Modder spustil Half-Life 2 ve VR v enginu Alyx

První dva díly už si můžete zahrát ve virtuální realitě, ale chce to trochu šikovnosti

Zdroj: Valve
30. 3. 2020
Název hry: Half-Life 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 11. 2004 Platformy: , , , , , , Žánr:

Zatímco jedna část modderů se Half-Life: Alyx snaží zbavit headsetu, ta druhá pro změnu využívá novinku k tomu, aby přenesla do virtuální reality Half-Life 2. Jako například šikula s přezdívkou Vect0R, který vzal mapu z druhého dílu, konvertoval ji do enginu Source 2 a vložil ji do hry Half-Life: Alyx.

Vect0R si s tímto úkolem poradil navzdory tomu, že Valve neuvolnili pro veřejnost žádné vývojářské nástroje. Experimentovat s VR verzí Half-Life 2 začal 24. března a už včera se pochlubil na YouTube prvními výsledky. Pokochat se ale můžete jen videem, sami si nic do hry stáhnout nemůžete. I když vývojáři z Valve nevylučují, že jednoho dnes oficiální vývojářské nástroje zveřejní, zatím to podle svých slov nemají v plánu. To přirozeně všechny podobné pokusy znesnadní.

Nejde však o jediný způsob, jak si zahrát starší díly Half-Life ve VR. S dalším pro první díl přišel třeba německý modder Max Vollmer. Jeho projekt nabízí i volitelný pohyb pomocí teleportace nebo autentické šplhání po žebříku. Pokud chcete prožít Half-Life 2 ve virtuální realitě, musíte využít kromě základní hry ještě Garry’s Mod. Návody na spuštění obou her ve VR najdete třeba na TechRadaru.

Kromě toho se ale chytá i plnohodnotný VR mod pro Half-Life 2. Komunitní projekt Half-Life 2: VR vzniká už několik dlouhých let. Jeho autoři slibují vylepšenou grafiku, přepracované modely zbraní pro VR i několik možností pohybu v závislosti na tom, zda vás trápí nevolnost, či nikoli. Modifikace má být zdarma, ale samozřejmě se neobejdete bez základní hry a dalších epizod. Spousta lidí by si také podle očekávání přála plnou podporu VR v remaku prvního dílu Black Mesa, který se nedávno dočkal vydání finální verze.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru