Na Switch se vrací fotografický Pokémon Snap

Na Switch se vrací fotografický Pokémon Snap

Novou verzi klasiky z N64 doplňuje minihra pro čištění zubů a nový obsah pro Sword & Shield

Zdroj: Nintendo
17. 6. 2020

Nintendo si na dnešní den přichystalo další ze svých prezentací, která byla tentokrát plně věnována sérii Pokémon. Prezident The Pokémon Company Cunekazu Išihara postupně předstvil několik nových titulů, které navíc nemíří pouze na Switch, a v závěru naznačil, že už 24. června můžeme očekávat další podobnou akci, na níž bude představen ještě jeden velký titul. Ještě než se tak stane, nabízíme soupis zásadních novinek, na které v necelých 11 minutách došlo.

New Pokémon Snap

Asi největším překvapením dnešní prezentace bylo oznámení návratu Pokémon Snap z Nintenda 64. Doba pokročila, hru je nutné inovovat, a proto vyjde na Switchi s přídomkem „New“ a pokémony až z osmé generace. Hráč na sebe opět vezme roli fotografa, který má za úkol lovit pokémony objektivem svého aparátu a prozkoumávat jednotlivé dostupné ostrovy. K lepším záběrům může posloužit ovoce, kterým lze přilákat pokémony blíž a zaručit, že se vyfocené snímky budou profesorovi Oakovi opravdu zamlouvat. Pokud shledá vaší práci dostatečně precizní, pošle vás na další ostrov a odemkne nový biom s novou sadou příšerek. Hra dosud nemá stanovené datum vydání.

Pokémon Sword & Shield

Ačkoliv se v tomto případě nejedná o žádné nové oznámení, před chvílí odvysílaná prezentace připomněla, že na dnešní den připadá vydání DLC Isle of Armor pro dosud poslední velkou hru Pokémon Sword & Shield. Ještě před tím, než se budete moci pustit do hraní, čeká vás povinný update s novými pokémony. Nový ostrov pak zpřístupní další porci příběhu, v rámci kterého budete muset bojovat ve věžích temnoty a vody, dostanete nového pokémona Kubfua, který se umí vyvinout v mocného Urshifua a užít si ho i ve olbřímí verzi gigantamaxu. Nad rámec toho pak budete moci využít i úplně nové funkce, jako je syntetizátor čtyř předmětů do jednoho náhodného, případně učit pokémony novým útokům. Společně s nákupem tzv. DLC Passu za 30 dolarů dostanete na podzim přístup i k druhému velkému DLC The Crown of Tundra.

Pokémon Café Mix

Pojďme zpět k novinkám, jednou z nich je i Pokémon Café Mix, který vedle Switche míří také na iOS a Android. Jde o poměrně jednoduchou logickou hru, v níž se stanete provozovatelem kavárny, kam chodí pokémoni na lahodné nápoje. Abyste mohli splnit vystavené objednávky, musíte pokořit minihry, v nichž pohybem prstu či Joy-conu spojujete jednotlivé příšerky rozeseté po obrazovce. Upřímně se ale nezdá, že by ve hře byla jakákoliv smysluplná výzva, zvlášť, když bude možné hádanky postupem hraní mírně automatizovat angažováním pokémonů z řad návštěvníků. Hra bude zařazena do programu free-to-start a dostupná bude už 24. června.

Pokémon Smile

Nintendo spolu s The Pokémon Company myslí také na nejmenší „hráče“, pro které je už nyní na Androidu a iOSu přichystána hríčka Pokémon Smile. Jde o minihru, která má podpořit pravidelné čištění zubů, během kterého pomocí rozšířené reality zachraňují děti pokémony od bakterií a zubního plaku. Smyslem hry je udržet malé hráče u čištění chrupu co nejdéle, proto chvíli trvá, než k takové záchraně dojde, když se to ale podaří, za odměnu si může malý hráč pokémona chytit a zapsat do pokédexu. Rodiče pak mohou sledovat statistiky a zůstat klidní, že se jejich dítě pečlivě a uvědomělě stará o ústní hygienu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru