YesterMorrow, Na Slovensku vzniká okouzlující mix Maria a Zeldy

Na Slovensku vzniká okouzlující mix Maria a Zeldy

Hlavní hrdinka se v YesterMorrow vydá napříč časem, aby zachránila svoji rodinu i celý svět

25. 2. 2019
Název: YesterMorrow Vývojář: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 5. 11. 2020

Slovenské studio Bitmap Galaxy sídlící v Bratislavě pracuje na nové zajímavé hře nazvané YesterMorrow. Za okouzlující grafikou se ukrývá dvourozměrná logická plošinovka, kterou samotní autoři na svém oficiálním webu přirovnávají k mixu Maria a Zeldy. Jejich dobrodružství navíc slibuje kromě působivé stylizace také zajímavý příběh s několika různými konci. Mladá hlavní hrdinka se v něm s pomocí hráče vydá na cestu napříč časem a z budoucnosti do minulosti cestuje ve snaze zachránit vlastní rodinu a pozůstatky starého světa. Odtud ostatně pramení i vtipný název hry.

Pokud chce přežít v neznámém a nebezpečném světě, musí opravit tajemné hodinové věže, které ovládají běh času. Mix akčních sekvencí a logických hádanek, který slibují vývojáři, nám dělá chutě už teď, ale zatím si musíme řadu věcí zkoušet domýšlet. S jistotou nicméně víme, že bude možné přecházet mezi danými časovými liniemi, a tak překonávat jednotlivé překážky. Velmi zajímavě zní rovněž nápad, že se chce tým vyhnout ve své hře zbytečnému násilí, a proto se raději autoři zaměřili na hratelnost, v níž ze všeho nejvíc záleží na vašem postřehu a schopnosti poradit si s prostředím jako takovým.

V YesterMorrow se bude střídat den a noc, což přirozeně není u plošinovek příliš obvyklé a ani tady nepůjde samozřejmě o samoúčelnou funkci. Denní doba má vliv na podobu světa, ale také jeho fungování a celkovou hratelnost. Asi vás nepřekvapí, že po setmění tu bude o poznání nebezpečněji a z děr začnou vylézat všemožná monstra. A jak to tak vypadá, nebude stačit jim jen skočit na hlavu…

Hra by podle prvního teaseru, který demonstruje v akci alfaverzi, měla dorazit na PC, Mac a také Nintendo Switch, kde by vzhledem ke svému původu mohla udělat na fanoušky obzvlášť dobrý dojem. A nás vážně nepřestává překvapovat, kolik nadějných titulů vzniká v našich dvou sousedních zemích. No řekněte sami.

Na YesterMorrow nás na svém Twitteru upozornil Honza Modrák, jemuž tímto děkujeme za tip. A autorům držíme palce, aby se jim povedlo dotáhnout celý projekt do zdárného konce.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru