Na TGA může být i Avatar, Harry Potter či Borderlands

Na TGA může být i Avatar, Harry Potter či Borderlands

Superman ale nepřiletí

1. 12. 2018

Už před víkendem jsme se důkladně věnovali dohadům, spekulacím a předpovědím stran odhalení nových titulů na akci The Game Awards 2018. Naposledy jsme rozebrali hry Alien: Blackout, nové RPG od Obsidianu, údajného Supermana od Rocksteady, spekulované datum vydání Death Stranding, Anthem i pokračování ságy Dragon Age. Ale také drobné náznaky, že by se během slavnostního ceremoniálu mohl představit remaster nějakého staršího Metal Gearu, další díl westernové série Call of Juarez anebo konečně vybarvit nový počin s Avengers v hlavní roli od studií Crystal Dynamics a Eidos Montreal, který vzniká pod hlavičkou Square Enix a za bedlivého dohledu Marvelu. Od té doby se ale objevila celá řada dalších informací, o které vás nemůžeme ochudit, a tak se pojďte spolu s námi pustit do další vlny náznaků.

Superman nepřiletí

Začneme nejprve jednou smutnou informací. Britský tým Rocksteady Studios se na akci neobjeví. Tuto zprávu vyslal do světa přímo jeden ze spoluzakladatelů firmy Sefton Hill. Na svém Twitteru napsal, že se sice těší na letošní ročník The Game Awards, ale nemáme od jeho studia očekávat žádné oznámení. Rocksteady podle něj stále tvrdě pracují na další hře a jakmile budou připravení ji ukázat, hned se to dozvíme. Ale to nejdůležitější na závěr. “Spoiler: není to Superman,” uzavřel svůj tweet Hill a pokud se nebudete domnívat, že jde z jeho strany o úskok, jde o rezolutní vyvrácení všech dosavadních spekulací. Rocksteady tak skutečně dost možná pracují na něčem původním, jak jsme naznačovali posledně. Vtipné přitom je, že fanoušci DC Comics se dál nevzdávají naděje a řada z nich odmítá uvěřit, že by studio mohlo dělat cokoli jiného než další adaptaci komiksu. Objevuje se tak třeba tvrzení, že Hill vyloučil Supermana, ale nevyloučil Justice League… Ať už myslí hru se Supermanem v hlavní roli, nebo jakékoli vedlejší, zajímavější je, že Rocksteady už nyní nový titul plánují na next gen konzole, jak v září vyzradily inzeráty studia.

Co mohou přinést The Game Awards 2018

Buďte u toho s námi

Živý přenos z The Game Awards 2018 můžete sledovat společně s námi s českým překladem a komentářem. Vortex se stal lokálním oficiálním partnerem akce, máme tedy od pořadatelů požehnání k tomu vám stream přinést v té nejlepší možné kvalitě.

Nové RPG ze světa Harryho Pottera

O Rocksteady se mimochodem spekulovalo na podzim ještě v souvislosti s novým titulem ze světa čar a kouzel Harryho Pottera. Hra s údajným podtitulem Magic Awakened či Magic Forever unikla formou videa na internet pár týdnů nazpět a slibuje zasazení do 19. století a dosud neznámého studenta z Bradavic v hlavní roli. Dávalo smysl, že by na hře pracovali právě Rocksteady jako britské studio znalé místních reálií, které navíc patří gigantu Warner Bros., jenž natáčí filmové adaptace příběhů J. K. Rowlingové. Se svou reputací by navíc mohli pro Harryho Pottera učinit totéž jako dříve pro Batmana a jeho hry. Na hře ale ve skutečnosti údajně pracuje studio Avalanche Software, které od roku 2017 rovněž spadá pod Warner Bros. Interactive Entertainment. Tým, který byste neměli zaměňovat se švédskými Avalanche Studios (Just Cause, Mad Max, Rage 2, Generation Zero), v letech 2005 až 2017 vlastnila firma Disney, pro níž dělal především adaptace animáků a také sérii Disney Infinity. Studio přitom prostřednictvím inzerátů hledalo velké množství lidí na velké RPG. Zájemci měli disponovat povědomím o britské kultuře. Teď se znovu objevily spekulace, že by se novinka mohla představit právě během slavnostního večera.

Návrat na Pandoru s Avatarem

Na The Game Awards se může oficiálně odhalit i další adaptace. Studio 20th Century Fox, které už si dříve zaregistrovalo značku pro hru Alien: Blackout, teď registrovalo nový trademark. Další videohrou z této produkční skupiny má být Avatar: Pandora Rising. Sci-fi film režiséra Jamese Camerona z roku 2009 se dlouho chystá na pokračování a už původní snímek doprovodila do kin videohra James Cameron’s Avatar: The Game od studia Ubisoft Montreal. Navzdory těsné spolupráci filmařů a vývojářů digitální prequel velkou díru do světa neudělal. V únoru 2017 byla přesto oznámena další hra od Ubisoftu, kterou má tentokrát na povel švédské studio Massive Entertainment, autoři Tom Clancy’s The Division i druhého dílu. Za bezmála dva roky jsme se o novém titulu téměř nic nedozvěděli s výjimkou banalit jakože se nebude vyhýbat podobně jako film politickým a ekologickým tématům. Avatar: Pandora Rising má být podle spekulací právě onou tajemnou hrou od Massive a mnozí věří, že by se s ohledem na nově registrovanou ochrannou známku měla objevit právě na The Game Awards 2018. Na druhé straně Ubisoft už letos prohlásil, že spekulovaná hra vyjde nejdříve v roce 2021, což by znamenalo opravdu velmi brzké odhalení. Stejně tak může jít o jiný titul ze světa Avatara. Počin od Massive pro PC a konzole měl každopádně oživit engine Snowdrop. Právě tato technologie měla pohánět prototyp, který přesvědčil Jamese Camerona, aby přistoupil na další spolupráci s Ubisoftem.

Trojky lákají na Borderlands 3

Naděje a chutě dělá fanouškům i Randy Pitchford na Twitteru. Spoluzakladatel Gearbox Software začal nápadně často zmiňovat ve svých příspěvcích číslovku tři, a vědomě tak hráče utvrzuje v domněnce, že se konečně po letech odkladů, náznaků a spekulací představí Borderlands 3. Můžete fanoušky a novináře považovat za blázny, ale faktem je, že Randy Pitchford nevypouští tyto zprávy náhodou, ani nejde o omyl či smyšlenou souvislost. Stačí se do jeho bizarních tweetu začíst. Takže buď je skutečně připraven mluvit konečně o regulérním pokračování Borderlands, anebo si jen tropí z hráčů zbytečně legraci. Hra se měla údajně objevit už letos v červnu na E3, ale z toho nakonec sešlo. Minimálně pokud jde o veřejnou prezentaci. 2K Games coby vydavatel už dříve naznačili, že by titul mohl vyjít v období od jara 2019 do začátku roku 2020, přičemž dřívější termín měl být pravděpodobnější variantou. Pokud by to byla pravda, je nejvyšší čas hru ukázat. Po Borderlands 2 VR by to chtělo konečně pořádnou náplast na bolavá srdce fanoušků. Ale Gearbox nám koneckonců už pár let dluží rovněž rozuzlení válečné akce Brothers in Arms.

Vrátí se Ninja Gaiden, Warriors nebo Nioh?

Na The Game Awards by se mohla objevit i nová hra od japonské společnosti Koei Tecmo. Ve stejném termínu má totiž firma oznámit novou hru pro PC, PS4 a Switch. Na světě je teaser stránka, která prozradila cílové platformy a den představení. Japonský nápis láká, že osudová bitva začíná. Dead or Alive 6 má vyjít teprve v únoru 2019, takže tato bojovka je víceméně ze hry. Slogan by nevylučoval ani série Dynasty Warriors nebo Samurai Warriors. Kultovní horor Fatal Frame je naopak s ohledem na plameny a heslo skoro jistě ze hry. A nejspíš nakonec nedopadne ani přání, aby šlo o Nioh 2, i když to není úplná hloupost. Zdaleka nejčastěji se ale i s ohledem na cílové platformy spekuluje o comebacku ságy Ninja Gaiden od studia Team Ninja. Novodobá trojka vyšla už v roce 2012 a posledním příspěvkem do série byl spin-off Yaiba: Ninja Gaiden Z z roku 2014.

Autor A Way Out se vrací na místo činu

Kromě regulérních hvězd, jakými je třeba hollywoodský herec a dvojnásobný držitel Oscara Christoph Waltz, se na seznamu hostů, které už vyzradil Geoff Keighley, objevuje třeba švédsko-libanonský režisér a herní designér Josef Fares, který je podepsán pod tituly Brothers: A Tale of Two Sons a A Way Out. Loni na sebe na stejné akci strhl pozornost svým plamenným projevem. Je jen jedním z mnoha pozvaných hostů, anebo na “místě činu” po roce odhalí svůj další projekt, ptají se fanoušci jeho předchozích počinů.

Cokoli od Nintenda

Bez dalších podrobností pak necháme poslední náznaky na Twitteru Geoffa Keighleyho, z nichž vyplývá, že by se během večera něčím mohlo pochlubit i Nintendo. Aby také ne, prezident americké pobočky Reggie Fils-Aimé s pořadatelem a moderátorem akce udržuje dobré vztahy a japonský gigant tu už třeba loni lákal na sérii Bayonetta pro Switch nebo DLC pro The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Vzhledem k tomu, na čem všem Nintendo pracuje a o čem všem se v souvislosti s ním spekuluje, snad ani nemá smysl pouštět se do nekonečného výčtu potenciálních oznámení.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru