Na Switch dorazí BioShock, Burnout i Jedi Academy

Nintendo potvrdilo řadu západních her pro Switch. Dojde i na King's Bounty 2 a Saint's Row

Zdroj: 2K Games
27. 3. 2020

Zatímco některé herní společnosti si teprve osvojují možnosti, jak předem natočenými videi oslovit své zákazníky, Nintendo pokračuje v zaběhnuté rutině a včera v podvečer odvysílalo další ze svých Directů. Zajímavé je, že japonská společnost už dopředu snižovala míru očekávání plným názvem – Nintendo Direct Mini – ve skutečnosti se ale ukázalo, že videoprezentace produktů miniaturní rozhodně nebyla. Během necelé půlhodiny zaznělo v souvislosti s chystanými verzemi pro Switch spoustu jmen západních titulů a řada dalších her se dočkala upřesnění svého data vydání. Ve výsledku tak lze jenom potvrdit, že se mohou majitelé konzole z čeho radovat a na co se těšit, zvlášť když ve výčtu figurují série jako BioShock, Borderlands, Burnout nebo Star Wars.

Začneme-li právě těmito sériemi, došlo v první řadě na oznámení kompletní kolekce BioShocku se všemi třemi díly a veškerým dalším obsahem, vydaným později formou DLC. Jinými slovy jde o kolekci, která byla uvedena před necelými třemi lety na PC, PS4 a Xbox One, aby si mohli hráči zpětně vychutnat skvělé momenty z Rapture i Columbie a byli připraveni na další díl, který vzniká v nedávno ustaveném studiu Cloud Chamber. Druhou sérií od 2K, která zamíří na Switch v ucelenější podobě, je Borderlands – tady je řeč o zcela nově sestaveném balíčku, obsahujícím Borderlands 1, Borderlands 2 a Borderlands: The Pre-Sequel. Není sice jasné, nakolik druhý díl a Pre-Sequel vychází z tzv. Handsome kolekce z roku 2015, ale věříme, že se budou snažit lidé z 2K a Gearboxu vytáhnout ze starších titulů maximum. Třetí kolekce pak zahrnuje XCOM, konkrétně druhý díl a všechna vydaná DLC i rozšíření War of the Chosen, vycházející pochopitelně z GOTY edice vydané před několika lety. Aby byly zprávy ještě veselejší, Nintendo potvrdilo, že tohle všechno dorazí naráz 29. května, bohužel v tuto chvíli ale ještě není známá cena.

Legendární akci s Jadenem Korrem si už můžete zahrát od včerejška, Jedi Academy vyšlo souběžně se svým oznámením.

Další část pozornosti si po hrách od 2K ukradly hry ze světa Hvězdných válek – jde o Star Wars Episode 1: Racer a Jedi Academy. První z her ještě nemá datum vydání, ovšem legendární akci s Jadenem Korrem si už můžete zahrát od včerejška. Jedi Academy vyšlo souběžně se svým oznámením a mohlo by se za aktuální situace hodit k ukrácení volné chvíle. Podobně jako Saint’s Row IV: Re-Elected, které vyšlo dnes a řada dalších her, teprve čekajících na své vydání v průběhu roku. Je mezi nimi remasterovaná verze Burnout Paradise, došlo na potvrzení switchového portu King’s Bounty 2, ještě na jaře bychom se měli dočkat původně mobilních The Elder Scrolls: Blades, Minecraftu: Dungeons, Warhammeru 40,000: Mechanicus a koncem roku také Vigoru, který jsme probírali ve vlastním článku.

Ve výběru pak logicky nechyběly i některé japonské tituly, jako Bravely Defaulty II, které sice nemá datum vydání, ale k dispozici je alespoň demoverze. Mluvilo se rovněž o Catherine: Full Body, která vyjde začátkem července, definitivní edice Xenoblade Chronicles, remaku Panzer Dragoon či Trials of Mana. Závěr prezentace patřil Pokémonům a dalším informacím o expansion passu, který přinese novou lokaci Isle of Armor a legendárního pokémona Kubfu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru