Juro Jánošík, Black Deer Games, Na Slovensku vzniká akční adventura o Jurovi Jánošíkovi

Na Slovensku vzniká akční adventura o Jurovi Jánošíkovi

Pracuje na ní jediný vývojář. Na hráče čekají roztomilá grafika a skutečné slovenské hrady

Zdroj: Black Deer Games
9. 9. 2021
Název: Juro Jánošík Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2021

Už od roku 2018 vzniká v jednočlenném týmu Black Deer Games pod rukama vývojáře Petera Jurkovského hra Juro Jánošík. Hlavní roli v této akční adventuře hraje legendami opředený slovenský hrdina, který má s pomocí hráče vzít zákon do svých rukou a rozdat chudým trochu zlata od těch, kdo ho jen hromadí a ve skutečnosti vlastně vůbec nepotřebují. To znamená trochu toho drancování, procházky po krásné slovenské krajině a samozřejmě potyčky s vojáky jednotlivých šlechticů. Jak ale Peter Jurkovský upozorňuje, jeho Jánošík „zcela určitě“ nikoho nezabíjí, protože jde o prototyp hodného bandity, který by se mohl učit od svých zahraničních kolegů Robina Hooda, Viléma Tella nebo Zorra.

Vraťme se ale zpět na Slovensko – informace o Jurovi Jánošíkovi přichází zejména proto, že se Peter Jurkovský propracoval k závěru vývoje a hry bychom se mohli dočkat už v závěru letošního roku ve verzi pro PC, Mac a Linux. Podtrhuje to nový trailer, ve kterém můžete sledovat část chystaného obsahu a také líbivý vizuální styl. Jurkovský vsadil na minimalistické pojetí a polygonovou grafiku, která působí dostatečně hravě a odlehčuje jinak poměrně kontroverzní historické téma. Hráči se ujmou Jánošíka na vesnici – pravděpodobně tedy v jeho rodné Terchové – a vydají se vstříc deseti úrovním plných hádanek, nebezpečných překážek a soubojů. Autor slibuje, že ve hře budou k dispozici i reálné slovenské hrady jako například Strečno, Krásna Hôrka, Spiš nebo Orava. Mezi nimi se bude Juro pohybovat na větší mapě v duchu Mount & Blade, aby následně došlo na odkrytí detailněji zpracované lokace.

Nedílnou součástí celého zážitku bude posilování schopností hlavního hrdiny, kam by mohla spadat i magická valaška nebo Jánošíkův čarovný opasek. Dále se bude hráč snažit nashromáždit dostatek peněz, jídla, vody nebo tajných dokumentů, aby mohl zakládat další zbojnické tábory a posilovat svůj vliv. V neposlední řadě pak bude nutné dělit se o kořist s chudými, leč pracovitými vesničany a naklánět si je na svou stranu bez ohledu na možná trochu přímočarý přístup k prosazování svého světonázoru. To vše bude doplněno hudbou skladatele Devela Sullivana, působícího v České republice a spolupracujícího s řadou nezávislých autorů.

Pokud vás hra zaujala, Peter Jurkovský zve nejen na oficiální stránku na Steamu, ale také na Discord, kde se sdružuje jádro celé komunity. Za nás pak jako tip uvádíme ještě oficiální facebookový profil projektu, na kterém lze sledovat genezi celé hry v několika vývojářských deníčcích. Peter Jurkovský popisuje například tvorbu modelů v Blenderu, stavbu světa, dochází k jednotlivým milníkům, jako je například design budov a věnuje se i technické části, jako je například tvorba uživatelského rozhraní. V pozdějších videích se pak Peter pustil do odhalování dalších zajímavých mechanismů a vlastností jeho hry, jako je možnost navštívit podzemí, unikátní soundtrack pro interiér každého hradu nebo dabing vedlejších postav a česká lokalizace formou titulků.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru