Naděje na filmovou adaptaci Metro 2033 opět ožívají

Ruská společnost TNT dostala souhlas od spisovatele knih. Premiéra má být 1. 1. 2022

23. 8. 2019
Název: Metro Exodus Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 15. 2. 2019 Platformy: , , Žánr:

Ruská televizní společnost TNT zveřejnila včera odpoledne na svém twitterovém účtu několik příspěvků vztahujících se ke knižnímu dílu Metro spisovatele Dmitrije Gluchovského. Zpráva zněla jednoduše – Odvážíte se vyjít z metra? – a označeny v ní byly velké filmové portály jako IMDb nebo Rotten Tomatoes. Následně se na Twitteru TNT objevily zeměpisné souřadnice dvou moskevských stanic metra, VDNCh a Botanická zahrada, spolu se souřadnicemi televizní věže Ostankino. Převážně ruští fanoušci proto začali rychle spekulovat nad tím, co přesně TNT chystá a jestli náznak vede spíše k seriálovému, nebo filmovému zpracování. Světlo do celé situace pak po necelých 24 hodinách vnesl sám spisovatel, který na Instagramu zveřejnil plakát filmu Metro 2033, jehož natáčení se ujme TNT Premier Studios a v kině by se měl objevit přesně 1. ledna 2022.

Příspěvek na sociální síti přitom není jediným zdrojem informací, který by mohli někteří klidně považovat za jeden z dalších vtípků spisovatele. Gluchovský o filmu totiž před několika hodinami mluvil na televizní stanici TV3, prostřednictvím speciálního streamu na ruské sociální síti VK. „Zkrotili jsme atom a vyřešili téměř všechna tajemství vesmíru. Kromě jediného – co se stane 1. ledna 2022,“ lákali redaktoři TV3 na vysílání s tajným hostem, který měl podle jejich slov odhalit nejdůležitější událost blízké budoucnosti. Gluchovského moment v záznamu přenosu přichází ve 22. minutě a celý rozhovor je přibližně hodinu dlouhý. V souvislosti s filmem Metro 2033 jsou ale podstatné jen některé pasáže, ve kterých spisovatel například znovu otevřel téma předchozích pokusů o zfilmování a vzpomněl na incident s MGM.

Spolupráci uzavřel Gluchovský až nyní s podle jeho slov nadějným mladým filmařským týmem, který by měl udržet celkovou vizi románu a zpracovat ji adekvátně věrohodným způsobem.

Zástupci této filmové společnosti oslovili Gluchovského v roce 2016 s podmínkou, že film bude umístěn do hlavního města USA Washingtonu D.C. Ačkoliv tohle klidné město splňuje základní podmínku – tedy má metro – ani vzdáleně by nepřipomínalo neutěšené moskevské kulisy a spojitost s knihami by se vytratila. Jak už pravděpodobně víte, vědom si toho byl přirozeně i Gluchovský a natáčení z popisovaných důvodů zastavil. Zelenou pak nedal ani jinému scénáři, který sice počítal s umístěním děje do Moskvy, ale Gluchovskému se opět z blíže neuvedených důvodů znovu nezamlouval. Spolupráci tedy uzavřel až nyní s podle jeho slov nadějným mladým filmařským týmem, který by měl udržet celkovou vizi románu a zpracovat ji adekvátně věrohodným způsobem. To samozřejmě vedle zmiňovaných stanic metra (a řady dalších) znamená i vhodné obsazení, o kterém se v tuto chvíli jedná. Casting nicméně ještě nezačal a jediné jméno, které zatím v souvislosti s filmem padlo, bylo Ana de Armas. Herečka, která ztvárnila roli Joy ve filmu Blade Runner 2049, by podle Gluchovského byla vhodnou kandidátkou na postavu Anny, je ale pravděpodobné, že Gluchovský v tomto případě spíše mluvil o tom, koho by si přál, než že už mají postavu obsazenou.

Závěrem tak můžeme přidat pouze dvě poslední informace – scénář nebude psát sám Gluchovský, ačkoliv na něj bude dohlížet, a natáčení by se mělo rozběhnout v průběhu příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru