Modder vytváří kompletní remake druhého Diabla

Základem je RPG Grim Dawn. Z toho si autor půjčil nejen engine, ale i část herních mechanik

30. 4. 2020

Fanoušci tradičních akčních fantasy RPG jistě již netrpělivě vyhlíží příchod dalšího velkého pokračování série Diablo, nicméně pro fajnšmekry a pamětníky začátků série tu máme něco speciálního. Jde o fanouškovský komplexní remake druhého dílu hry, který je převedený do moderní podoby.

Modifikaci jménem Reign of Terror má na svědomí modder s přezdívkou Ram, kterému pro základ tohoto ambiciózního projektu posloužila zcela jiná hra. Tou je akční RPG Grim Dawn od Crate Entertainment z roku 2016, ze kterého si Ram vypůjčil nejen technologii, ale dokonce i část obsahu. Z Grim Dawn tak do Reign of Terror dorazily například třídy bojovníků, sady předmětů i některé herní mechaniky. Z toho důvodu jsou pro běh hry zapotřebí vedle základní hry i přídavky, jak na webu s instalačními pokyny uvádí sám autor: „Ke hraní Reign of Terror potřebujete základní hru i expanze Ashes of Malmouth a Forgotten Gods. K dispozici jsou nejen odkazy pro ruční stahování každé z aktualizací, ale také Reign of Terror Launcher, který provádí všechny aktualizace automaticky.“ Instalace by tedy neměla být jakkoli složitá.

Odměnou je pak skutečně komplexní remake, který však vedle obsahu známého z druhého dílu série Diablo nabízí rovněž i náplň z Grim Dawn. Svým způsobem tak jde o propojení klasiky s modernějším pojetím akčních RPG. Sám Ram ke svému projektu dodává ještě následující: „Reign of Terror je remake (nikoli věrnou kopií 1: 1) klasického akčního RPG Diablo 2. Obsahuje veškerý obsah a třídy bojovníků z původního Diabla 2, a to včetně jeho rozšíření, Lord of Destruction.“ Hráči se tak mohou kromě povědomých lokací i mechanismů těšit mimo jiné i na původní zvuky, hudební doprovod a nechybí ani originální příběhové předěly. Ukázku z hraní můžete vidět níže, v přiloženém videu od YouTubera s přezdívkou Vulkan pak nechybí ani přímé srovnání novinky s originálem.

Ram vytváří modifikaci vlastními silami sám a ohlasy komunity hráčů vypovídají o tom, že jde o velký výkon a o skutečně ambiciózní projekt, byť je stále ještě v rozpracovaném stavu. Reign of Terror je každopádně asi tak nejblíže tomu, co se kdy dostaneme k přepracované podobě druhého dílu série. Oficiální remake totiž určitě v plánu v dohledné době nebude, neboť jak zástupci Blizzardu již dříve přiznali – kompletní zdrojové kódy původní hry jsou totiž vlivem nešťastné události údajně nenávratně ztracené. Z dalších zpráv týkajících se série Diablo pak můžeme připomenout například to, že letošní BlizzCon je celkem pochopitelně v ohrožení a další novinky o čtvrtém dílu Diabla tak pravděpodobně budou muset přijít alternativní formou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru