Na Steamu začíná česko-slovenský herní týden

Na Steamu začíná česko-slovenský herní týden

Do nabídky se dostalo 160 titulů od 72 týmů a studií. Některé hry přichází s až 90% slevou

Zdroj: Steam
27. 10. 2020

U příležitosti 102. výročí založení Československé republiky 28. října 1918 se na Steamu koná od 26. října do 2. listopadu velká akce s názvem Czech and Slovak Games Week. O tuto speciální událost, jež má za cíl ještě více zviditelnit domácí videoherní tvorbu, se společně zasloužily Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) a Slovak Game Developers Association (SGDA). Do akce se mohli zapojit všichni domácí vývojáři bez omezení a nakonec se sešlo 165 her od 72 studií z obou zemí. Své tituly nabízí jak velikáni v podobě Bohemia Interactive, Warhorse, Amanita nebo SCS Software, tak i řada menších a nezávislých týmů. Všechny zapojené hry se postupně prostřídají na speciální eventové stránce, kterou zdobí motivy z vybraných titulů.

„Máme obrovskou radost z nevídaného zájmu vývojářů, kteří se rozhodli akci podpořit a připojit se,“ řekl Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů. Množství přihlášek podle Baráka poukazuje na to, jak jsou vývojáři aktivní a nakolik přispívají k dění v herním odvětví. Hráči z toho pak mohou těžit díky výrazným slevám jednotlivých her, pohybujícím se až kolem 90 procent z běžné ceny, případně vyzkoušet novinky v připravovaných titulech a dozvědět se, na čem vývojáři konkrétně pracuji.

Zdroj: Steam

Ve slevové nabídce lze nalézt klasiky v podobě Space Engineers, Euro Truck Simulator 2, DayZ, Machinarium či starší Ve stínu havrana, Jets’n’Guns Gold, Original War nebo ArmA: Cold War Assault. Do slevy šla i řada novějších či nedávno vydaných her, například Chuchel a Creaks, Someday You’ll Return, Planet Nomads, Jets’n’Guns 2 a mnoho dalších. Ty pak doplňují, ovšem beze slevy, nejnovější tituly jako Hadr, Mafia: Definitive Edition, plošinovka Knightczech: The Beginning nebo stálice v podobě Factoria, které před pár měsíci opustilo early access.

I na hry v předběžném přístupu se ale myslelo, a tak můžete například vyzkoušet obsahově velmi bohaté Mashinky, ve slevách pak nedávno zpřístupněné RTS Gray Zone, bezdomovecký simulátor Hobo: Tough Life, dobrodružství s obřím vrtákem v podobě Volcanoids či parkourové Rocket Boots Mania (dříve Ricky Runner), které obdrželo dosud největší update. Postupně se také láká na nadcházející hry jako jsou Die by the Blade, které lze momentálně podpořit v kampani na Kickstarteru, stylizovaná robotická střílečka Silicomrades, vzdělávací Svoboda 1945, netradiční 3D plošinovka A Knight Never Yields, low-poly hry 1428: Shadows over Silesia a Juro Janosik, čímž však tento výčet pochopitelně ani nekončí. Své místo zde našly i free to play hry, můžete se tedy poohlédnout po kreativním Ylands, závodním Engine Evolution nebo hravém Mimpi Dreams, případně dál zkoumat, co si vývojáři z Česka a Slovenska připravili.

Sledovat stránku akce se vyplatí i proto, že Steam bude pravidelně každý den měnit v jednotlivých kartách vypíchnuté tituly, takže máte šanci objevit i hru, na kterou byste třeba sami vůbec nenarazili. Pro české a slovenské hry se jedná o první takovou akci, ovšem v případě úspěchu by mohla být na Steam zařazena každoročně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru