Diablo Immortal, Activision, Mobilní Diablo Immortal vyjde na konci letošního roku

Mobilní Diablo Immortal vyjde na konci letošního roku

Activision potvrzuje, že je hra v druhé fázi testování. Ukrátí čekání na vydání čtvrtého dílu

Zdroj: Blizzard
6. 5. 2021
Název: Diablo Immortal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 2. 6. 2022

Když vývojáři z Blizzardu začátkem února oznámili, že Diablo IV letos nevyjde, spoustu hráčů i vzhledem k množství již viděného obsahu ze hry vyjádřilo obrovské zklamání. Fanoušci jedné z nejoblíbenějších herních sérií ale nepřijdou zkrátka a v letošním roce se mohou těšit nejen na remaster druhého dílu, ale podle nových informací konečně také na mobilní Diablo Immortal. Dáme-li stranou kontroverzi, kterou vyvolalo představení hry na BlizzConu 2018, dojmy z několika fází testování byly zejména koncem loňského roku velmi pozitivní a nejedna zahraniční redakce označila Immortal za plnohodnotnou hru, která nabízí šťavnatý zážitek přesně v duchu Diabla. Vydání proto nebereme na lehkou váhu a je jisté, že se mobilní verzi budeme plně věnovat.

Samotné informaci, že se s vydáním počítá v letošním roce, předcházela řada spekulací, ale také logických úvah. Diablo Immortal prošlo v závěru loňského roku uzavřenou alfaverzí v Austrálii a s přihlédnutím k tomu, že oznámení přišlo před dvěma a půl lety se dalo očekávat, že vývojáři budou práce brzy dokončovat. Stane se tak v závěru letošního roku, jak informuje dokument s finančními výsledky Activisionu za uplynulé první čtvrtletí finančního období 2022. Vyjádření je ale bohužel prosté jakýchkoliv dalších detailů a například na další fáze – třeba i otevřenějšího testování – musíme trpělivě čekat.

Hra se tváří jako nekompromisní Diablo v podobě, kterou byste třeba ještě před pár lety očekávali na konzolích.

Vraťme se ale k hodnocení dostupných verzí Diabla Immortal, která začala naznačovat, že je už na čase spolknout hořkou pilulku z BlizzConu 2018 a soustředit se na to podstatné. Hra se totiž tváří jako nekompromisní Diablo v podobě, kterou byste třeba ještě před pár lety očekávali na konzolích. Hra vzniká za přispění čínské společnosti NetEase a poslouží jako překlenutí příběhu druhého a třetího dílu. Konkrétně se ve hře vydáme do doby pět let vzdálené konci Diabla II a prožijeme události poté, kdy dojde na zničení Worldstonu. V příběhu se samozřejmě mihnou staří známí, ať už mezi ně řadíte Deckarda Caina nebo Baala se Skarnem.

Počítat můžete také se zapojením známých class, jako je barbar, lovec démonů, mnich nebo nekromant. Vývojáři ale připravili novou sadu jejich schopností, zejména co se propojování sil mezi třídami týče. Právě kooperace pak bude posílená a hráčů se na obrazovce bude moci sejít hned deset. Možná i z toho důvodu budou útoky spíše směrového charakteru, aby nevznikal přílišný chaos a všichni v danou chvíli viděli, jakým směrem kdo sesílá svůj útok či kouzla. Součástí celého zážitku pak budou i ryze nebojové sekvence, v nichž dojde na obligátní platforming a jinou formu kooperace, nežli tomu bude během akčních pasáží.

Co se týče monetizace, vývojáři o hře od začátku mluvili jako o free to play titulu s mikrotransakcemi, na letošním BlizzConu pak potvrdili, že hra vedle možnosti koupit si speciální výbavu či zbraně nabídne i formu stále populárnějšího battle passu. Poslední zajímavostí pak je přístup Blizzardu k žádostem o podporu ovladače – až doposud bylo možné hrát Diablo Immortal v proběhnuvších testech jen prostřednictvím dotykového ovládání, vývojáři ale zmínili, že žádost o podporu gamepadů se objevuje velmi často a tuto eventualitu zváží.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru