Cyberpunk 2077, CD Projekt, Multiplayer v Cyberpunku stále není na pořadu dne

Multiplayer v Cyberpunku stále není na pořadu dne

Prioritou je dokončení singleplayeru, budoucí DLC ale vyloučená nejsou

21. 8. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Na letošním Gamescomu samozřejmě nesmí chybět ani očekávané RPG Cyberpunk od polského týmu CD Projekt RED. Autoři na výstavu přivezli ukázku hry a k tomu i pár čerstvých informací a sadu nových obrázků ukazujících krásy hry i ray tracing v praxi.

Multiplayer možný je, určitě ale ne při vydání

Nejzajímavější informací je to, že CD Projekt RED opět otevřeně hovoří o multiplayeru. Než ale začnete jásat a spřádat plány nad tím, jak s kamarády převezmete vládu nad Night City, tak vaše nadšení musím alespoň trochu krotit. To samé totiž dělají i samotní vývojáři. V rámci série rozhovorů na Gamescomu vypouštějí tvůrci do světa informace o tom, že v týmu možnosti režimu hry pro více hráčů prozkoumávají. Tím navazují na E3, kdy například Paweł Sasko z CD Projektu sdělil britskému Eurogameru následující: „Dokončíme singleplayer, pak uvidíme. Neříkáme ne, ale ani ano. Pokud něco vytvoříme, bude to určitě po spuštění a to je tolik, co k tomu teď mohu říci.” To samé platí i měsíc poté a v Kolíně, kde rovněž pro Eurogamer Marthe Jonkers dodala: „Pokud přidáte multiplayer, tak to musí fungovat. Ponoření se do hry je pro nás velmi důležité a musíme si být jistí, že do sebe všechno zapadá. Nejde jen o prosté přilepení multiplayeru. Je možné, že to nebude zapadat.”

Z toho vyplývá, že pokud hra multiplayer obsáhne, tak to určitě nebude hned při vydání. Priorita po celou dobu vývoje byla a zůstává u singleplayerové kampaně a její dokončení je pro dubnové vydání úkolem číslo jedna. Na druhou stranu ale například otázka DLC zůstává otevřená a CD projekt nic nevylučuje. To kupříkladu vyplývá ze slov Richarda Borzymowskiho, který pro GameSpot naznačil možnou budoucnost hry po jejím vydání: „Víme, jak dobře byla rozšíření pro Zaklínače přijata. Právě teď, a o tom nijak nelžu, jsme stoprocentně zaměřeni na základní hru. Ale s ohledem právě na to, jak pozitivně byla rozšíření pro Zaklínače přijímána, bude čas přemýšlet i o expanzích pro Cyberpunk 2077.” Ruku v ruce s tím se sluší zmínit i to, že loni CD Projekt RED spojil síly s kanadským týmem Digital Scapes, který se na velké multiplayerové zážitky zaměřuje a který pracoval mimo jiné například na Company of Heroes, Dying Light a dalších.

Krásy hry budou k vidění i na Stadii

Ať už to s multiplayerovou složkou dopadne jakkoli, vydání singleplayerové části by to tedy nijak ohrozit nemělo. Ta navíc nedorazí pouze na dříve zmíněné platformy a potěšit autoři mohli již nyní všechny ty hráče, kteří pokukují po streamovací službě Google Stadia. Právě tam totiž Cyberpunk 2077 příští rok rovněž zamíří.

V neposlední řadě se můžete v přiložené galerii podívat i na sérii nových obrázků. Ty odhalují drsnou realitu špinavé metropole budoucnosti, dialogy i část společenského života obyvatel města Night City. Jako perličku pak můžete v tweetu spatřit i to, jak bude hra vypadat se zapnutým ray tracingem v podání nejvýkonnějších grafických karet od Nvidie.

 

Z galerie i dosavadních prezentací vyplývá, že o ambice tvůrci nouzi rozhodně nemají. Něco o tom ostatně už vypovídá fakt, že zatímco na třetím dílu Zaklínače pracovalo zhruba 200 lidí, tým okolo Cyberpunku je už dle vyjádření zástupců týmu odhadem dvojnásobný. Jak moc se taková expanze týmu vyplatila a zda to bylo ku prospěchu věci, to zjistíme 16. dubna 2020 na konzolích i na PC. Něco vám už ale mohou napovědět dojmy, které pro vás připravují Zdeněk s Jirkou přímo z Kolína.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru