Metro Exodus, Deep Silver, Naděje na filmovou adaptaci Metro 2033 opět ožívají

Naděje na filmovou adaptaci Metro 2033 opět ožívají

Ruská společnost TNT dostala souhlas od spisovatele knih. Premiéra má být 1. 1. 2022

23. 8. 2019
Název: Metro Exodus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 2. 2019

Ruská televizní společnost TNT zveřejnila včera odpoledne na svém twitterovém účtu několik příspěvků vztahujících se ke knižnímu dílu Metro spisovatele Dmitrije Gluchovského. Zpráva zněla jednoduše – Odvážíte se vyjít z metra? – a označeny v ní byly velké filmové portály jako IMDb nebo Rotten Tomatoes. Následně se na Twitteru TNT objevily zeměpisné souřadnice dvou moskevských stanic metra, VDNCh a Botanická zahrada, spolu se souřadnicemi televizní věže Ostankino. Převážně ruští fanoušci proto začali rychle spekulovat nad tím, co přesně TNT chystá a jestli náznak vede spíše k seriálovému, nebo filmovému zpracování. Světlo do celé situace pak po necelých 24 hodinách vnesl sám spisovatel, který na Instagramu zveřejnil plakát filmu Metro 2033, jehož natáčení se ujme TNT Premier Studios a v kině by se měl objevit přesně 1. ledna 2022.

Příspěvek na sociální síti přitom není jediným zdrojem informací, který by mohli někteří klidně považovat za jeden z dalších vtípků spisovatele. Gluchovský o filmu totiž před několika hodinami mluvil na televizní stanici TV3, prostřednictvím speciálního streamu na ruské sociální síti VK. „Zkrotili jsme atom a vyřešili téměř všechna tajemství vesmíru. Kromě jediného – co se stane 1. ledna 2022,“ lákali redaktoři TV3 na vysílání s tajným hostem, který měl podle jejich slov odhalit nejdůležitější událost blízké budoucnosti. Gluchovského moment v záznamu přenosu přichází ve 22. minutě a celý rozhovor je přibližně hodinu dlouhý. V souvislosti s filmem Metro 2033 jsou ale podstatné jen některé pasáže, ve kterých spisovatel například znovu otevřel téma předchozích pokusů o zfilmování a vzpomněl na incident s MGM.

Spolupráci uzavřel Gluchovský až nyní s podle jeho slov nadějným mladým filmařským týmem, který by měl udržet celkovou vizi románu a zpracovat ji adekvátně věrohodným způsobem.

Zástupci této filmové společnosti oslovili Gluchovského v roce 2016 s podmínkou, že film bude umístěn do hlavního města USA Washingtonu D.C. Ačkoliv tohle klidné město splňuje základní podmínku – tedy má metro – ani vzdáleně by nepřipomínalo neutěšené moskevské kulisy a spojitost s knihami by se vytratila. Jak už pravděpodobně víte, vědom si toho byl přirozeně i Gluchovský a natáčení z popisovaných důvodů zastavil. Zelenou pak nedal ani jinému scénáři, který sice počítal s umístěním děje do Moskvy, ale Gluchovskému se opět z blíže neuvedených důvodů znovu nezamlouval. Spolupráci tedy uzavřel až nyní s podle jeho slov nadějným mladým filmařským týmem, který by měl udržet celkovou vizi románu a zpracovat ji adekvátně věrohodným způsobem. To samozřejmě vedle zmiňovaných stanic metra (a řady dalších) znamená i vhodné obsazení, o kterém se v tuto chvíli jedná. Casting nicméně ještě nezačal a jediné jméno, které zatím v souvislosti s filmem padlo, bylo Ana de Armas. Herečka, která ztvárnila roli Joy ve filmu Blade Runner 2049, by podle Gluchovského byla vhodnou kandidátkou na postavu Anny, je ale pravděpodobné, že Gluchovský v tomto případě spíše mluvil o tom, koho by si přál, než že už mají postavu obsazenou.

Závěrem tak můžeme přidat pouze dvě poslední informace – scénář nebude psát sám Gluchovský, ačkoliv na něj bude dohlížet, a natáčení by se mělo rozběhnout v průběhu příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru