Na Epic Store míří Detroit a další hry od Quantic Dream

Na Epic Store míří Detroit a další hry od Quantic Dream

Epic si pojistil plejádu exkluzivit - The Outer Worlds, The Sinking City nebo Control

20. 3. 2019

Na Epic Games Store míří pořádná porce nových exkluzivních titulů, které zřejmě hráče pořádně zaskočí. V první řadě jde o původně PlayStation exkluzivní hry od francouzského studia Quantic Dream, které už před časem oznámilo, že dál nebude dělat hry jen pro PlayStation. Ty starší ale teď vyjdou na PC. Konkrétně se jedná o interaktivní filmy Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls a Heavy Rain. Epic bude mít exkluzivitu po dobu jednoho roku. Tituly Detroit a Beyond budou mít stejně jako na PlayStationu i na PC české titulky. Ty přitom nepochybně vznikly i díky české pobočce Sony.

Epic ale na GDC v rámci tiskové konference ohlásil celou plejádu dalších exkluzivních úlovků. Pouze v jeho obchodě najdete digitální verze her The Outer Worlds od Obsidianu, Ancestors: The Humankind Odyssey od autora prvního dílu série Assassin’s Creed, lovecroftovskou hororovou akční adventuru The Sinking City od Frogwares, Control od Remedy, The Cycle od studia Yager a Journey to the Savage Planet. To vše jsou hry, které si jinde nezahrajete. Nebo alespoň ne hned po vydání. Například Control od Remedy a Journey to the Savage Planet od Typhoon budou časové exkluzivity po dobu 12 měsíců.

Na Epic Store míří Detroit a další hry od Quantic Dream

Partnerství s Humble Store

Během keynote Epic Games došlo kromě představení plejády nových exkluzivních titulů také na odhalení partnerství s Humble Store. Stejně jako v případě mnoha her ze Steamu tak budou v nabídce Humble Bundle také hry z Epic Games Store, a to včetně exkluzivit. Zástupce Humble Store se navíc pochlubil, že od roku 2010 už společnost díky zprostředkovaným nákupům her přispěla 145 milionů dolarů na charitativní účely.

Už před časem jsme se dozvěděli, že Epic si rovněž zavázal jako časovou exkluzivitu strategii Phoenix Point od původního autora série XCOM. Na Epic Games Store navíc míří rovněž celá plejáda starších her od Ubisoftu – Ghost Recon, Wildlands, Far Cry Primal, Watch Dogs 2. A spolupráce s Ubisoftem tím rozhodně nekončí. V budoucnu dojde zřejmě na další kooperaci ve stylu The Division 2, která představuje jakousi částečnou exkluzivitu.

Epic současně oznámil, že jeho Store už na PC vyzkoušelo 85 milionů uživatelů. Titul Metro Exodus navzdory kontroverzi ohledně exkluzivity tady koupilo přibližně 2,5krát víc lidí než předchozí díl na Steamu během launchového období.

Seznam exkluzivních a časově exkluzivních her

Detroit: Become Human
Beyond: Two Souls
Heavy Rain
The Outer Worlds
Ancestors: The Humankind Odyssey
The Sinking City
Control
Journey to the Savage Planet
Phoenix Point
The Cycle
Afterparty
Dauntless
Industries of Titan
Kine
Spellbreak
Solar Ash

Nahlásit chybu v článku

19

Napsat komentář

Další články
Nahoru