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Od oznámení třetího dílu hack’n’slash akce Bayonetta na The Game Awards 2017 už uběhlo dva a půl roku, ovšem kromě občasných náznaků a teaserů od vývojářů z PlatinumGames jsme se dosud nedozvěděli nic konkrétního. I s ohledem na blížící se nástup nových konzolí a generační posun proto zavládla v řadách fanoušků mírná nervozita a objevují se dotazy, zda se na hře ještě vůbec pracuje, nebo jestli PlatinumGames nesoustředí svou pozornost jinam. Pokud i vy pomalu ztrácíte víru, že byste se mohli v blízké době dočkat třetího dílu téhle, řekněme, lechtivé akce, vyhoďte všechny své obavy z okna. Alespoň tak to tvrdí designér Hideki Kamija v rozhovoru pro magazín VGC, který se týkal budoucích plánů studia PlatinumGames, které japonská společnost zkraje roku postupně oznamovala.

Od ohlasů na vydaný remaster The Wonderful 101, který jsme probírali stran podivné kampaně na Kickstarteru začátkem února, až po první hru, kterou si PlatinumGames vydají sami a kterou zatím známe jenom jako Project G.G., se rozhovor dostal až k otázce na Bayonettu 3. Ačkoliv si jsou i redaktoři VGC vědomi, že se dotazy opakují a postupem času jich přibývá, chtěli po Kamijovi odpověď, jak se to se hrou momentálně má a zda ho už otázky na Bayonettu nenudí. Reakce designéra však byla poměrně otevřená a vstřícná vůči všem, kdo trpělivě vyčkávají: „Protože jsem na Twitteru, vidím mnoho komentářů [ohledně Bayonetty] každý den. Jsem nadšený, že se lidé na titul stále těší, ale chtěl bych mluvit o jedné věci, která se začala plíživě mezi lidmi objevovat,“ říká Kamija.

Vzkaz Hidekiho Kamiji je jasný, nic to ale nemění na tom, že na pokračování úspěšné série čekáme bezmála šest let a je velmi pravděpodobné, že ještě nějakou dobu čekat budeme

Naráží tím na již zmíněné dotazy, zda hra nebyla zrušená, které designér zcela popírá: „Chtěl bych, abyste vzali všechny vaše obavy a ihned je vyhodili z okna, protože my na tom stále usilovně pracujeme a rozhodně nedošlo k žádnému zrušení. Máte se na co těšit.“ Vzkaz je tedy jasný, nic to ale nemění na tom, že na pokračování úspěšné série čekáme bezmála šest let a je velmi pravděpodobné, že ještě nějakou dobu čekat budeme. Za upozornění rovněž stojí, že až se hráči konečně dočkají, mělo by jít o exkluzivní záležitost pro Nintendo Switch. Vývoj financuje Nintendo, i když práva vlastní napůl se společností Sega, a jak už bylo dříve vysvětleno, první díl se na ostatní platformy dostal jen díky iniciativě druhé zmiňované společnosti. Pro druhý a třetí díl to ale neplatí a zatím neexistují náznaky, že by měla být exkluzivita pouze časová.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru