Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Na novém Call of Duty mají pracovat hned tři studia

Na novém Call of Duty mají pracovat hned tři studia

Activision zatím podrobnosti tají. Už loni se mluvilo o Black Ops 5 a návratu do Vietnamu

7. 2. 2020
Název: Call of Duty: Black Ops Cold War Vývojář: , , Vydavatel: Datum vydání: 13. 11. 2020 Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 13. 11. 2020

Gigant Activision Blizzard s akcionáři probíral poslední finanční výsledky a další strategii společnosti. Díky tomu jsme se i my hráči dozvěděli něco málo o tom, co tento moloch plánuje. Třeba další remastery a remaky nebo mobilní hry podle všech svých zásadních značek. Jednou z nich je i Diablo Immortal a vydavatel si pochvaluje také obří úspěch Call of Duty Mobile. Detailně se budeme věnovat celému tématu v pátečním novinkovém souhrnu, ale právě značka Call of Duty si zaslouží pozornost sama o sobě.

Nikoho nepřekvapí, že nový díl vyjde ještě letos na podzim, potvrdil Activision ústy Coddyho Johnsona z vedení společnosti. Značka podle něj nikdy nebyla v lepší pozici a kromě plnohodnotného pokračování přijdou i “nové zážitky” do Modern Warfare. Myslet tím může třeba opakovaně spekulovaný režim battle royale. Nové Call of Duty si už podle něj vede dobře v interních testech.

Pravděpodobně půjde o Black Ops 5 a vývoj vede Treyarch, i když podle tradiční matematiky Call of Duty měli další hru vydat až v roce 2021.

Doplnil ho finanční ředitel Dennis Durkin. “Nemůžeme se dočkat, až odhalíme, na čem naše týmy pracují,” uvedl. I když si je ale firma podle jeho slov obsahem jistá, očekávají střízlivě nižší prodeje ve srovnání s Modern Warfare. Není to poprvé, kdy Activison má takto od jednotlivých větví série různá očekávání. O hře samotné se ale nemluvilo a vydavatel neodhalil ani jméno ani její vývojáře. Důležité je proto připomenout si, co se o ní ví, tuší nebo alespoň proslýchá.

Informací k nám proudilo v uplynulých měsících třeba díky zdrojům Kotaku docela dost. Pravděpodobně půjde o Black Ops 5 a vývoj vede Treyarch, i když podle tradiční matematiky Call of Duty měli další hru vydat až v roce 2021. Řada byla na studiu Sledgehammer Games (Call of Duty: WWII z roku 2017), protože Black Ops 4 vyšel v roce 2018 a loni reboot Modern Warfare od Infinity Ward. Jenže už před několika měsíci se proslýchalo, že projekt Sledgehammeru a Raven Software se – pravděpodobně kvůli vedení a komunikaci – zasekl a Activision musel zasáhnout. Raven měl dokonce vůbec poprvé titul vést, do té doby “jen” asistoval ostatním týmům s výjimkou Call of Duty: Modern Warfare Remastered. Vylepšená verze této hry vznikla plně v jeho režii, ale to nebyl nový počin.

Rotaci studií nabouralo rostoucí napětí mezi lidmi ze Sledgehammer Games s Raven Software. Jejich zaměstnanci byli údajně při práci na novém Call of Duty opakovaně ve sporu.

S novým Call of Duty tedy údajně musí Treyarch přijít o rok než dřív, než bylo obvyklé, což mělo vést i k obavám autorů z takzvaného crunche a přesčasů, které poznamenaly i vývoj Black Ops 4. Podpůrnou roli proto údajně plní Sledgehammer a Raven a mají se využít i věci vytvořené pro jejich projekt. Především na poli kampaně a singleplayeru. Tím měla být akce zasazená do období studené války, možná přímo do Vietnamu, a je velmi pravděpodobné, že se tématu bude držet i pokračování Black Ops. V těchto kulisách ostatně podesérie úspěšně odstartovala.

Jak už jsme psali dříve, rotaci studií nabouralo rostoucí napětí mezi lidmi ze Sledgehammer Games s Raven Software. Jejich zaměstnanci byli údajně při práci na novém Call of Duty opakovaně ve sporu. Pokud je informace o střídání studií pravdivá, znamenalo by to, že se dobře namazaný rotační stroj Activisionu zasekne poprvé za dlouhá léta. Hrát roli mohlo také to, že už v roce 2018 studio Sledgehammer opustili jeho zakladatelé Glen Schofield a Michael Condrey.

V podstatě jisté je, že “Call of Duty 2020” vyjde pro stávající platformy i konzole nové generace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru