Life of Delta, Airo Games, Na Slovensku vzniká nádherná postapokalyptická adventura

Na Slovensku vzniká nádherná postapo adventura

Life of Delta z futuristického Japonska je ve vývoji tři roky. Uhrane stylizací, zvuky i hudbou

Zdroj: Airo Games
26. 10. 2020
Název: Life of Delta Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
18. 10. 2023 (PlayStation 5, Xbox Series S | X)

Už před třemi lety informoval nezávislý vývojářský tým Airo Games z Košic o svém prvním projektu – point and click adventuře Life of Delta zasazené do postapokalyptické vize futuristického Japonska. Fanoušci pak mohli na sociálních sítích sledovat postupný zrod titulu prostřednictvím několika obrázků i videí a být také u bohužel neúspěšné kampaně na Kickstarteru. Vývojáři chtěli pro dokončení hry vybrat v březnu 2018 necelých 20 tisíc dolarů, finální výše příspěvků se ale zastavila na čtvrtině cílové částky a Airo Games museli dál pokračovat s vlastními prostředky. Krátce po skončení kampaně slibovali demoverzi, pak se ale sociální účty odmlčely a aktualizace přišla až na konci loňského roku. Od té doby, zdá se, spěje Life of Delta ke svému dokončení, což aktuálně předznamenává i spuštění stránky na Steamu s možností přidat si adventuru do seznamu přání. Kdy vyjde, zatím jisté není, přesto si díky krásné stylizaci a propracovanosti herního světa zaslouží vaší pozornost.

„V zemi, kterou jsme kdysi znali jako Japonsko, žije malý robot jménem Delta. Se svým otcem, známým vědcem, žijí klidný život na okraji velké pouště. Jednoho dne ale Deltův otec za záhadných okolností zmizí a Delta nemá jinou možnost, než se vydat do divočiny a přivést otce domů,“ popisovali vývojáři zápletku futuristického příběhu před dvěma lety. Od té doby se očividně nic nezměnilo a hlavním hrdinou ve světě bez lidí zůstává roztomilý robůtek, na kterého čeká 25 ručně kreslených úrovní a celá plejáda vedlejších postav. Airo Games seznamují nejen s hlavním hrdinou a jeho otcem, ale také dalšími obyvateli pouště, obchodníky, vojáky a pochopitelně i nepřáteli z Big City, kam Deltu pátrání po otci nepochybně zavede. Medailonky jednotlivých osob, kolem nichž se budou točit jejich vlastní příběhy, jsou vyvedeny v krásném zaprášeném futuristickém stylu, který podtrhuje jemná animace, zvuky, vlastní jazyk a také hudba od skladatele kyberpunkové hudby Shauna Rylandse.

Kdo jsou Airo Games

Airo Games je tým mladých umělců, programátorů, designérů a skladatelů ze Slovenska, Velké Británie, Polska nebo Vietnamu. Podle zakladatele studia Samuela Lorinčíka jsou všichni členové týmu velkými příznivci sci-fi, dobrých příběhů a pochopitelně i videoher, které hrají od útlého dětství. Life of Delta je jejich prvním společným projektem.

Kromě toho seznamují vývojáři s unikátními minihrami, které mají vyplňovat značnou část herní náplně a neustále připomínat, že hrajeme veskrze tradiční klikací adventuru. Ještě před dvěma lety slibovali Airo Games 30 takových rebusů, aktuálně ale mluví o padesáti a je jasné, že upylnulý čas směřovali pozornost právě tímto směrem. Z obrázků a gifů je samozřejmě velmi těžké odhadnout, nakolik složité hádanky budou, rozmanitost jim ale nechybí a dosyta si užijete klikání na tlačítka nejrůznějších terminálů a nebo spojování obvodů. Na základě traileru ale můžeme vedle miniher počítat i s klasickým kombinováním předmětů v inventáři, jako je výroba zápalné lahve strčené v nádrži vznášedla s kýženým efektem i nečekaným vývojem události pro samotného Deltu.

Co se týče technického zpracování, Life of Delta pohání engine Unity a každá z úrovní je vytvořena mnoha vzájemně se prolínajícími vrstvami. Tím vzniká tzv. paralaxní efekt, který dává 2D úrovním pocit hloubky a v kombinaci s několikrát komentovanou úrovní vizuálního ztvárnění si hra nezadá ani s velkou produkcí. Life of Delta vyjde v dosud blíže neurčeném termínu, ale za to s českou lokalizací na PC, Macu, Linuxu a z konzolí také na Switchi. Vývojáři nicméně dříve mluvili také o vydání na PS4 a Xboxu One, momentálně ale není známo, jestli vzaly plány za své, nebo se dalších verzí – případně i pro nové konzole – dočkáme v budoucnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru