Jets’n’Guns 2, Rake in Grass, Na Steamu vychází česká akce Jets’n’Guns 2

Na Steamu vychází česká akce Jets’n’Guns 2

Pokračování frenetické vesmírné střílečky jde po dvou letech od oznámení do early accessu

12. 12. 2018
Název: Jets’n’Guns 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 24. 7. 2020

Před dvěma lety v listopadu oznámilo české nezávislé studio Rake in Grass pokračování populární akce Jets’n’Guns z roku 2004, která tým proslavila. Od té doby byli její autoři aktivní především na sociálních sítích, a tak leckoho mohlo překvapit, když Jets’n’Guns 2 “zničehonic” vyšly v programu předběžného přístupu na Steamu. Novinka se objevila v nabídce teprve včera, tedy 11. prosince, a early access verze za necelých 10 eur slibuje první čtyři úrovně a navrch čtveřici bossů. I když mají vývojáři podle svých slov před sebou ještě spoustu práce, titul je už plně hratelný, jak říkají, a ocení proto jakoukoli zpětnou vazbu od zapálených fanoušků.

Stejně jako první díl i pokračování je frenetickou výbušnou zboku viděnou akcí, v níž se coby pilot vydáte na cestu napříč vesmírem ve snaze zabránit jeho zdánlivě nevyhnutelné zkáze. “Na hře pracujeme přes dva roky a věříme, že už je připravená na to, abychom ji ukázali našim fanouškům,” píší autoři k rozpracované verzi na Steamu s tím, že právě komunita jim má pomoci vyladit hratelnost, interface a celkový zážitek. Vývojáři by také rádi s hráči probrali a vyzkoušeli některé nové nápady, kterých prý mají opravdu hodně. Jak sami říkají, po tak dlouhé době je velmi užitečné získat reakce od skutečných hráčů, kteří mají nezaujatý pohled na hru.

Tým samozřejmě doufá, že díky předběžnému přístupu se o novince dozví více lidí a rozšíří se komunita okolo Jets’n’Guns 2.

Early access se ostatně autorům coby program osvědčil už při práci na předchozím projektu, kterým byl titul Rampage Knights. Chtějí proto tento návod na úspěch zopakovat. Samozřejmě tým také doufá, že díky předběžnému přístupu se o novince dozví více lidí a rozšíří se komunita okolo Jets’n’Guns 2. “Pro malý nezávislý tým, jako jsme my, je to nedocenitelné,” píše studio s tím, že má samozřejmě omezené zdroje, a tedy i možnosti, jak se jinak zviditelnit.

Ačkoli se na titulu pracuje přes dva roky, na early access verzi bude ještě přibližně rok práce. Plná hra má pak v první řadě nabídnout více obsahu v čele s úrovněmi, kterých má být minimálně dvanáct. Přibude mnohem víc nepřátel i bossů, nové zbraně a další předměty. Nedílnou součástí hry má být tak nakonec i plnohodnotná příběhová kampaň. Kromě čtyř aktuálních levelů a čtveřice bossů se už nyní můžete v nedokončené hře těšit ze čtyř desítek zbraní a zařízení, která postupně získáváte.

Až bude hra hotová, mírně se zdraží. Aktuální cena ve výši 10 eur reflektuje podle týmu skutečnost, že titul není dokončený. I když však přesnou výši konečné cenovky neznáme, slibují Rake in Grass, že to nebude velký rozdíl. Možná něco okolo patnácti dolarů, naznačují v jednom z příspěvků. Po celou dobu má být přitom studio velmi aktivní na Steamu i na sociálních sítích, kde bude bedlivě naslouchat názorům a připomínkám hráčů, přičemž pokroky mají být na Jets’n’Guns 2 vidět na pravidelné bázi.

Nás vesmír tentokrát ohrožuje neznámá mocná entita z jiné dimenze, která vstoupila do naší reality a likviduje vše, co jí stojí v cestě. Protože jednotlivé národy jsou až příliš roztříštěné, než aby byly schopné nějak zasáhnout, zůstává vše jako obvykle na hráči. Coby nejstatečnější pilot musíte sami čelit nepříteli ve vesmírné střílečce, která vás nenechá ani na moment vydechnout. Epické dobrodružství slibuje vzít nás na cestu napříč časem i prostorem za záchranou vesmíru. Navzdory vší destrukci a nebezpečí, ale autoři slibují, že se hra nebere příliš vážně.

Destrukce tak typická pro Jets’n’Guns má být ještě vylepšená a ručně vytvořené úrovně jsou plné věcí, které můžete zničit. Na vaší cestě rozmetáte vesmírné stanici i celá města, lákají Rake in Grass. Jets’n’Guns 2 slibují nabídnout bezprecedentní kolekci zbraní, která se bude neustále rozrůstat, jak se bude hráč hlouběji nořit do titulu. Mnoho z nich bude mít přitom bizarní efekty, které mají podporovat netradiční herní styly. A za zmínku určitě stojí i možnost přestavovat vlastní loď.

Cílem týmu je dosáhnout nekonečné znovuhratelnosti. Hráči mají podle autorů neustále zkoušet posouvat hranice svých schopností s tím, jak půjde zvyšovat i obtížnost hry. Ta se ostatně stala tématem už nyní. I když zatím naprosto drtivá většina prvních hráčů hodnotí na Steamu novinku kladně, právě na adresu obtížnosti se snesla i trocha té kritiky. Jednomu z hráčů přijde titul moc těžký, stěžuje si na omezené množství lékárniček a přemíru nepřítel od samého začátku. Sám však podotýká, že není ostříleným veteránem tohoto typu her. Nicméně hratelnost mu přijde frustrující.

70 procent hráčů už dokázalo pokořit alespoň prvního bosse. Dvaatřicet procent pak dokončilo hru na normální obtížnost

Samotní autoři se pak také podělili o pár detailů stran náročnosti. I když půjde tuto verzi hrát stále dokola na vyšší obtížnosti, 70 procent hráčů už dokázalo pokořit alespoň prvního bosse. Dvaatřicet procent pak dokončilo hru na normální obtížnost a 11 procent si dokonce poradilo s obtížností Nightmare+. Fanoušky by mělo potěšit, že stejně jako v případě prvního dílu se o soundtrack postarala švédská skupina Machinae Supremacy. První díl ostatně najdete na Steamu také, a to v Gold verzi. Ta vyšla v roce 2006 a za cenu necelých 6 eur nabízí více úrovní, lepší grafiku i bohatší soundtrack.

Další informace o Jets’n’Guns 2 najdete na oficiálním webu a samozřejmě také na produktové stránce hry na Steamu. Pokud by vás zajímalo, jak se hra v posledních dvou letech vyvíjela a proměňovala, určitě se podívejte na Facebook a Twitter autorů, případně na profil na sociální síti Minds, kde jsou Rake in Grass rovněž hodně aktivní a můžete se tu dočíst spoustu zajímavostí a maličkostí, které ze Steamu ani z oficiálního webu nezjistíte.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru