Na eBayi se objevila vysouvací PS Vita s HDMI výstupem

Na eBayi se objevila vysouvací PS Vita s HDMI výstupem

Plně funkční prototyp handheldu z roku 2011 může být za půl milionu váš

25. 3. 2019

Není to tak dávno, co se v Sony uzavřela kapitola jménem PlayStation Vita. Produkce handheldu byla loni ukončena na území Spojených států a krátce na to došlo i k vypnutí výrobních linek v Japonsku. To sice neznamená, že by konzole rázem zmizela ze světa, ale nových her na ni vyjde jenom hrstka a kdysi velmi ambiciózní zařízení začne mít punc rarity. Právě tohle období je pak rájem pro milovníky hardwaru a sběratele, protože na ceně začnou získávat nejrůznější zapomenuté edice či nerozbalené krabičky a jejich majitelé na nich budou chtít po letech péče konečně vydělat nějak ten peníz. Přesto všechna tahle snaha bledne před tím, co se nyní objevilo na eBayi – za necelých 500 000 Kč si můžete pořídit plně funkční prototyp, který svým vysouvacím designem připomíná spíše PSP Go a nad rámec toho přináší i HDMI výstup nebo podporu SD karet, čehož jsme se ve finále nikdy nedočkali.

Prototyp s označením DEM-3000H84 se poprvé objevil v roce 2015 na webu Assemblergames.com – k dispozici byla celá řada fotek a prezentační video, které však bylo krátce po svém zveřejnění zablokováno, pravděpodobně kvůli porušení smlouvy o mlčenlivosti. Druhý pokus o nahrání videa na YouTube už ale zmiňovanému webu prošel, a tak se můžete nerušeně podívat na bezmála 10minutovou prezentaci vlastností prototypu a posoudit, zda by v takové podobě měla Vita více šanci na úspěch.

Jak už padlo výše, největší změnou je celkový design, který připomíná PSP Go nebo telefony Xperia Play. Displej je umístěn na samostatném vysouvacím panelu, pod kterým jsou schovány ovládací prvky v poměrně tradičním rozložení. Celému zařízení nicméně dominuje spodní hub, ve kterém se schovává místo pro napájení konzole, miniUSB port a hlavně HDMI výstup, který je podle popisu na eBayi i na základě vzpomínaného videa plně funkční. Ačkoliv se může zdát, že spodní část handheldu je možné oddělit nebo zasunout do těla přístroje, pohled na zadní stranu tuhle domněnku vyvrací. Těžko ale už dnes pátrat po tom, jak to vlastně inženýři ze Sony zamýšleli – zda měl být hub natolik výraznou součástí konzole, anebo se jen pro použití v rámci prototypu nezabývali tím, jak jej schovat nebo odpojit.

Další odlišností od prodejní verze je i absence akumulátoru, takže je nutné konzoli nutné napájet ze sítě, abyste ji vůbec mohli zapnout. Poté vás už ale přivítá standardní prostředí, běžící na firmwaru ve verzi 0.990, která má takřka vše, co po launchi nabízela konzole veřejnosti. Samozřejmě ale v menu naleznete vývojářské a debugovací nástroje, které jdou ruku v ruce s obsahem přiložené SD karty. I ta je totiž součástí inzerátu, obsahuje „vývojářské soubory“ a hlavně umocňuje zklamání, že se v Sony nakonec rozhodli pro použití vlastních a náležitě drahých paměťových karet. Poslední lahůdkou pak má být adaptér pro připojení konzole k internetu přes LAN, který ale bohužel není vidět ani na fotkách, ani ve videu.

Vrátíme-li s k inzerátu, který vypsal kalifornský obchod s novými i starými hrami Vandalsgames.com, naleznete u něj ještě další sadu novějších fotek s poměrně vágním popisem, co že se to vlastně prodává. Legračně tak působí třeba upozornění, že je konzole neprodejná a hlavně musí být vrácena do americké pobočky Sony. To už se pravděpodobně nikdy nestane, zvlášť, pokud se skutečně najde někdo, kdo bude ochoten utratit 20 000 dolarů a konzoli si pořídit. A jestli to má být někdo z vás, přijměte od nás ještě drobné upozornění, že prodejce nezasílá do Evropy. Ale to by už v případě ochotného odevzdání půl milionu korun neměl být žádný problém, co říkáte?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru