Halo Infinite, Microsoft Studios, Multiplayer Halo Infinite bude zdarma, potvrzují vývojáři

Multiplayer Halo Infinite bude zdarma, potvrzují vývojáři

Hra bude podporovat 120 fps na Series X. Údajně nabídne velké možnosti úpravy postavy

Zdroj: Microsoft
1. 8. 2020
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

Vývojáři ze studia 343 Industries potvrdili páteční spekulaci, že multiplayer akce Halo Infinite bude free-to-play. Halo má být podle nich pro všechny. Hra navíc bude podporovat framerate až 120 fps na Xboxu Series X. Informaci zveřejnili na sociálních sítích s tím, že o další detaily se podělí později.

Jako první se původně nepotvrzená zpráva objevila díky obchodnímu řetězci Smyths Toys Superstores, který ji zveřejnil na propagační stránce věnované novému Xboxu a Halo. Známý insider Klobrille pak informaci rozvedl. Hra bude podle něj obsahovat systém battle passů a nabídne úplně nové customizační možnosti dosud neviděné v sérii Halo.

Možná nebudeme potřebovat ani Xbox Live Gold

Informace ohledně multiplayeru by také mohla alespoň částečně vysvětlit nedávné komunikační “tanečky” okolo možné bety on-line hry. Jestliže autoři tuto novinku až do nynějška tajili, zjevně se chtěli vyhnout tomu, aby zkušební verze něco vyzradila. Navíc by pak beta plnila roli především technického testu a nebylo by nutné, aby jejím prostřednictvím vývojáři lákali hráče k nákupu.

V tuto chvíli nevíme, zda se bude free-to-play model týkat celého multiplayeru, nebo jen některých částí. Podobnou strategii zvolil třeba Activison u Call of Duty, respektive Warzone. Nevíme ani to, jak bude hra monetizovaná, ale jednou z cest jsou právě výše zmíněné battle passy. V této souvislosti stojí rovněž za připomenutí, že se už několik týdnů spekuluje, že Microsoft může zrušit nutnost platit předplatné Xbox Live Gold pro hraní multiplayeru. Tuto informaci už přineslo nezávisle na sobě několik důvěryhodných zdrojů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru