Na titulu Suicide Squad původně pracoval jiný tým

Jason Schreier říká, že vydání je ještě daleko. Uvidíme i Batmana od WB Games Montréal

Zdroj: Rocksteady Studios
10. 8. 2020

Páteční oficiální oznámení hry Suicide Squad od britského studia Rocksteady na nás navzdory všem předchozím spekulacím udeřilo jako blesk z čistého nebe. Možná i proto, že přišlo tak nečekaně a po letech tajností jen krátce před akcí DC FanDome a mělo velmi minimalistickou formu. Respektovaný novinář Jason Schreier, který nyní působí v Bloombergu, k oficiální zprávě doplnil několik málo zákulisních podrobností.

Původně na hře podle Suicide Squad pracoval tým WB Games Montréal, který má na svědomí prequel Batman: Arkham Origins.

Prozradil například, že původně na hře podle Suicide Squad pracoval tým WB Games Montréal, který má na svědomí prequel Batman: Arkham Origins. O tom se skutečně v minulosti spekulovalo. Jeho projekt měl být zrušen na konci roku 2016. Rocksteady měli začít dělat svou verzi závěrem téhož roku, nebo někdy v roce příštím. Zatímco my jsme ale doufali, že vzhledem k dlouhému „rádiovému klidu” budou třeba autoři arkhmaské trilogie blízko dokončení, Jason Schreier mírní očekávání.

Hra bude podle něj na akci DC FanDome formálně představena, ale nějakou dobu na na ní ještě budeme čekat. Schreier také doplnil, že druhým zrušeným projektem WB Games Montréal byla hra s Damianem Waynem. Místo ní na akci DC FanDome autoři představí jinou hru s Batmanem, o níž se naopak dříve říkalo, že je blíž vydání, než si myslíme. Všechny peripetie ohledně různých inkarnací Batmanů v posledních letech jsme důkladně mapovali v našich starších článcích. Naposledy se psalo, že nový temný rytíř bude bude soft reboot a vyjde ještě letos na podzim.

Dorazí i Harry Potter

Navzdory tomu, že je titul Suicide Squad od Rocksteady ve vývoji minimálně tři roky, Schreier očekává, že 22. srpna uvidíme jen CGI trailer. Na stejné akci bychom se měli konečně dočkat také oznámení nové hry ze světa Harryho Pottera, na které pracuje tým Avalanche Software. Všechny tituly chtěl původně Warner ukázat už na E3, kde vůbec poprvé plánoval vlastní velkou konferenci.

Jak už jsme psali v pátek, spekuluje se, že novinka od Rocksteady bude live service hra s on-line kooperací. Dost možná se tak nakonec opravdu DC a Warner pustí do přímého souboje s Marvelem a Avengers od Square Enix. Když nepočítáme virtuální jednohubku Batman: Arkham VR, na oznámení nového titulu od britských vývojářů jsme čekali víc než pět let. Arkham Knight vyšel už v červnu 2015.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru