Na akci EA se představí nějaké pokračování známé IP

Spekuluje se, že studio Motive pracuje na nové hře z hororové série Dead Space

Zdroj: EA
21. 6. 2021
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 27. 1. 2023 Platformy: , , Žánr: ,

Naskočte s námi na spekulační rychlík do Klepovic. Internet má opět naději, k níž se může upínat. Společnost Electronic Arts má v červenci na akci EA Play Live kromě jiného oznámit oživení nějaké zavedené značky ze svého bohatého portfolia. Naznačil to obvykle dobře informovaný novinář Jeff Grubb z magazínu VentureBeat.

Má se jednat o úplně novou hru, nikoli třeba remaster a pracuje na ní studio EA Motive. Grubb přitom poznamenal, že fanouškům udělá radost. “Uvidíme ji, pokud nebudeme dřív mrtví,” naznačil a většina spekulací se okamžitě stočila k sérii Dead Space, o jejímž návratu se nemluví poprvé.

Jeden z hlavních autorů pracuje na novém survival hororu The Callisto Protocol.

Motive Studios mají zatím po nějakých zrušených projektech na kontě jedinou vlastní hru – loňské Star Wars: Squadrons. Předtím pomáhali studiu DICE se Star Wars Battlefront II. Šéf Motive Patrick Klaus už dříve naznačil, že pracují na několika neoznámených projektech. Dead Space by mohl být jedním z nich.

Dlužno dodat, že původní autoři už se tohoto úkolu k velké lítostí fanoušků ujmout nemohou. Studio Visceral Games bylo rozpuštěno v roce 2017. Bývalý spoluautor Dead Space Glen Schofield se ale pustil do vlastního duchovního nástupce. V prosinci na akci The Game Awards oznámil survival horor The Callisto Protocol od Striking Distance Studios, který má být nějak zasazený do vesmíru PUBG. Vyjde snad v roce 2022.

Dlužno dodat, že kromě značky Dead Space se skloňují i Mirror’s Edge, Army of Two nebo Medal of Honor coby další potenciální kandidáti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru