Vampire: The Masquerade – Swansong, Nacon, Na cestě je další hra ze světa Vampire: The Masquerade

Na cestě je další hra ze světa Vampire: The Masquerade

Swansong vyvíjí autoři historické adventurní série The Council. Připomíná se i Werewolf

19. 10. 2019
Název: Vampire: The Masquerade – Swansong Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 5. 2022 Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
28. 9. 2023 (Switch)

S upíry ve hrách se v poslední době roztrhl pytel. A to je jedině dobře, roste tak totiž šance, že některý z projektů naváže na ty povedenější tituly z této mytologie. Společnost Bigben Interactive dnes formálně představila název dalšího titulu, na který nás láká už od května. Vampire: The Masquerade – Swansong je nová hra, na které pracují vývojáři historické epizodické adventurní série The Council z francouzského studia Big Bad Wolf.

Už název nenechá nikoho na pochybách a opět se vypravíme do vesmíru Vampire the Masquerade, přičemž autoři nás lákají na příběhové RPG. A tentokrát půjde o to, jak uchránit tajemství existence upírů v moderním světě. Čekají na nás propletené příběhy tří upírů, za něž budeme hrát a z nichž každý patří k jinému klanu. Ten svůj budeme vždy chránit a současně máme odhalit nějakou blíže nespecifikovanou pravdu.

Autoři chtějí navázat na úspěch série The Council a podobná má být i jejich další hra.

Právě odlišné úhly pohledu zúčastněných hrdinů mají být ale důležité při snaze odlišit fakta od fikce. Tím hlavním ale bude znovu udržet tajemství – lidé se nesmí dozvědět o existenci upírů. Za žádnou cenu.

Novinka ze světa World of Darkness má dorazit na trh v roce 2021. K dispozici bohužel nejsou zatím žádné screenshoty, natožpak dokonce video. Podle tiskové zprávy chtějí autoři navázat na úspěch série The Council a podobná má být i jejich další hra – tedy mix adventury, interaktivního příběhu a RPG.

Vývojáři jsou podle svých slov dlouholetými zanícenými fanoušky předlohy.

Swansong má být mnohem ambicióznější než předchozí titul, slibuje silné vyprávění a pevné RPG základy respektující pravidla páté edice Vampire: The Masquerade. Vývojáři jsou podle svých slov dlouholetými zanícenými fanoušky předlohy. “Chtěli jsme vytvořit videohru inspirovanou tímto světem už několik let. Tento projekt dokonale zapadá do touhy Bigbenu rozšiřovat svůj katalog příběhových her,” prohlásil creative & art director studia Big Bad Wolf Thomas Veauclin.

Šéf vydavatelské sekce Bigbenu Benoit Clerc zase připomíná své vlastní zkušenosti na poli her na hrdiny s tím, že jde pro něj osobně o mimořádně důležitý projekt. Stejně jako on prý i další fanoušci podle něj čekali na novou adaptaci kultovní hry, kterou vyvine jedno z nejtalentovanějších studií své generace.

Bigben chystá také titul Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

Nejde samozřejmě o jedinou hru z tohoto světa, na níž se fanoušci mohou aktuálně těšit, jak už padlo na začátku. Na cestě je samozřejmě i Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 od studia Hardsuit Labs a Vampire: The Masquerade – Coteries of New York od polského týmu Draw Distance.

Bigben vydává také titul Werewolf: The Apocalypse – Earthblood, o němž dnes byla rovněž řeč a dočkal se nového videa. Hra míří na PC, PS4 i Xbox One a vyjde už příští rok. I ta je zasazena do světa World of Darkness. Na akčním RPG pracuje francouzské studio Cyanide (Call of Cthulhu, Styx: Shards of Darkness) a určitě se k němu vrátíme v nějakém samostatném článku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru