Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Multiplayer pro Watch Dogs: Legion dorazí v březnu

Multiplayer pro Watch Dogs: Legion dorazí v březnu

Bezplatný update nabídne souboje dronů, volné ježdění i taktické mise pro 4 hráče

Zdroj: Ubisoft
23. 2. 2021
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

Ačkoliv připadlo vydání Watch Dogs: Legion už na říjen loňského roku, resp. listopad v případě nových konzolí, na slibovaný multiplayer musíme stále čekat. Vývojáři ho slibovali do hry začlenit už krátce po uvedení hry, nakonec ale byla online složka odložena na rok 2021 a teď konečně přichází očekávané detaily. Bezplatný update, který zpřístupní úplně novou vrstvu hraní Watch Dogs: Legion, je naplánován na 9. března a popis chystaného obsahu vypadá poměrně lákavě.

Prezentace proběhla formou komentovaného videa, v němž Youssef Maguid z Ubisoftu popisuje jednotlivé herní módy a jejich specifika. Základem je volný pohyb po Londýně v týmu až čtyř hráčů, během kterého můžete jen nezávazně blbnout, případně se pustit do plnění nabídnutých výzev, zapojovat se do událostí po celém městě nebo se trumfovat v minihrách známých ze singleplayeru. Abyste se do online instance britské metropole dostali, je potřeba splnit misi New Resistance a následně zvolit, zda vaší hru otevřete ostatním náhodným hráčům, nebo se spokojíte s přáteli. Dále můžete pochopitelně rekrutovat obyvatele Londýna a plněním misí zvyšovat svůj rank. Tím budete získávat body vlivu, které následně přetavíte ve vylepšení vlastní výbavy a k možnosti někoho rekrutovat.

Vrcholem kooperačního snažení mají být taktické mise, které mají vyžadovat neustálou komunikaci všech členů týmu.

Co se týče jednotlivých misí, jsou rozděleny na krátké zakázky pro jednoho hráče, které svou povahou mají odpovídat iniciačním či rekrutovacím misím NPC ze singleplayeru. Dále bude město v pravidelných intervalech nabízet různé události, jako je třeba pochod příslušníků Albionu a nutnost ho narušit. A v neposlední řadě nabídne hra mise pro zmiňovanou kooperaci až čtyř hráčů. Od 9. března by měla být k dispozice pětice režimů, zahrnující nejen přepadávání policejních stanic a osvobozování rukojmí, ale například také závody. Vrcholem kooperačního snažení nicméně mají být taktické mise, které mají vyžadovat neustálou komunikaci všech členů týmu a za tímto účelem přinese březnový update také interní voice chat přímo ve hře.

Ve videu od Ubisoftu je v rychlém střihu k nahlédnutí mise, v níž musí tým infiltrovat základnu a dostat se do jejich interních systémů. Háček je ovšem v tom, že místa k infiltraci jsou dvě a hackování musí začít souběžně. Dynamika mise tak do určité míry připomíná heisty z GTA V, kdy se hráči nevidí, plní zadaný úkol a mohou spolu pouze hlasově komunikovat, co se zrovna děje. Téma těchto misí se ale může poměrně radikálně měnit, takže v další úrovni na vás čeká pohyb ve vylidněných ulicích města za husté mlhy, nad níž se pohybují smrtonosní droni. Ty je nutné zlikvidovat a mít neustále na paměti, že tzv. Tactical Ops mise končí v případě, zemře-li byť jen jediný člen týmu.

Poslední částí multiplayeru je PvP režim, který však není zastoupen lidmi a jejich výbavou, nýbrž pavoučími boty s nasazenými zbraněmi. Jde v podstatě o arénovou střílečku s několika úrovněmi a power-upy skrytými v bednách. Rychlý pohyb botů slibuje poměrně svižnou akci, otázkou ale samozřejmě zůstává, jak na tom budou mapy, případně kolik jich bude a jak rychle se celý koncept vyčerpá. Oznámeny totiž zatím byly jen dvě lokace – muzeum a divadlo – na druhou stranu se ale mohou vývojáři s mapami díky již vytvořenému obsahu přicházet poměrně rychle, případně měnit módy.

Vše je pak zcela pochopitelně doprovázeno kosmetickými doplňky a postupným progresem směrem k dalším odměnám, o nichž ale vývojáři v tuto chvíli detailně nemluví. Je otázkou, zda, resp. nakolik budou zatíženy mikrotransakcemi a jak to hru do budoucna ovlivní. Bez ohledu na to se ale Watch Dogs: Legion v online prostředí zdá jako solidní zábava, která sice neaspiruje na vystřídání GTA V v žebříčku multiplayerové popularity, ale přesto by snad mohl multiplayer zlepšit celkově spíše nevalný dojem ze hry jako takové.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru