Mount & Blade II: Bannerlord vyjde na konci října

Po deseti letech od oznámení a dvou letech v early access. Dorazí také na konzole

Zdroj: TaleWorlds Entertainment
23. 8. 2022

Fanoušci série Mount & Blade se mohou začít radovat, jelikož je dlouhé čekání na Bannerlord skoro u konce. Turecké studio TaleWorlds Entertainment a vydavatelský label Prime Matter dnes oznámily, že hra konečně opustí early access a směřuje ke svému plnohodnotnému vydání. K tomu dojde již brzy, do bitvy se vydáme ještě letos na konci října. A při této slavnostní příležitosti samozřejmě nechybí nový trailer.

Nejnovější díl oblíbené středověké řežby vstoupil do předběžného přístupu 30. března 2020, je tedy zřejmé, že vývojáři nechtěli nic uspěchat. Ještě předtím jsme zde však měli v roce 2018 možnost si vyzkoušet preview verzi. Doufejme tedy, že se tolik let práce nyní projeví i na výsledné hře. Samotná hra pak byla oznámena téměř před dlouhými deseti lety, 27. září 2012.

Přesuneme se na bojiště Calradie a o dvě stě let před dění hry Mount & Blade: Warband. Znovu budeme bojovat, obléhat, putovat, rozšiřovat svou skupinu, budovat armádu a snažit se něco znamenat. Už v předběžném přístupu bylo zřejmé, že Bannerlord nijak nevyčnívá a je zkrátka tím, co fanoušci série Mount & Blade chtějí.

Mount & Blade II: Bannerlord vyjde 25. října, avšak nejen na PC. Novinka dorazí i na konzole, a to na PlayStation 5 i PlayStation 4 a Xbox Series X|S i Xbox One. Uvidíme, jak se hře bude dařit na nových platformách. Se sérií se každopádně pojí početná modderská komunita, která se bude moci s vydáním plné verze pustit do práce na maximum, což může Bannerlord zajímavě obohatit, zatím však nebylo upřesněno, zda se této podpory mohou dočkat i konzolové verze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru