Doom, id Software, Na podzim bude mít premiéru nový film Doom

Na podzim bude mít premiéru nový film Doom

Zamíří pravděpodobně rovnou na video. Studio mu ale dopřálo lepší triky

28. 1. 2019
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 12. 1993

Nový Doom dorazí ještě letos na podzim. Jenže teď nemyslíme další hru s podtitulem Eternal, o níž se spekuluje, že by mohla vyjít také v roce 2019, ale film. Studio Universal, respektive jeho nízkonákladová divize, totiž pracuje na nové filmové adaptaci kultovní střílečky, která by podle informací magazínu Dread Central mohla diváky příjemně překvapit.

Zástupci studia už měli možnost nedokončený snímek vidět a výsledek je tak příjemně překvapil, že dali filmařům více času na práci na zvláštních efektech včetně nějaké super pekelné scény, tvrdí důvěryhodný zdroj. Nebýt tak odkladu, adaptace bychom se dočkali údajně ještě dříve, navzdory tomu, že coby menší projekt vznikala dosud bez větší pozornosti.

Scénář napsal a do křesla režiséra rovněž usedl Tony Giglio, který je podepsaný i pod několika direct-to-video filmy ze série Death Race.

Scénář napsal a do křesla režiséra rovněž usedl Tony Giglio, který je podepsaný i pod několika direct-to-video filmy ze série Death Race. Právě rovnou na video a streamovací služby by měl zamířit i nový Doom, což sice nebudí největší důvěru, ale na druhé straně v dobách Netflixu, Amazonu Prime, HBO Go či Hulu je naděje přeci jen větší než v dobách nízkorozpočtových VHS sequelů. Ani v tomto snímku se ale neobjeví žádné velké hvězdy.

O speciální efekty a další trikové scény se na druhé straně postará společnost Autonomous FX, která se překvapivě podílela na velkých projektech jako Labyrint: Útěk, Sinister nebo Pasažéři. Tak snad ten čas navíc bude na efektech znát. Že měl Dread Central důvěryhodné informace, se potvrdilo velmi brzy. Herečka Nina Bergman totiž na Twiiteru předchozí informace s odkazem na původní článek potvrdila a dodala, že Doom skutečně dorazí letos na podzim.

Původně měl mít Doom premiéru už 17. května. Natáčelo se v bulharské Sofii a produkce trvala víc než rok. První filmová adaptace Dooma se natáčela i v Česku a premiéru měla v roce 2005. Zahráli si v ní Karl Urban, Dwayne Johnson a Rosamund Pike, ale žádnou velkou díru do světa neudělala. Vlastně právě naopak. V kinech film zcela propadl a nedokázal si na sebe ani vydělat. Novinka však není jejím pokračováním, ale jde o samostatně stojící film.

Příběh nás vezme na základnu UAC nazvanou Phobos Compound a pojednává o skupině mariňáků, kteří budou čelit pekelným hordám. Ve filmu se mimo jiné objeví Dr. Malcolm Betruger, záporák ze hry Doom 3 a datadisku Resurrection of Evil. Nemají tu chybět ale ani nejrůznější klasičtí démoni, i když podle dřívějších náznaků se s ohledem na nižší rozpočet nemůžeme těšit na některá komplikovaná monstra.

Zjevně bychom měli nedávný slib id Software, že nás čeká rok Dooma začít brát vážně. Co myslíte vy? Nízkorozpočtový film vás asi nenadchne, ale myslíte, že může nakonec dopadnout lépe než snímek z roku 2005?

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru