Na Switch míří Overwatch, Assassini i skvělá Obra Dinn

Na Switch míří Overwatch, Assassini i skvělá Obra Dinn

Nintendo Direct odhalilo plejádu her, nechybí mezi nimi ani legendární Jedi Outcast

5. 9. 2019

Poslední Nintendo Direct přineslo celou řadu atraktivních odhalení týkajících se konzole Nintendo Switch. Nintendo se tentokrát nezaměřilo na jediný směr herního průmyslu a v porovnání s prezentací na E3 přineslo mnohem větší variabilitu. Množství portů již známých her japonský gigant doplnil i exkluzivitami a zatraktivněním předplácené služby Nintendo Switch Online.

Začít můžeme pěkně zostra a oficiálním potvrzením dřívějších spekulací a toho, v co hráči delší dobou doufali. On-line akce Overwatch skutečně zamíří na Nintendo Switch a ponese podtitul Legendary Edition. Obsahovat bude samozřejmě všechny dosavadní postavy, mapy i aktualizace a Nintendo slibuje plnohodnotný zážitek u televize i na cestách. Hra vyjde už 15. října.

Se svou přispěchal i Ubisoft, který konzole od Nintenda dlouhodobě rád podporuje. Díky tomu můžete níže zhlédnout novou upoutávku dříve naznačovaných portů dvou dílů série Assassin’s Creed – Rogue a Black Flag. Ty dorazí v rámci balíčku jménem Rebel Collection. Přidanou hodnotou v případě Switche bude podpora dotykové obrazovky, míření pohybem konzole, přepracovaný HUD i integrace technologie HD Rumble. Samozřejmostí je zahrnutí všech dosavadních rozšíření. Assassin’s Creed: The Rebel Collection vychází 6. prosince.

A konečně největší oznámenou novinkou a zároveň exkluzivitou bylo v rámci Nintendo Direct odhalení pokračování kultovní klasiky pro předešlou generaci konzolí – Deadly Premonition. Hororová detektivka Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise bude zasazená do Bostonu roku 2019 a naváže na první díl z roku 2010. Zároveň představí nového hrdinu – agenta FBI jménem Aaliyah Davis. To ale není vše, neboť titul dle dosud známých informací nabídne dvě příběhové linky, z nichž ta druhá vrátí na scénu protagonistu prvního dílu. Dobrodružství Francise Yorka Morgana se bude odehrávat o 14 let dříve v New Orleans a oba tyto příběhy spolu pochopitelně budou úzce spjaté. Fanoušky originálu pak může určitě potěšit fakt, že scenárista a designér prvního dílu, Hidetaka Suehiro, je ve vývoji opět zainteresován, a to takže ve stejné pozici, jak sám na Twitteru potvrzuje.

Obavy z neznalosti příběhu původní hry přitom nejsou na místě. Právě dnes totiž na Switch vychází port původní hry. Pokračování pak dorazí někdy v průběhu příštího roku a z pochopitelných důvodů alespoň prozatím nebyly ještě oznámené žádné další platformy.

Klasiky ze SNES přístupné již dnes

Dalším zajímavým oznámením je příchod 20 klasik z éry SNES na Nintendo Switch. Nabídka startuje právě dnes a týká se těch hráčů, kteří si předplácí službu Nintendo Switch Online. Přidanou hodnotu zastupuje tu a tam přidaná kooperace či kompetitivní multiplayer. Bez výjimky všechny hry ale mají nabídnout funkci přetočení nazpět v čase v případě neúspěchu. Fajnšmekry i pamětníky pak může potěšit možnost zakoupení bezdrátového ovladače SNES.

Během Nintenda Direct se na scéně objevil také Pete Hines z Bethesdy, který oznámil opětovný příchod klasiky Doom 64, jež v roce 1997 dorazila na Nintendo 64. Současný port přitom dle náznaků samotné Bethesdy na Twitteru nemusí být ojedinělý a hra by mohla v budoucnu kromě Switche dorazit i na další platformy.

Z dalších menších věcí stojí za zmínku okamžitý příchod Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition se všemi DLC i s podporou přenášení uložených pozic mezi Switchem a Steam verzí hry. 24. září pak dorazí akční klasika Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast, která však již bohužel po 17 let od původního vydání nepřijde se svou online složkou. Ještě během podzimu potěší milovníky mysteriózních vyprávění příchod Jirkou velmi dobře hodnocené adventury Return of the Obra Dinn. V tomto případě krátce po Nintendo Direct příspěchal s prohlášením tvůrce Lucas Pope (a jak jinak než opět na Twitteru) a oznámil, že podzimní datum vydání se týká všech současných konzolí. Příští rok se pak hráči na Switchi dočkají také remaku akčního RPG Xenoblade Chronicles.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru