Mod pro GoldenEye kopíruje film Špion, který mě miloval

Komunitní kampaň vyměnila Pierce Brosnana za Rogera Moora. Můžete zkusit demo

Zdroj: Graslu00
9. 8. 2022
Název hry: GoldenEye 007 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 8. 1997 Platformy: Žánr:

GoldenEye 007 je slavná first person akce od studia Rare, která stále čeká na svou oficiální vylepšenou verzi. Hra z roku 1997 se přirozeně inspirovala filmem Zlaté oko, což byla první bondovka, ve které si agenta 007 zahrál Pierce Brosnan. I pro takové staré tituly ale vznikají modifikace a ta nazvaná The Spy Who Loved Me 64 vám představí úplně jiného Jamese Bonda. Upozornil na ni britský EurogamerA paradoxně se s ním ponoříme ještě hlouběji do historie.

Vychází totiž z filmu Špion, který mě miloval z roku 1977, kde hlavního hrdinu představoval Roger Moore. Jedná se o novou rozpracovanou komunitní kampaň o 11 úrovních, která kopíruje zápletku stejnojmenného filmu. Fungovat má v emulátoru, ale také na původním hardwaru. Na hře se pracuje už několik let a je naprosto úžasné, že i takové modifikace dnes mohou vznikat. Bohužel zatím nevíme, kdy vyjde plná verze, která může mít až 20 úrovní. Součástí má být také oblíbený multiplayer pro 4 hráče. V tuto chvíli je k dispozici ke stažení jen veřejně demo, které nabízí první tři úrovně. A pro všechny ostatní je tu přibližně hodinový průchod rozpracovanou verzí.

Na Srdečné pozdravy z Ruska jsme „čekali“ 42 let

Film The Spy Who Loved Me se dočkal i stejnojmenné oficiální hry v roce 1990. Titul dorazil na Amigu, Atari ST, Amstrad CPC, Commodore 64, DOS i ZX Spectrum. Jak sami můžete vidět, už tehdy se vývojáři k námětu vraceli po dlouhých 13 letech.

Takové comebacky přitom nejsou v bondovkách úplně výjimečné. Film Srdečné pozdravy z Ruska z roku 1963 se až v roce 2005 dočkal videohry From Russia with Love od studia EA Redwood Shores (Visceral Games). Sean Connery se tu tehdy vrátil ke své slavné roli po 22 letech od filmu Nikdy neříkej nikdy, což navíc není oficiální bondovka. Postavě totiž propůjčil nejen svou dřívější podobu, ale také hlas.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru