Dead Space (remake), Electronic Arts, Na akci EA Play Live se představí nějaké pokračování známé IP

Na akci EA se představí nějaké pokračování známé IP

Spekuluje se, že studio Motive pracuje na nové hře z hororové série Dead Space

Zdroj: EA
21. 6. 2021
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Naskočte s námi na spekulační rychlík do Klepovic. Internet má opět naději, k níž se může upínat. Společnost Electronic Arts má v červenci na akci EA Play Live kromě jiného oznámit oživení nějaké zavedené značky ze svého bohatého portfolia. Naznačil to obvykle dobře informovaný novinář Jeff Grubb z magazínu VentureBeat.

Má se jednat o úplně novou hru, nikoli třeba remaster a pracuje na ní studio EA Motive. Grubb přitom poznamenal, že fanouškům udělá radost. “Uvidíme ji, pokud nebudeme dřív mrtví,” naznačil a většina spekulací se okamžitě stočila k sérii Dead Space, o jejímž návratu se nemluví poprvé.

Jeden z hlavních autorů pracuje na novém survival hororu The Callisto Protocol.

Motive Studios mají zatím po nějakých zrušených projektech na kontě jedinou vlastní hru – loňské Star Wars: Squadrons. Předtím pomáhali studiu DICE se Star Wars Battlefront II. Šéf Motive Patrick Klaus už dříve naznačil, že pracují na několika neoznámených projektech. Dead Space by mohl být jedním z nich.

Dlužno dodat, že původní autoři už se tohoto úkolu k velké lítostí fanoušků ujmout nemohou. Studio Visceral Games bylo rozpuštěno v roce 2017. Bývalý spoluautor Dead Space Glen Schofield se ale pustil do vlastního duchovního nástupce. V prosinci na akci The Game Awards oznámil survival horor The Callisto Protocol od Striking Distance Studios, který má být nějak zasazený do vesmíru PUBG. Vyjde snad v roce 2022.

Dlužno dodat, že kromě značky Dead Space se skloňují i Mirror’s Edge, Army of Two nebo Medal of Honor coby další potenciální kandidáti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru