Hitman (seriál), Na seriálovém Hitmanovi pracuje scenárista Johna Wicka

Na seriálovém Hitmanovi pracuje scenárista Johna Wicka

Agent 47 bude mít vlasy, říká Derek Kolstad. Připomínat bude nájemného vraha z 80. let

Zdroj: koláž, Vortex
25. 3. 2021

V uplynulých týdnech jsme vás informovali o celé řadě filmových či seriálových adaptací slavných videoher. Měli jsme tu Sonica, Uncharted, The Last of Us, Monster Hunter, několik projektů vycházejících ze série Resident Evil, Zaklínače, zrovna v tuhle chvíli je na Netflixu dostupný také seriál ze světa Doty… No, je toho zkrátka hodně, až člověk zapomíná, že v přípravě může být seriálů a filmů mnohem mnohem víc. Jako příklad skvěle slouží seriálový Hitman, na kterém pracuje scenárista Derek Kolstad, autor neuvěřitelně populárního Johna Wicka. To je přece zpráva týdne, nebo ne? Ne, protože seriál byl představen už v roce 2017, jen se společnost Fox zatím nerozhoupala k tomu, aby rozběhla produkci. Přesto ale přichází zajímavá aktualizace, díky které si můžeme Hitmana připomenout a opatrně se začít těšit na Agenta 47 z doby, kdy měl ještě vlasy…

 

Zdroj: Derek Kolstad, Lionsgate

Ano, tohle je na první pohled ta nejvíc pozoruhodná zpráva, Kolstad to má ale podle rozhovoru pro magazín Collider velmi dobře promyšlené. V první a druhé epizodě, pod jejichž scénář se sám podepsal, představí divákům hlavní postavu, která se svým vzhledem od známé podoby agenta 47 poměrně odlišuje. „Budete sledovat muže, který působí jako Hitman z videoher, ale má vlasy a pracuje na vlastní pěst. Má kufřík, má v rukou svůj život a připomíná zabijáky z konce 70. a začátku 80. let, o kterých jsme četli v knihách,“ popisuje Kolstad. V určitém bodě ale přijme kontrakt, během jehož plnění zjistí, že všechno, co dosud dělal, nebylo řízeno jeho vlastní vůlí. To má pochopitelně otřást zabijákovým majestátem a Kolstad předkládá i možný závěr seriálu, případně jeho první řady. „Na konci bude [hlavní hrdina] samozřejmě stát před zrcadlem a objeví čárový kód,“ říká scenárista a předkládá otázky, kterými se od té chvíle začne Hitman zabývat. Co je pravda, co je lež, kolik toho bylo připraveno, co byla jen náhoda a kdo skutečně jsem?

Dostanete se postavě do hlavy. Ve hře nehraje takovou roli, ale kdo je ten chlapík doopravdy a proč mu vlastně fandíte?

Samo o sobě to zní poměrně slibně a na ploše seriálu – který se coby médium s hrami nedá porovnávat jedna ku jedné – by to mohlo velmi dobře fungovat. Jak poukazují redaktoři Collideru, jen těžko by asi diváci večer co večer s chutí sledovali člověka bez emocí, který jen plní jednu zakázku za druhou a nechává po sobě mrtvoly. A uvědomuje si to samozřejmě i Derek Kolstad: „Dostanete se postavě do hlavy. Ve hře nehraje takovou roli, ale kdo je ten chlapík doopravdy a proč mu vlastně fandíte?“ Uvážíme-li, že právě takový přístup razí i série John Wick, zcela nepochybně to bude fungovat i u této látky, otázkou ale zůstává, kdy se případného seriálu dočkáme. Jak už bylo řečeno v úvodu, společnost Fox se nemá příliš k tomu, aby dala natáčení zelenou a nepřispívá tomu ani vytížení scenáristy a jeho neutuchající touha pouze psát. To se bohužel pojí i s tím, že seriálový Hitman nemá showrunnera a Kolstad se příliš netváří, že by tuhle roli vzal.

„Věc se má tak… Mám toho opravdu hodně, protože rád píšu. A i když vím, že showrunnerem by chtěl být scenárista, protože dostane všechny ty peníze a má velkou moc, já to odmítám,“ vysvětluje Kolstad. Sportovní hantýrkou by proto velice rád pomohl postavit auto, personálně by obsadil boxy, předal klíčky od auta řidiči a byl připraven na doplnění paliva. Ještě výmluvněji pak říká, že i když je rád na place, po několika minutách by se užuž chtěl vrátit do své jeskyně a zase jen psát. Třeba animovaný seriál Splinter Cell, na kterém rovněž pracuje a čeká, než se Netflix ve spolupráci s Ubisoftem pustí do natáčení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru