Ace Combat 8

Na Ace Combatu 8 pracuje úplně nové studio

Založily ho společnosti Bandai Namco a ILCA. V budoucnu bude zřejmě tvořit i jiné hry

Zdroj: Bandai Namco
2. 7. 2022
Název: Ace Combat 8 Vývojář:

Ace Combat 7: Skies Unknown byl pro společnost Bandai Namco obrovský úspěch. Letecká akce vydaná už v roce 2019 se stále těší z nového obsahu, spekuluje se o její next-gen verzi a znovu nastartovala úspěšnou sérii. Její hráči jsou stále aktivní a nedávno se dočkali nového DLC, které inspiroval film Top Gun: Maverick.

Ace Combat 8 bude pohánět Unreal Engine 5 od Epic Games.

Tituly pod touto značkou přitom tradičně vyvíjela interní skupina označovaná jako Project Aces. Už loni v srpnu jsme ale psali, že s pokračováním původním autorům pomáhá japonské studio ILCA. Tehdy jsme se dozvěděli, že se vývojáři Pokémon Brilliant Diamond a Shining Pearl nebo Pokémon Home podíleli už na cutscénách pro sedmý Ace Combat. Bylo také řečeno, že Ace Combat 8 bude pohánět Unreal Engine 5 od Epic Games.

Teď jsme se ale dočkali dalších podrobností. Spolupráce zašla ještě dál. Společnosti Bandai Namco a ILCA založily úplně novou firmu Bandai Namco Aces sídlící v Tokiu. A zdá se, že vývoj série Ace Combat bude tím hlavním cílem mladého subjektu. Ostatně k této značce odkazuje nejen název týmu, ale také celý oficiální web.

Zdroj: Bandai Namco Aces

Studio Bandai Namco Aces povede dosavadní šéf týmu ILCA Takuja Iwasaki, který podle svých slov obdivuje Namco už od dětství. Výkonným viceprezidentem se stal Kazutoki Kono, který dosud působil jako brand director série Ace Combat. Pokud jde o podíly v nové firmě, Bandai Namco vlastní 51 procent a ILCA zbývajících 49 procent. Protože jde o nový tým, určitě vás nepřekvapí, že v tuto chvíli shání další zaměstnance.

Je zjevné, že tým vznikl primárně s cílem vytvořit nový Ace Combat a obecně obsah pro fanoušky série, jak zmiňuje oficiální tisková zpráva. Z nejrůznějších náznaků je ale možné dovodit, že to nebude to jediné, na čem chce v budoucnu studio Bandai Namco Aces pracovat. Obecně pak má tvořit highendové fotorealistické hry, tvrdí autoři. Zkušenosti Bandai Namco jsou všem dobře známé, ILCA má mít zase přínos na poli špičkové technologie. Nejde koneckonců o spolupráci jen na poli Ace Combatu. Vývojáři ILCA a Bandai Namco se už dříve pustili do hry One Piece Odyssey, tu ale nové studio na starost zjevně nemá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru