Na internetu se objevil ztracený Superman 64 pro PlayStation

Na webu se objevil ztracený Superman 64 pro PlayStation

Nedokončený port notoricky špatné hry se dočkal neoficiálního vydání 20 let po jeho zrušení

Zdroj: Titus Interactive
2. 12. 2020

Superman 64 pro Nintendo 64 (nebylo to super, když název hry rovnou prozradil cílovou platformu?) patří mezi nechvalně proslulé pokusy o dobrou hru s mužem z oceli. Často se umisťuje na předních příčkách v žebříčcích vůbec nejhorších her všech dob. Originál od studia Titus Interactive vyšel v roce 1999 a jak už jeho název napovídá, zamířil na jedinou konzoli. Nemuselo tomu tak ale být.

Kopii Richard Evan Mandel získal v dražbě na portálu eBay už v roce 2013.

Po neúspěchu N64 verze měl titul zamířit také na původní PlayStation. Úkol kompletně přepracovat hru dostala na starost společnost BlueSky Software. Sony vydání schválila, ale mezitím vypršela práva od společnosti Warner Bros. Titus nedokázal získat nová, a hra tak byla v roce 2000 zrušena, i když se na ní odvedl pořádný kus práce.

Nyní ale vyplavala nedokončená verze na povrch. Verze datovaná k 22. červnu 2000 se objevila na internetu. Sdílel ji Richard Evan Mandel. Kopii prý získal v dražbě na portálu eBay už v roce 2013. Herní historik Frank Cifaldi upozornil, že už dlouho bylo k dispozici demo Supermana, ale tohle by měla být mnohem kompletnější verze. Neobvyklé je, že se kopie nejprve objevila na portálu DeviantArt. Tady byl zveřejněn odkaz na stažení ISO hry. V tuto chvíli ale už původní příspěvek nefunguje.

Řada hráčů se pozastavuje nad tím, proč by někdo chtěl hrát nedokončenou verzi tak notoricky špatné hry, ale rozhodně je to moc zajímavý kousek ztracené a znovu objevené historie. Superman pro PlayStation je prý podobně frustrující zážitek jako původní hra. Richard Evan Mandel tvrdí, že si až časem uvědomil, jaký má poklad. Společně s ním údajně získal i rozpracovanou verzi Resident Evilu 1.5, jak je nazývána jiná starší verze dvojky.

Pokud vás téma zaujalo, přečtěte si náš starší komentář Povedená hra se Supermanem není mýtus.

Na internetu se objevil ztracený Superman 64 pro PlayStation

Superman 64 v kostce

Hra Superman: The New Superman Adventures je známá spíš pod názvem Superman 64 a vyšla v roce 1999 na Nintendo 64. Jde o akční adventuru od studia Titus Interactive postavenou na základě animovaného televizního seriálu. Vývoj hry začal v roce 1997 a byl poznamenán mnoha spory s majitelem práv. I když se hráči na titul velmi těšili, okamžitě po vydání čelil drtivé kritice za špatné ovládání, technické chyby, nezajímavou hratelnost, špatnou dohlednost a celkově slabou grafiku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru