Na novém Call of Duty mají pracovat hned tři studia

Activision zatím podrobnosti tají. Už loni se mluvilo o Black Ops 5 a návratu do Vietnamu

7. 2. 2020

Gigant Activision Blizzard s akcionáři probíral poslední finanční výsledky a další strategii společnosti. Díky tomu jsme se i my hráči dozvěděli něco málo o tom, co tento moloch plánuje. Třeba další remastery a remaky nebo mobilní hry podle všech svých zásadních značek. Jednou z nich je i Diablo Immortal a vydavatel si pochvaluje také obří úspěch Call of Duty Mobile. Detailně se budeme věnovat celému tématu v pátečním novinkovém souhrnu, ale právě značka Call of Duty si zaslouží pozornost sama o sobě.

Nikoho nepřekvapí, že nový díl vyjde ještě letos na podzim, potvrdil Activision ústy Coddyho Johnsona z vedení společnosti. Značka podle něj nikdy nebyla v lepší pozici a kromě plnohodnotného pokračování přijdou i “nové zážitky” do Modern Warfare. Myslet tím může třeba opakovaně spekulovaný režim battle royale. Nové Call of Duty si už podle něj vede dobře v interních testech.

Pravděpodobně půjde o Black Ops 5 a vývoj vede Treyarch, i když podle tradiční matematiky Call of Duty měli další hru vydat až v roce 2021.

Doplnil ho finanční ředitel Dennis Durkin. “Nemůžeme se dočkat, až odhalíme, na čem naše týmy pracují,” uvedl. I když si je ale firma podle jeho slov obsahem jistá, očekávají střízlivě nižší prodeje ve srovnání s Modern Warfare. Není to poprvé, kdy Activison má takto od jednotlivých větví série různá očekávání. O hře samotné se ale nemluvilo a vydavatel neodhalil ani jméno ani její vývojáře. Důležité je proto připomenout si, co se o ní ví, tuší nebo alespoň proslýchá.

Informací k nám proudilo v uplynulých měsících třeba díky zdrojům Kotaku docela dost. Pravděpodobně půjde o Black Ops 5 a vývoj vede Treyarch, i když podle tradiční matematiky Call of Duty měli další hru vydat až v roce 2021. Řada byla na studiu Sledgehammer Games (Call of Duty: WWII z roku 2017), protože Black Ops 4 vyšel v roce 2018 a loni reboot Modern Warfare od Infinity Ward. Jenže už před několika měsíci se proslýchalo, že projekt Sledgehammeru a Raven Software se – pravděpodobně kvůli vedení a komunikaci – zasekl a Activision musel zasáhnout. Raven měl dokonce vůbec poprvé titul vést, do té doby “jen” asistoval ostatním týmům s výjimkou Call of Duty: Modern Warfare Remastered. Vylepšená verze této hry vznikla plně v jeho režii, ale to nebyl nový počin.

Rotaci studií nabouralo rostoucí napětí mezi lidmi ze Sledgehammer Games s Raven Software. Jejich zaměstnanci byli údajně při práci na novém Call of Duty opakovaně ve sporu.

S novým Call of Duty tedy údajně musí Treyarch přijít o rok než dřív, než bylo obvyklé, což mělo vést i k obavám autorů z takzvaného crunche a přesčasů, které poznamenaly i vývoj Black Ops 4. Podpůrnou roli proto údajně plní Sledgehammer a Raven a mají se využít i věci vytvořené pro jejich projekt. Především na poli kampaně a singleplayeru. Tím měla být akce zasazená do období studené války, možná přímo do Vietnamu, a je velmi pravděpodobné, že se tématu bude držet i pokračování Black Ops. V těchto kulisách ostatně podesérie úspěšně odstartovala.

Jak už jsme psali dříve, rotaci studií nabouralo rostoucí napětí mezi lidmi ze Sledgehammer Games s Raven Software. Jejich zaměstnanci byli údajně při práci na novém Call of Duty opakovaně ve sporu. Pokud je informace o střídání studií pravdivá, znamenalo by to, že se dobře namazaný rotační stroj Activisionu zasekne poprvé za dlouhá léta. Hrát roli mohlo také to, že už v roce 2018 studio Sledgehammer opustili jeho zakladatelé Glen Schofield a Michael Condrey.

V podstatě jisté je, že “Call of Duty 2020” vyjde pro stávající platformy i konzole nové generace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru