Na Netflix zamířila adaptace adventury Detention

Na Netflix zamířila adaptace adventury Detention

Tchajwanští Red Candle Games dali po filmu zelenou i seriálu. Čeká vás duchařina na střední

Zdroj: Netflix
6. 12. 2020

O tchajwanském studiu Red Candle Games se v poslední době mluvilo zejména ve spojitosti se hrou Devotion. Nadějná hororová adventura z roku 2019, které jsme v recenzi udělili 7/10, byla krátce po svém vydání stažena z prodeje kvůli zesměšňování čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a do distribuce se už kvůli incidentu nikdy nevrátila. Vývojáři z Red Candle Games ale mají na svém kontě ještě tři roky starý titul Detention, neméně ambiciózní horor odehrávající se v šedesátých letech – jmenovitě v období tzv. Bílého teroru – na půdě tchajwanské střední školy. Že šlo o zajímavý námět, podtrhnula i filmová adaptace, kterou distribuoval Warner Bros., a děje se tak i v těchto dnech, kdy na Netflix zamířil stejnojmenný seriál. Jeho smyslem však není převyprávět děj hry, nýbrž navázat o třicet let později a pokračovat v příběhu zesnulé studentky Žuej-sin Fang, která byla se skupinou dalších studentů a učitelů v minulosti perzekvována během boje proti cenzuře a útlaku.

Osmidílný seriál odstartoval vydáním dvou epizod už v průběhu včerejška, na českém Netflixu byste jej ale bohužel nenašli. Ačkoliv má seriál založený český profil a přichází nejen s názvem Zadrženi a také lokalizovaným popisem, podívat se na něj bohužel můžete jen po přepnutí na angličtinu a bez českých titulků. Pokud jste Detention nebo Devotion nehráli, ke sledování by vás mohla nalákat snaha vývojářů i tvůrců seriálu zachytit odpovídající atmosféru Tchaj-wanu i jeho kulturu, v tomto případě navíc okořeněnou notnou dávkou děsu a nevysvětlitelných událostí. „Utrápená studentka na odlehlé střední škole odhalí různá znepokojivá tajemství a život ji převrátí naruby zrada i nadpřirozené setkání,“ říká popis na Netflixu a nutno uznat, že zpracování i atmosféra působí specificky neutěšeným dojmem, jako v případě většiny asijských hororů.

V prvních dvou dílech pak můžete sledovat hlavní hrdinku Jün-siang Liou, kterak se coby nová studentka Greenwoodské střední školy vyrovnává s nelehkým nástupem a odmítavým postojem nových spolužáků i učitelů. Zanedlouho ale na scénu vstoupí duch zmiňované Žuej-sin Fang a v průběhu druhé epizody už začne docházet na značně znepokojivé situace. Další díly pak budou po dvou vydávány s týdenním rozestupem a finále je naplánováno na 26. prosince. Druhá série zatím nebyla potvrzena, je ale možné, že na ni dojde, pokud se dílo střetne s diváckým očekáváním. K seriálu se však hrdě hlásí také vývojáři původní hry, kteří o něm tweetovali včera dopoledne a potvrdili rovněž, že usilovně pracují na své další hře. Podle předchozích vyjádření by měl i třetí titul opět vycházet z kultury Tchaj-wanu a je nanejvýš pravděpodobné, že se Red Candle Games nebudou příliš vzdalovat žánru hororových adventur.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru