NBA 2K24 je druhou nejhůře hodnocenou hrou na Steamu

NBA 2K24 je druhou nejhůře hodnocenou hrou na Steamu

Nově vydaný ročník populární basketbalové série čelí zdrcující kritice. PC verze zaostává

Zdroj: 2K
12. 9. 2023

Magazín Video Games Chronicle upozornil na skutečnost, že před pár dny vydané NBA 2K24 od studia Visual Concepts a 2K je druhou nejhůře hodnocenou hrou na Steamu. Z více než 2800 lidí ji chválí jen 11 procent. Hůře už je na tom je jediná jiná hra a shodou okolností vyšla také letos. Tímto nechtěným “premiantem” je Overwatch 2. Nepochybně se ptáte, čím si tak nelichotivé hodnocení jinak velmi populární sportovní série NBA 2K, zasloužila. Důvodem je kvalita PC portu.

Hráči si stěžují, že PC verze je založená na edici pro PlayStation 4 a Xbox One, nikoli současných konzolích. V praxi to znamená, že hra nevypadá na PC tak hezky a navíc postrádá nějaké módy a funkce. Je také podle fanoušků špatně optimalizovaná, nestabilní a nenabízí ani plnohodnotnou podporu cross-platform multiplayeru. Přesto se standardní verze prodává za 60 eur a hráči si stěžují na to, že na Windows autoři každoročně přináší jen dílčí nedostatečná vylepšení.

Animace a gameplay se na PC podle hráčů dostatečně nemění. Naopak řada z nich se shoduje, že letošní ročník vypadá stejně jako loňský s minimem upgradů. Celkovému dojmu nijak nepomáhají ani údajně velmi agresivní mikrotransakce. A stížnosti se snášejí rovněž na cheatery.

Ono to ale nevypadá ani na konzolích o moc lépe. Venku ještě není moc recenzí, takže na Metacriticu se toho moc nedozvíte, ale pokud začnete hledat další verdikty, pár jich přeci jen najdete. Třeba magazín IGN testoval NBA 2K24 na konzoli Xbox Series X, ale udělil známku jen 6/10. I tady si autor Ben Vollmer stěžuje na mikrotransakce a říká, že in-game nákupy nejsou možností, ale spíš nutností, pokud chcete soupeřit s ostatními hráči on-line. Šestku hra vyfasovala i v recenzi Game Informeru, ačkoli tady se testovala verze pro PS5. Stejnou verzi testoval i magazín SVG, který dal sice známku 7/10, ale i jeho autor Sam Watanuki si stěžuje na trvalé zaměření na mikrotransakce a poukazuje na recyklaci obsahu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru