Na letošním Gamescomu nebude ani Sony

Německému magazínu, který potvrdil i absenci Nintenda, to řekl mluvčí společnosti

Zdroj: Gamescom
22. 6. 2022

Pořadatelé německého Gamescomu letos v březnu potvrdili, že se akce konečně vrací zpět na výstaviště v Kolíně nad Rýnem. Radostnou zprávu pro mnoho evropských fanoušků videoher ale záhy začaly hatit náznaky, že přítomnost velkých vydavatelů a vývojářů není rozhodně zaručena a s postupem času se situace v tomto ohledu jen zhoršovala. Dozvěděli jsme se už, že v Kolíně nebude mít svůj stánek Activision Blizzard, Take-Two, Wargaming, Nintendo a nově na seznam absentérů přibyla také společnost Sony.

Informaci přináší magazín Games Wirtschaft, který na začátku června přinesl zprávu týkající se Nintenda. Nyní se obrátil na zástupce PlayStationu v Německu a nechal si potvrdit výše uvedené stanovisko. Přitom Sony vždy patřila mezi tradiční účastníky a na evropských hráčích rozhodně nešetřila. V roce 2019 si pro ně připravila ukázku z Death Strandingu a její velký stánek využívali i partneři z řad vydavatelů, kde se díky tomu mohlo ve velkém prezentovat například Call of Duty či Control od Remedy.

Znamená to také, že hráči přijdou o možnost vyzkoušet si některé z očekávaných letošních titulů, jako je (stále) God of War Ragnarök nebo potenciálně i Hogwarts Legacy, které by se už mohlo na konci léta světu blíže ukázat. Vše ale patrně souvisí s tím, že vydavatelé her v době pandemie přerušili vývoj hratelných ukázek pro veletrhy, který může spolykat poměrně hodně času a nemají co ukazovat. Zároveň to ale může v tomto ohledu vytvořit nebezpečný trend, kdy se už nebudou chtít vývojáři k této práci vrátit vůbec, což by mohlo ve výsledku znamenat i drastické snížení demoverzí a ukázek, z nichž by bylo možné ještě před vydáním přinést nezaujaté dojmy pro případné zákazníky.

V kontextu postupného odhlašování velkých firem z Gamescomu se navíc začíná slíbené číslo 250 vystavovatelů jevit stále zvláštněji. Ačkoliv pořadatelé slibují na první pohled značné množství stánků, zatím nepřišel žádný podrobnější seznam a je klidně možné, že zahrnují i všechny drobné prodejce reklamních předmětů a podobné firmy. Na druhou stranu, stále bychom se na Gamescomu měli dočkat her od THQ Nordic, Koch Media nebo Bandai Namco, důvodů, proč jet 24.-28. srpna do Kolína nad Rýnem ale povážlivě ubývá.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru