Multiplayer v Quarry se opozdí kvůli válce na Ukrajině

Vývojáři tam měli tým, který se staral o infrastrukturu. Server putoval z Kyjeva do Varšavy

Zdroj: 2K Games
15. 6. 2022
Název hry: The Quarry Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 6. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři ze studia Supermassive Games informovali ještě před vydáním své nejnovější hry The Quarry, že online multiplayer dorazí až se zpožděním. Když svůj vzkaz na konci května zveřejnili, neuvedli žádný bližší důvod, ale potvrdili, že zpoždění nebude příliš dlouhé. Možnost zahrát si tuhle příběhovou a mírně hororovou záležitost s přítelem online, má být zpřístupněna nejpozději do začátku července, s odstupem několika dní jsme se ale přeci jen dočkali upřesnění.

V krátkém vyjádření pro magazín IGN zástupci britského studia uvedli, že odklad souvisí s probíhající válkou na Ukrajině. Právě v této zemi totiž měli vývojáři ze Supermassive Games menší tým, který se stará o serverovou infrastrukturu a správu samotného serveru, který však na Ukrajině z pochopitelných důvodů nemohl zůstat. „Museli jsme server přesunout z Kyjeva do Varšavy a naši lidi se museli dostat pryč, protože ta situace byla samozřejmě velmi nebezpečná,“ říkají autoři The Quarry. „Bude to ale trvat jen několik týdnů. Vše je hotové, jen musí proběhnout testování,“ dodali lidé ze Supermassive Games.

Zpřístupnění online multiplayeru by tak mělo proběhnout nejpozději do 8. července, což s ohledem na okolnosti nevypadá nikterak zle. Až bude multiplayer k dispozici, hráči se rozdělí na hostitele a sedm dalších pomocníků, kteří budou moci hlasovat o jednotlivých volbách a ovlivnit směřování příběhu i jednotlivých scén. Pokud si chcete zahrát ve více lidech už nyní, je možné usednout k lokálnímu multiplayeru, kdy si hráči vyberou, za které postavy budou hrát a na příslušných místech převezmou ovladač. Posledním rozšiřujícím módem The Quarry je režim filmu, který umožňuje sledovat celou hru jako film bez nutnosti jakkoliv zasahovat. Tento mód jsme popisovali i v naší recenzi, kde dostanete odpovědi i na další případné otázky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru