Abandoned, Sony Interactive Entertainment, Na internet unikly obrázky z Abandoned

Na internet unikly obrázky z Abandoned

Hasan Kahraman potvrdil jejich pravost s tím, že se jedná o starou PS4 verzi z roku 2019

Zdroj: Blue Box Game Studio
5. 8. 2021

Kolem tajuplného projektu Abandoned je pořád živo a to ani neinformujeme o každé drobnosti. Záměrně přitom říkám projekt a nikoli hra, protože už vlastně sám po všech těch teoriích a spekulacích nevím, čemu mám věřit, a co si o tom myslet. Na internetu se ale nyní objevily údajné screenshoty z věci, která se má hráčům plně odhalit 10. srpna prostřednictvím speciální aplikace pro PS5, kterou už si můžete předstáhnout.

Na obrázky upozornil na svém Twitteru Joe Miller s tím, že se je někomu prý povedlo dostat z profilu Hasana Kahramana na PlayStation Network. Hasan Kahraman je šéf týmu Blue Box Game Studio, který za Abandoned stojí. Screenshoty samotné nejsou bůhvíjak zajímavé, pokud zase neukrývají nějaké skryté poselství. Ale fanoušky opět přiměly spekulovat, zda jde o řízený guerillový marketing a co to vlastně znamená. Někdo dokonce věří, že je uvolnil samotný tým.

Až se nakonec ozval sám Hasan Kahraman. Uživatel s přezdívkou Fawaz se ho zeptal, zda jsou screenshoty pravé a zakladatel Blue Box Game Studio překvapivě odpověděl, že ano. Stejně jako někdo za účet samotného týmu. Mají pocházet z roku 2019 z PS4. A tato verze se od té současné podle Kahramana velmi liší. Jednalo se prý o test výkonu PlayStationu 4. Hra běžela na PS4 Pro v nativním rozlišení 3840×2160 bodů s cílovým frameratem 60 fps a texturami v 8K. Ok…

Prý to dokonce fungovalo, ale PS4 nebyla dost výkonná na to, aby rozpohybovala celou hru. Samotný Kahraman pak na svém Twitteru píše o obrovském zmatení ohledně stromů a vegetace ve hře, což je možná zajímavé, ale ve světle všech spekulací to působí docela humorně. Takový nechtěný vtip.

A abychom učinili formalitám zadost, zmíníme, že před pár dny další insideři tvrdili, že jsou si určitě jistí tím, že Abandoned je ve skutečnosti Metal Gear, nebo Silent Hill, nebo rovnou oboje naráz. A Sony má vše s velkou parádou brzy oznámit s tím, že obě značky licencovala od Konami. Dokazovat to měl třeba teaser Death Stranding Director’s Cut, kde se objevila narážka na Metal Gear. Jednou má ale pokračování vznikat bez Kodžimy, který ho “opustil” (abandoned), jindy zase s Kodžimou v hlavní roli, protože mělo Konami značku opustit…

Já už to nijak ani nehodnotím. Samozřejmě mě upřímně samotného zajímá, co se z Abandoned vyklube. Něco mi ale říká, že největším zklamáním by teď pro hráče bylo, pokud by to prostě byla opravdu “jen” hra Abandoned od Blue Box Game Studio. Na druhé straně, její autoři by na tom povyku asi také škodní nebyli a hře by se dostalo pozornosti jako málokteré jiné podobné. 

Více podrobností o Abandoned najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru