Návštěvnost E3 byla nižší než v loňském roce

Návštěvnost E3 byla nižší než v loňském roce

Na veletrh dorazilo o 3 tisíce lidí méně. ESA nezveřejnila počet prodaných vstupenek

18. 6. 2019

Většina návštěvníků E3 se minulý týden shodovala, že bez Sony, ale i dalších firem to byl zvláštní ročník. Vše se neslo v očekávání toho, co má přijít až za rok – tedy nová generace konzolí. Tato atmosféra se zřejmě podepsala i na celkové návštěvnosti, která oproti předchozím rokům klesla. Pořadatel akce, kterým je ESA (Entertainment Software Association), uvedl, že letošní ročník navštívilo 66 100 lidí. Loni to přitom bylo 69 200 lidí z řad vývojářů, médií, obchodníků i běžných hráčů.

Ročník 2018 byl nicméně rekordní, takže meziroční pokles není zase tak dramatický. Třeba v roce 2016 ještě neměla na akci přístup veřejnost a počet hostů se vyšplhal jen na 50 300. Letos se veletrhu zúčastnilo přes 200 vystavovatelů, přičemž přibližně čtvrtina z nich tu byla poprvé. I to odpovídá skutečnosti, že společnosti Sony nebo Activision uvolnily místo jiným. EA už několik let tradičně není součástí E3 a pořádá vlastní akci EA Play a Microsoft se zase k E3 hlásí, ale své hry už neukazuje v prostorách výstaviště. Sony letos na akci chyběla vůbec poprvé v její historii a její nepřítomnosti zalitoval i šéf konkurenčního Xboxu Phil Spencer.

V roce 2020 se E3 uskuteční od 9. do 11. června, tedy o pár dní dříve. Znovu se vrátíme do Los Angeles Convention Center.

Loni se na akci prezentovalo 3250 produktů, letošní čísla bohužel neznáme. Podobně zůstává “záhadou” počet prodaných lístků na E3 2019. Loni na akci zavítalo přibližně 15 tisíc fanoušků, kteří si koupili vstupenku pro veřejnost. Poprvé bylo možné takto na akci vyrazit v roce 2017, do té doby šlo o uzavřený veletrh výhradně pro odbornou veřejnost.

Bude tak zajímavé sledovat, jak si veletrh povede v příštím roce. Obecně se totiž mluví o tom, že jeho vliv možná upadá. Pravdu se dozvíme za rok, kdy se bude vše točit okolo nové generace konzolí a pokud by se tato skutečnost na návštěvnosti a celkovém pojetí pozitivně nepromítla, bylo by to zřejmě špatné znamení. V roce 2020 se E3 uskuteční od 9. do 11. června, tedy o pár dní dříve. Znovu se vrátíme do Los Angeles Convention Center.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru