Na remaku Resident Evilu 4 dělá víc lidí než na RE2 a 3

Capcom naslouchá fanouškům. Další na řadě může být Resident Evil – Code: Veronica

Zdroj: Capcom
14. 4. 2020
Název hry: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 3. 2023 Platformy: , , Žánr: ,

Předevčírem publikoval respektovaný magazín Video Games Chronicle první várku neoficiálních informací o remaku survival hororu Resident Evil 4 z roku 2005. Na hře pracuje pod křídly Capcomu ósacký tým M-Two ve spolupráci s dalšími studii a vyjít by měla v roce 2022. Insider a leaker známý jako AestheticGamer a Dusk Golem následně publikoval vlastní zajímavé zákulisní podrobnosti na Twitteru.

V první řadě potvrdil pravost informací, které přinesl magazín VGC z několika vlastních důvěryhodných zdrojů. Na remaku podle něj pracuje více lidí než na předchozích dvou vylepšených verzích a podílí se na něm i vývojáři Resident Evilu 2 a Devil May Cry 5. Fanoušky originálu by měla potěšit i informace, že mnozí z původních autorů RE4 v těchto týmech stále působí. AestheticGamer říká, že M-Two bedlivě sledují zpětnou vazbu na nedávný Resident Evil 3, který si v recenzích i u hráčů vede hůře než předchozí remake.

Tým vznikl za účelem vytvořit remake Resident Evilu 4

Podle populárního leakera ale M-Two nevedli vývoj třetího dílu – hlavní slovo měl Capcom, ovšem práci řídilo studio Red Works. Vylepšená čtyřka už vzniká v režii M-Two a na předchozí hře spíše získávali zkušenosti. Tým prý vznikl za tímto účelem – aby udělali remake Resident Evilu 4. Vývoj začal už v roce 2018, přesto ještě před RE4 dorazí na trh zbrusu nový Resident Evil 8, který se zrodil z rozpracovaných Revelations 3 a vyjít má už příští rok. Jeho oficiální odhalení je prý za dveřmi.

I AestheticGamer potvrdil, že remake RE4 sice vzniká bez původního režiséra, ale Šindži Mikami s projektem souhlasil a dal mu zelenou. Jeho asistence je prý omezená, protože se věnuje hororu GhostWire: Tokyo ve vlastním studiu Tango Gameworks, ale poskytl vývojářům nějaké rady a doporučení. AestheticGamer zná prý ještě nějaké maličkosti o RE4, ale jen pár, a není podle něj ještě čas na o nich mluvit. Leccos se za ty další dva roky ještě může změnit.

Po vydání Resident Evilu 8 může přijít řada na remake Resident Evil – Code: Veronica z roku 2000, pokud vydavatel bude cítit poptávku.

Podle AestheticGamera také Capcom bedlivě naslouchá přáním fanoušků. Víc, než si údajně mnozí myslí. Po vydání Resident Evilu 8 tak podle jeho slov může přijít řada na remake Resident Evil – Code: Veronica z roku 2000, pokud vydavatel bude cítit poptávku.

Další podrobnosti o Resident Evilu 4 najdete v našem předešlém článku.

Kdo jsou M-Two

Studio M-Two založené v roce 2018 tvoří bývalí zaměstnanci Capcomu a PlatinumGames a tým vede někdejší šéf Platinum Tecuja Minami. Magazín Video Games Chronicle už před pár měsíci naznačil, že název studia M-Two má odkazovat na skutečnost, že Minami prý chtěl do týmu i svého někdejšího kolegu a autora Resident Evilu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru