Na PC vyšla bezplatná bláznivá parodie Death Stranding

Walking Simulator vypadá jako hra od Kodžimy a dokonce se podobně hraje. Ale jen chvíli

9. 3. 2020
Název hry: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Datum vydání: 8. 11. 2019 Platformy: , Žánr:

Zatímco na skutečný Death Stranding si hráči na PC musí počkat až do 2. června, jeden “neskutečný” je k dispozic už nyní. Jedná se o parodii prozaicky nazvanou Walking Simulator. Její autoři ze studia Pugscape nás “lákají” na svět zmrzačený třetí světovou válkou i koronavirem, v němž musíte cestovat s nákladem napříč pustinou. Nezdá se vám to povědomé? Vývojáři tvrdí, že budeme bojovat s počasím, terénem i gravitací. A nelžou.

Walking Simulator je k dispozici na Steamu zdarma a většina hráčů si ho chválí. Ostatně stačí se začíst do recenzí… Momentálně je k dispozici jen jeden akt a ten zájemce vezme na Antarktidu. Minimálně menu hry pak slibuje dva další, ale může to být jen další vtípek. Čeká vás spousta chození a hromady nákladu. Za plnění úkolů obdržíte lajky a za ně si koupíte lepší vybavení, takže se zdaleka nemusíte spoléhat jen na své bolavé nohy.

Nedílnou součástí “zážitku” jsou ale také všemožné bugy. Některé záměrné, jiné zřejmě náhodné. Ale hledat mezi nimi rozdíl je vlastně stejně těžké jako zbytečné. S udržováním rovnováhy si tady naopak dělat hlavu nemusíte, stejně jako s objemem svého nákladu. Marně byste vyhlíželi i herecké hvězdy v hlavních rolích a filmové animace. Stále se ale můžete posilnit energy drinkem nebo nasát nějaké moudro prostřednictvím chytrého citátu.

Někdo Walking Simulator vnímá jen jako recesi, další zase jako chytrý způsob jak upozornit na titul GuildBound od Pugscape. V každém případě záměr se neminul účinkem a novinka si vysloužila mnoho pozornosti. A i když je to vlastně hloupost, za tu práci si to počin zaslouží. Hra vyšla 5. března.


Zdroj: YouTube/Pug Scape

Jak nás upozornil čtenář a divák Jiří Podhorský, nejde o jediný ani první podobný pokus. Už loni v prosinci dorazil na Steam titul nazvaný Man Standing. Za ten ovšem musíte zaplatiti necelé euro. Bizarní je už na první pohled také, jen možná neodhaluje to nejlepší už v traileru. Man Standing slibuje nekonečný otevřený svět, survival mechanismy a opuštěného hrdinu, který s těžkým nákladem cestuje k místům vzpomínek lidí, kteří tu žili kdysi.

Hra se pyšní next gen grafikou a nejpokročilejším enginem i hlubokým příběhem. Alespoň podle autorů. Popisek na Steamu vtipně podotýká, že se může zdát, že si hra půjčuje mnohé mechanismy z jiného titulu. Ale nemáme se nechat mýlit, “Hevy Reyn” má prý úplně jiný příběh… Jsou v něm jiné prvky, postavy i situace, láká Man Standing. A také tady není ten detektiv a tam postapokalyptické prostředí. A proto to nemohou být podobné hry. Vůbec. Jen se podívejte sami na profil hry na Steamu, abyste mohli ocenit její smysl pro humor.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru