Navrhli jsme si vlastní ovladač pro Xbox

Jak funguje Xbox Design Lab a jak nakonec vypadá navržený ovladač ve skutečnosti

Zdroj: Vortex

Už tři měsíce funguje v Česku a na Slovensku služba Xbox Design Lab, prostřednictvím které si můžete sami navrhnout vlastní ovladač k Xboxu a nechat si jej poslat přímo domů. Zajímalo nás, co vše lze v poměrně robustním editoru přímo na webu Xboxu vytvořit, ale hlavně, jak bude výsledný gamepad odpovídat našemu návrhu. Rozhodli jsme se proto vytvořit ultimativní gamepad s jmenovkou Vortex a použít barvy, které mají nejblíže k našim. Výsledek nás potěšil i překvapil a rozhodli jsme se s vámi o něj podělit alespoň prostřednictvím krátkého videa, které vydá za tisíc slov.

Co je nezbytné říci, v editoru lze navolit celou řadu standardních i prémiových prvků, které mohou ozdobit, ale také funkčně vylepšit váš budoucí gamepad. Co se týče estetických záležitostí, kromě nejrůznějších barev těla gamepadu můžete volit i odlišnou barvu zadní strany, triggerů, bumperů či analogových páček. Můžete přidat pogumování úchytů nebo si zvolit podobu tlačítek A, X, Y, B, která rozhodně nemusí odpovídat tomu, jak vypadají na základním ovladači. To vše pak můžete ještě stvrdit podpisem, pokud chcete, a z gamepadu skutečně učinit ten svůj.

Pokud bychom se měli bavit o drobnostech, s nimiž jsme ve výsledku tak spokojení nebyli, jde o imitaci kovu na triggerech a d-padu – stále jde o plast s příslušným designem, ale férově uznávám, že skutečný kov nikde Microsoft neslibuje. Poslední drobnou výtku pak máme ke gravírování – v našem případě nápis Vortex – které ve výsledku není příliš výrazné, ale jde i o kombinaci námi zvolených barev, která čitelnosti mírně zabraňuje. Jako celek ale působí ovladač velmi dobře a zmiňovaný editor nabízí skutečně spoustu možností, jak si i předpřipravené designy ovladače přizpůsobit.

Zapomínat nicméně nesmíme na cenu, která začíná na 1899 Kč s tím, že doplňky jako „kovové“ prvky, vzory, pogumování nebo gravírování stojí navíc od 99-249 korun. Poštovné je ale zdarma, jen musíte počítat s tím, že zabere přibližně 3-4 týdny, než vám ovladač ve standardním balení s dvojicí AA baterií dorazí domů.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru