Na DualShocku 4 si hry pro PlayStation 5 nezahrajete

Jaké příslušenství pro PS4 bude pracovat na PS5? VR, volanty i joysticky mají dál fungovat

Zdroj: Sony
3. 8. 2020

Společnost Sony v novém příspěvku na PlayStation Blogu informovala hráče, jak se do bude mít na PS5 se staršími periferiemi a příslušenstvím. Dotazy na kompatibilitu next-genu se stávajícími zařízeními se množily a bylo na čase vše vysvětli. Začneme tím nejdůležitějším. DualShock 4 nebude fungovat s hrami pro PlayStaton 5. Výrobce věří, že nové tituly by měly využít plný potenciál a funkce, proto budou potřebovat DualSense.

To ale neznamená, že DualShock 4 nebude na PS5 fungovat vůbec. Stejně jako další oficiálně licencované ovladače od jiných firem jej půjde využít pro hraní her z PS4. Fungovat s hrami pro PS4 i PS5 mají také speciální oficiálně licencované periferie, jako jsou volanty, arkádové ovladače nebo joysticky.

U third party ovladačů se raději na kompatibilitu zeptejte výrobce

Bezdrátové headsety Platinum a Gold i další third party headsety s připojením přes USB nebo audio jack budou fungovat na PlayStationu 5. PlayStation Camera pro PS4 bude fungovat na PS5 s vybranými hrami pro PlayStation VR. Bude ale potřebovat speciální adaptér, který bude k dispozici zdarma. Jak jej získat, prozradí výrobce později.

Totéž platí pro ovladače PS Move a PlayStation VR Aim Controller. Využijí je podporované PS VR hry na PlayStationu 5. Sony ale obecně upozorňuje, že ne všechno oficiálně licencované příslušenství od externích firem musí fungovat na PS5 bezchybně. Japonský gigant proto doporučuje, aby hráči raději ověřili u každého výrobce, jak na tom bude daný produkt s PS5 kompatibilitou u konkrétních titulů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru