Na Steamu se prodával falešný Biohazard Village

Titul parazitující na slavné značce se v nabídce dlouho neohřál. Hráče vyděsil, ale trochu jinak

Zdroj: Forest Games
2. 9. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Na Steamu se včera objevila a rovnou vyšla hra Biohazard Village. Third person akce, v níž hlavní hrdinka bojuje proti zombíkům… Až na to, že se sérií Resident Evil (v Japonsku známou jako Biohazard) od Capcomu a jejím nejnovějším pokračováním nemá nic společného, tedy kromě jména samozřejmě. Za kontroverzní novinkou stojí studio Forest Games a inspirovala se i logem Resident Evilu Village. To jen pro případ, že by někdo myslel, že jde o nedopatření.

Titul nás láká do městečka, kde se lidé změnili v zombie, a hráči se tu mohou těšit na atraktivní ocenění v podobě achievementů nazvaných kreativně Biohazard_4, Biohazard_5 nebo Biohazard_6. Ti, kteří hru vyzkoušeli osobně poukazují na ubohou hratelnost i technické problémy. A nešlo přitom o první podobný pokus stejného týmu. Předchozí hru prý vydal přibližně před týdnem. Klobouk dolů.

Hra se prodávala přibližně za jeden dolar a minulý čas je na místě. Krátce po svém vydání totiž ze Steamu zase zmizela. Capcom si pochopitelně na autory došlápl a v tuto chvíli už jejich počin nekoupíte. Magazín TechRaptor navíc přišel s informací, že hra z velké části, respektive dokonce spíš celá vychází z asset bundlu The House, který se prodává na Unity Asset Store za necelých 19 eur. Využívá stejné lokace, nepřátele i postavy. Otázkou tak zůstává, zda by přeci jen Steam neměl trochu příliv videoher regulovat a předtím, než vpustí novinku do obchodu, zkontrolovat alespoň tak základní věci, které z Biohazard Village dělají celkem jasný pokus o podvod.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru