Mobilní Crash Bandicoot se oficiálně představuje

Hra dorazí už brzy na iOS i Android. Slibuje známé rekvizity, ale i velmi neobvyklé novinky

Zdroj: Activision
9. 7. 2020

Jestliže se počítáte mezi fanoušky Crashe Bandicoota, měli byste zbystřit. Kromě regulérního pokračování se totiž blíží i mobilní hra, na kterou jsme vás poprvé upozorňovali už v únoru. Tehdy Activisionu unikly první obrázky i informace o chystaném spin-offu, který klasickou plošinovku vyměnil za zjednodušenou běhačku či endless renner, chcete-li. Tehdy se ještě hra jmenovala jednoduše Crash Bandicoot Mobile, už se ale mluvilo o tom, že na projektu pracuje studio King stojící za hitem Candy Crush Saga. No a teď už nám vydavatel servíruje informace oficiální cestou a na stříbrném podnose, přičemž základ platí.

Novinka se nakonec jmenuje Crash Bandicoot: On the Run!, ale ostatní informace už odpovídají prvním náznakům. Hra míří na iOS i Android a slibuje klasické bossy, zajímavé levely, možnost upravit svého hrdinu a třeba i příležitost zahrát si s přáteli. Jednotlivé úrovně jsou samozřejmě inspirované světy, které známe z původní série. Vrátí se nejen samotný Crash, ale i Coco nebo zloduch Dr. Neo Cortex. Budeme se vyhýbat překážkám, rozbíjet bedny, sbírat jablka, prostě dělat vše, co známe, ale v trochu jiném podání.

Někdejší maskot původního PlayStationu má mezi autory mnoho fanoušků. Máme se tak dočkat například zábavných narážek na starší dobrodružství.

Ale zdaleka ne vše bude tak autentické a povědomé. Autoři nás lákají také na výrobu vlastních zbraní nebo dokonce stavbu základny. K dispozici je už také první trailer, který alespoň částečně demonstruje novinku přímo v akci. Dr. Neo Cortex prý v mobilní hře rozptýlil ikonické padouchy napříč vesmíry, aby ovládl všechny dimenze. S pomoci sestry Coco musí Crash vrátit všechny tam, kam patří.

Kreativní šéf projektu Stephen Jarrett prozradil, že mobilní studio King pracovalo na runneru a chopilo se příležitosti využít pro něj značku Crash Bandicoot. Někdejší maskot původního PlayStationu má podle jeho slov mezi autory mnoho fanoušků. Máme se tak dočkat například zábavných narážek na starší dobrodružství.

Crash Bandicoot: On the Run! by měl vyjít už brzy. Pokud se hry nemůžete dočkat, lze se předregistrovat a těšit se za odměnu na exkluzivní skin nazvaný “modrá hyena” ze hry Crash Team Racing Nitro-Fueled. Mobilní Crash Bandicoot už dříve soft launchoval ve vybraných regionech jako free-to-play titul.

Zájem Activisionu o mobilní platformy není žádnou novinkou. Firma opakovaně zdůraznila, že tento trh je pro ni teď mimořádně důležitý a připravuje pro něj hry podle všech svých zásadních značek. Stačí si jen vzpomenout na chystané Diablo Immortal nebo Call of Duty, které už je venku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru