The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Množí se důkazy, že The Last of Us 2 vyjde v únoru

Množí se důkazy, že The Last of Us 2 vyjde v únoru

Nové informace přináší insider, který dopředu vyzradil i datum vydání Death Stranding

Zdroj: Naughty Dog
8. 7. 2019
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
19. 6. 2020
19. 1. 2024 (PlayStation 5)

Pokud se nestane něco neočekávaného, Sony by měla uvést na přelomu roku 2021 svou novou konzoli. Do té doby ale ještě zbývá přibližně 17-20 měsíců, které je nutné vyplnit očekávanými tituly a je přirozené, že se hráči v případě těch nejzářivějších klenotů vehementně zajímají o jejich data vydání. Jednoho se dočkali už před E3 – Death Stranding vyjde 8. listopadu – v případě Ghost of Tsushima a The Last of Us: Part II však Sony zarputile mlčí, a tak nezbývá hráčům nic jiného, než se upínat k neoficiálním náznakům. Na druhou stranu ale připouštíme, že s každým dnem se stávají spekulace čím dál tím pravděpodobnější a přinejmenším v případě The Last of Us 2 začínáme únoru skutečně věřit.

Nově o vydání v prvním čtvrtletí příštího roku mluví čínský insider s přezdívkou agentkicker, který už v květnu odhalil, že Death Stranding vyjde v listopadu. Na jeho nejnovější příspěvek o TLOU 2 pak upozornil Daniel Ahmad, alias ZhugeEX – tedy další insider, který má velmi solidní minulost a spoustu jeho informací se rovněž potvrdilo. Za věrohodnou lze proto považovat také zmínku o čtyřech dostupných verzích, které mají zahrnovat standardní edici, speciální, sběratelskou a také edici Ellie, stejně jako v případě prvního dílu. Před šesti lety byl obsahem personifikované edice (vedle Ellie měl svou verzi také Joel) látkový obal na hru a většinu dostupných bonusů, mezi kterými byl artbook, komiks, samolepící skin na DualShock 3, plakát a samozřejmě i digitální bonusy. Aktuálně bychom ale očekávali, že největším tahákem Ellie Edition bude soška, podobně jako třeba v případě God of War, nebo Days Gone.

Máme-li se vrátit k předchozím náznakům únorového data vydání, můžeme v první řadě vzpomenout na redaktora Kotaku Jasona Schreiera. Ještě před E3 naznačil, že se dočkáme Death Stranding v listopadu a že bylo datum The Last of Us 2 posunuto právě na únor. Druhý výrazný náznak pak pochází z rozhovoru s herečkou Ashley Johnson, která propůjčila svůj hlas již zmiňované Ellie. Když se jí Brian Foster zeptal, kdy tedy hra konečně vyjde, nadechla se herečka s odpovědí, která začínála na „Fe“ – ovšem díky tomu (nebo kvůli?), že Foster mluvil dál, herečka měsíc nestihla doříct.

Pokud se spíše než o pokračování The Last of Us zajímáte o práci Sucker Punch, resp. jejich Ghost of Tsushima, nemůžeme bohužel posloužit tak jasnými náznaky. O hře jsme neslyšeli déle než rok – naposledy na E3 2018 – a zdravý rozum velí, očekávat hru až v průběhu příštího roku. Poslední spekulace, podle kterých by měla hra vyjít ještě letos, se nakonec projevily jako nepravdivé – šlo o vlastní poznámky analytika – takže musíme zůstat trpěliví. Můžeme vás ale odkázat na náš předchozí článek, ve kterém jsme se vydali po stopách oficiálních informací i nejrůznějších předchozích náznaků, abyste si udělali o vývoji Ghost of Tsushima jasno a zůstali s vlastním očekáváním raději spíše při zemi. I podle inzerátů, ve kterých lidé ze Sucker Punch hledali dalšího scenáristu, to totiž vypadá, že Ghost of Tsushima uzavře aktivní životní cyklus PS4, případně půjde o jeden z prvních výrazných cross-gen titulů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru