Naše nejočekávanější hry roku 2024

Naše nejočekávanější hry roku 2024

Každý jsme vybrali 7 titulů, na které se v letošním roce těšíme. Nejsou to vždy ty největší

Zdroj: koláž/Vortex

Dlouhé roky jsme se snažili při podobných příležitostech sestavovat seznam obecně nejočekávanějších her nového roku. Letos jsme se rozhodli každý vybrat sedm titulů, na které se těšíme my osobně. Jsou to soukromá želízka v ohni, a proto se nesnaží trefit do nějakých všeobecných preferencí ani nejsou často racionální. Těšit a doufat můžete i u projektu, o kterém tušíte, že třeba nemá ty nejlepší šance. Ale když to loni klaplo například s RoboCopem, naděje existuje vždy.

Black Myth: Wukong

S Opičím králem mi to loni nevyšlo, ale soulslike akce od čínských Game Science už má pevné datum vydání, takže věřím v rok 2024. Představovat tuhle vizulně fantastickou záležitost asi není třeba, styl hry se mi vážně zamlouvá, a i když v ní asi nebudu úplně dobrý, Putování na západ jednoduše potřebuji prožít.

Zdroj: Game Science

War Hospital

Možná si říkáte, že tohle zrovna není první signální, bavíme-li se o nejočekávanějších hrách, ale téma první světové války se dostalo do povědomí díky českému Last Train Home a já jsem upřímně zvědav, jak se ho podaří rozšířit o správu polní nemocnice ve War Hospital. Těším se ale také na řešení morálních dilemat a nemocniční prostředí obecně, tohle by mohlo být vcelku zajímavé.

Zdroj: Nacon

Star Wars Outlaws

První Star Wars s otevřeným světem. Bez Síly, bez sporu Impéria s rebely. Pokud máte Hvězdné války rádi, tohle zní velmi svěže a nevidím důvod, proč nedat Star Wars Outlaws šanci. Mám jisté obavy ze šablonovitosti hry, ale už Avatar dokázal, že Ubisoft umí i něco jiného než další díly svých zaběhnutých her, takže hledím vstříc budoucnosti s optimismem.

Zdroj: Ubisoft

Microsoft Flight Simulator 2024

Když v roce 2020 vyšel nový Flight Simulator, nevycházel jsem z údivu, jak fantasticky detailně je zpracovaný celý svět. Možná nejde o ten nejkomplexnější simulátor, ale tohle je zkrátka obrovský milník. A právě proto se těším na Flight Simulator 2024, který – doufám – celý zážitek ještě posune, třeba i skrze větší množství naskriptovaných misí. Myslel jsem si, že to nejde, ale celá tahle série je vlastně o technologickém pokroku, takže, proč ne?!

Zdroj: Microsoft

Pacific Drive

Dlouhé roky pomrkávám po tomhle survivalu, vyhlížel jsem ho už před lety, ale až letos v únoru se konečně dočkám. Přežívat díky vlastnímu autu, o které je navíc nutné se pečlivě starat, je konečně něco, co mě vytrhává z letargie. A také určité nevoli hrát další a další „stejné“ survivaly pořád dokola. Pacific Drive je už navíc opravdu na dosah, na PC a PlayStationu vyjde už koncem února.

Zdroj: Ironwood Studios

Frostpunk 2

Vývojáři z 11 bit studios se nebojí složitých témat a po This War of Mine byla mrazivá strategie Frostpunk dalším skvělým zářezem na pažbě. Těžkým, morálně vyčerpávajícím, ale skvělým. Po oznámení Frostpunku 2 jsem byl zprvu trochu zklamaný, že vývojáři chtějí navázat pokračováním, nikoliv další novou hrou, ale tím, jak se vydání přibližuje, začínám být hodně zvědavý, co všechno vylepší a jak jinak – zda tedy vůbec – se bude Frostpunk 2 hrát.

Zdroj: 11 bit studios

S.T.A.L.K.E.R. 2

Protiřečil bych si, kdybych i letos nezmínil S.T.A.L.K.E.R. 2. I když moje nadšení mírně ochablo tváří v tvář demu, které jsem si mohl loni zahrát na Gamescomu, tuhle sérii miluju, strávil jsem s ní spoustu chmurných hodin a pořád věřím, že to vývojáři z GSC nějak zvládnou. Že výsledek bude připomínat skvělé gameplay ukázky a že nás zasypou dalšími nezapomenutelnými momenty v Zóně. Tohle je vážně srdcovka, snad už ne příliš vzdálená.

Zdroj: GSC Game World

Alone in the Dark

Miluju survival horory a na reimaginaci Alone in the Dark se upřímně těším. Dokonce věřím, že studio Pieces Interactive má na to, aby nám víc než jen zahrálo na nostalgickou strunu. Jejich nová verze víc než 30 let staré klasiky může potenciálně nabídnout to nejlepší z tradičních i moderních hororů. Značka Alone in the Dark si zaslouží comeback a reimaginace má za sebou zajímavé lidi i požehnání původního autora.

Zdroj: Pieces Interactive

Test Drive Unlimited Solar Crown

Na závody Test Drive Unlimited Solar Crown bylo zpočátku velmi snadné se těšit, ale postupem času jsem začal být skeptičtější. Líbí se mi zasazení do Hongkongu a láká mě on-line svět, v němž se můžete jen tak projet s kamarády, abyste si trochu odpočinuli. Na druhé straně některá gameplay videa poněkud zchladila mé očekávání a nelze ignorovat ani skutečnost, že původní autoři Test Drive Unlimited dnes pracují spíš na sérii The Crew.

Zdroj: Nacon

Lollipop Chainsaw: RePOP

Původní akci Lollipop Chainsaw z roku 2012 jsem si moc užil. Protože vyšla jen na PS3 a Xboxu 360 a nebyla zařazena do programu zpětné kompatibility, dnes si ji zahrajete už jen na původním hardwaru. Naštěstí nové studio Dragami Games oznámilo vylepšenou verzi s podtitulem RePOP. Hlavní hrdinka Juliet, která je současně roztleskávačkou a lovkyní zombie, si další šanci zaslouží. Snad nová verze nepřijde o své pikantní motivy.

Zdroj: Grasshopper Manufacture

Shadows of the Damned

Shadows of the Damned je podle mě neprávem přehlížená hororová akce s komediálními prvky. Podepsaný je pod ní japonský dream team – Mikami, Suda, Jamaoka. Přesto originál z roku 2011 spíše zapadl. Hlavní hrdina Garcia Hotspur a jeho sidekick Johnson, který se mění na zbraň, pochodeň i motorku, nejdou pro ostřejší vtípek daleko. Vrátí se ještě letos a navíc v podání původních autorů ze studia Grasshopper Manufacture.

Zdroj: Grasshopper Manufacture

Le Mans Ultimate

Hra Le Mans Ultimate po delší době přinese slavný závod s oficiální licencí a vedle něj i další vytrvalostní akce. Samozřejmostí je autentický lineup vozidel a dočkáme se celé řady slavných okruhů. Naneštěstí vinou odkladu se ale autoři mohou spoléhat jen na obsah loňské sezóny.

Zdroj: Studio 397

Rise of the Ronin

Team Ninja se po Nioh a Wo Long: Fallen Dynasty vrací domů do Japonska a pokusí se napodobit úspěch Ghost of Tsushima se hrou Rise of the Ronin, která bude nepochybně víc hardcore. Na projektu se pracuje už od roku 2015 a pomáhá s ním Sony, tak to snad bude stát za to. Výlet do 19. století by měl být pořádně temný.

Zdroj: Team Ninja

Suicide Squad: Kill the Justice League

Jako spousta z vás i já mám pochyby, zda Suicide Squad: Kill the Justice League dokáže důstojně navázat na arkhamskou sérii. Vždy Arkham Knight vyšel už v roce 2015 a na novince Rocksteady Studios pracují dlouhé roky. Chci ale věřit tomu, že nakonec se vše v dobré obrátí a půjde kromě jiného o krásnou rozlučku s Batmanem v podání Kevina Conroye. Nicméně by mě nepřekvapilo, kdybych tenhle primárně kooperativní zážitek stejně hrál v singlu.

Zdroj: Rocksteady Studios

Tím se dostáváme na konec našeho vlastního výběru očekávaných titulů, mezi kterými nutně nemusí být jen ty největší tituly s potenciálem prodat miliony kopií. Věříme, že vám tenhle výběr třeba pomohl k objevení her, nad kterými jste nemuseli v souvislosti s očekáváním tolik nepřemýšleli. A pokud ne, nebojte, v průběhu roku se budeme bavit o všech hrách, jak už jste ostatně od Vortexu zvyklí.

Nahlásit chybu v článku

15

Napsat komentář

Další články
Nahoru