Množí se spekulace o VR pro Switch. Bude to další Labo?

Množí se spekulace o VR pro Switch. Bude to další Labo?

Údajně může jít o nějaké levnější řešení na způsob Gear VR či dokonce Google Cardboard

16. 2. 2019

Následující informace berte s rezervou, ale znát byste je měli. Na internetu se opět čile spekuluje, že by se Nintendo mohlo vrhnout do odvětví virtuální reality. Co vrhnout, spíše vrátit, když počítáme grandiózní neúspěch v podobě konzole Virtual Boy, která však nenabízela VR v pravém a dnešním slova smyslu. Aktuální dohady odstartoval magazín Nintendo World Report, kterému údajně několik zdrojů naznačilo, že japonský gigant chystá související oznámení už na letošní rok. VR podpory by se prý mělo dočkat několik tradičních first party titulů a odhalení by mělo dokonce přijít relativně brzy, věří Nintendo World Report.

Není žádným tajemstvím, že výrobce s virtuální realitou experimentoval a zajímal se blíže o její využití. Ostatně podivné by spíš bylo, kdyby tomu bylo jinak. Zejména u firmy, jako je Nintendo, která se ráda odvážně pouští do různých pokusů a neprobádaných oborů. Různí představitelé firmy se nechali v minulosti slyšet, že VR možnosti zkoumají a zabývají se i jeho možným využitím na Switchi. Obecně se přitom má za to, že by se Nintendo nepokoušelo jít stejnou cestou jako PlayStation VR nebo dokonce Oculus Rift či HTC Vive. Namísto toho se i podle starších patentu nabízí nějaké levnější řešení na způsob Gear VR, kdy by se handheld zasadil do headsetu, který by sám o sobě nemusel být nijak drahý.

Novinka by mohla být nějak založená na kolekci Nintendo Labo. Což by ještě spíš než na podobnost s Gear VR ukazovalo na inspiraci a alternativu ke Google Cardboard.

Na druhé straně jsou samozřejmě oprávněné pochyby stran větší velikosti i hmotnosti zařízení. Ale prodáváme, jak jsme nakoupili. Zdravá skepse je přirozeně na místě. Ale to ve všech podobných případech. Nabízí se možnost, že by se na VR lépe připravila nějaká další spekulovaná revize Switche, o níž se rovněž pravidelně mluví. A kupříkladu magazín VG247 zase na základě informací od svých zdrojů věří tomu, že novinka by mohla být nějak založená na kolekci Nintendo Labo. Což by ještě spíš než na podobnost s Gear VR ukazovalo na inspiraci a alternativu ke Google Cardboard.

Nutné je přitom připomenout, že Switch je přirozeně méně výkonný než PS4 a i té očividně ve VR další výkon citelně schází. Na druhé straně tu existují nejrůznější mobilní řešení jako Oculus Go nebo chystaný Quest, takže je očividné, že výkon je limitující, ale nemusí představovat absolutní překážku. Olej do ohně přilil i magazín GoNintendo, podle nějž velmi důvěryhodný anonymní zdroj slibuje rovněž podporu virtuální reality v souvislosti s Nintendem Labo. Může tak jít třeba o celý další kit. Nintendo se obecně VR nikdy vlastně nebránilo. Jen tuto technologii spojovalo s nutností vypilovat ji a postarat se o to, aby zákazníky nezklamala. Zástupci firmy podmiňovali její nasazení například pořádnou výdrží a skutečnou zábavností.

Prezident americké pobočky Reggie Fils-Aimé připustil loni na podzim, že o VR Nintendo uvažuje pořád. Stopy po VR se ostatně dataminerům podařilo vypátrat ve firmwaru Switche už loni v srpnu. Ještě před uvedením konzole na trh se mluvilo rovněž o zpoždění právě kvůli zkoumání VR potenciálu. Tehdy se ostatně objevil také už výše zmíněný patent. Na druhé straně někteří zástupci firmy jako třeba šéf francouzské pobočky Philippe Lavoue vyjádřili naopak v minulosti pochyby, že by VR zajímalo mainstreamové publikum. Už v roce 2017 ale tehdejší prezident Nintenda v rozhovoru pro Nikkei taktéž připouštěl, že se výrobce zajímá o to, jak by mohl Switch o virtuální realitu rozšířit.

Pokud se chcete dozvědět více o konzoli Virtual Boy, podívejte se na naše starší téma o nejprodávanějších konzolích všech dob a také těch největších propadácích. K dispozici je v podobě textu i videa.

Myslíte, že by se Nitendo mohlo pokusit do VR byznysu naskočit? Nebo už je podle vás pozdě, případně je na to Switch příliš omezený výkonem? Nebo je to prostě zbytečné? I když může odvětví působit, jako že poněkud stagnuje, právě mobilní a standalone zařízení může čekat větší boom v následujících letech s tím, jak se miniaturní výkonná technologie stává dostupnější. Podělte se o své názory v komentářích. A do té doby, než se dozvíme něco konkrétního, se můžete pokochat alespoň návrhy od fanoušků, které najdete v galerii spolu se zmíněným patentem.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru